Zapałka w toalecie – jeden prosty trik, który przyniesie zaskakujący rezultat!

Wszyscy doskonale wiemy, że spośród wszystkich domowych obowiązków to właśnie utrzymanie czystości w łazience bywa największym i najbardziej czasochłonnym wyzwaniem. Szczególnie niewdzięczne jest z reguły czyszczenie toalety, która jest przecież największym siedliskiem bakterii i wszelkich groźnych drobnoustrojów. Aby ułatwić sobie to średnio przyjemne zadanie, można użyć dość zaskakującej metody. Zapałka w toalecie – wrzuć i odkryj niezwykłe rezultaty.

Zapałka w toalecie

Sprzątanie toalety z pewnością nie należy do szczególnie lubianych domowych obowiązków. Niestety nie ma magicznego sposobu, aby od niego uciec. Tym bardziej, że odpowiednia higiena w łazience to podstawa. To właśnie tam, zwłaszcza w okolicy toalety, gromadzi się najwięcej bakterii, wirusów czy grzybów a także ogromne ilości innego uporczywego brudu. Jeśli zabrudzenia nie będą regularnie usuwane, może zaczęć im towarzyszyć nieprzyjemny zapach. Z takiej łazienki raczej nikt z nas nie chciałby korzystać. Jak więc tego uniknąć?

Odpowiedź jest prosta i może kogoś rozczarować, ale należy po prostu systematycznie sprzątać. Wiadomo jednak, że nie jest to raczej ulubiona czynność dla większości osób. W związku z tym warto szukać rozwiązań, które nam ten przykry obowiązek ułatwią, a przy tym pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze. Jednym z takich trików może być zapalona zapałka w toalecie. Wrzucenie jej do sedesu może pomóc pozbyć się brzydkich zapachów. Jak to działa?

Sprawdź: Wsyp sól do zlewu i odkryj jej niezwykłe właściwości! Sprawdzona i tania metoda na kuchenny problem

Wrzuć zapaloną zapałkę do toalety i sprawdź efekty!

Aby zastosować ten trik na oczyszczanie toalety, wystarczy przygotować jedną zapałkę. Następnie podpalić ją i zapaloną wrzucić do muszli klozetowej. Zapałka po wpadnięciu do wody naturalnie zgaśnie, ale przy okazji we wnętrzu sedesu rozejdzie się siarka, która usuwa bakterie odpowiedzialne za utrzymywanie się w toalecie brzydkiego zapachu. Następnie – oczywiście koniecznie zaopatrzeni w gumowe rękawiczki – wyjmujemy zgaszoną zapałkę i przystępujemy do standardowego mycia muszli – np. za pomocą tradycyjnego, najczęściej używanego detergentu. Pamiętaj jednak, aby opisanego triku z zapałką w pod żadnym pozorem nie stosować, jeśli w toalecie wcześniej znalazła się jakaś łatwopalna substancja do jej czyszczenia.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo