Zaproszenie na ślub

Zaproszenie na ślub jest zapowiedzią tego, czego się może spodziewać podczas uroczystości. Powinno się wyróżniać, oddawać charakter narzeczonych, a najlepiej intrygować. Musi zachęcić gościa, by towarzyszył Wam w tym ważnym dniu…

Na około cztery miesiące przed ślubem powinniście rozpocząć poszukiwania zaproszeń ślubnych. Oczywiście potrzebny czas zależy od tego, ilu gości zamierzacie zaprosić oraz czy będziecie do nich jeździć osobiście czy wysyłać zaproszenia pocztą.

Kiedy rozdać zaproszenia na ślub?

Jeśli zamierzacie wręczać zaproszenia na ślub osobiście, musicie się liczyć z tym, że przy stu osobach zajmie Wam to około dwóch miesięcy. Na pewno do kilkorga gości będziecie musieli jeździć po kilka razy, bo nie będziecie mogli ich zastać. Z niektórymi w ogóle ciężko Wam będzie się umówić, bo np. dużo pracują albo często jeżdżą na działkę. Goście powinni otrzymać zaproszenia najpóźniej na miesiąc przed ślubem – oni też muszą mieć czas, aby się przygotować.

Reklama

Gdzie zamówić zaproszenia na ślub?

Zaproszenia na ślub można zamówić w firmie specjalizującej się w drukowaniu kart, zaproszeń, winietek na stoły itd. Otrzymacie katalog, w którym umieszczono dostępne modele zaproszeń.

Zaproszenia na ślub możecie również zamówić na stronach internetowych. Przed złożeniem zamówienia powinniście poprosić o przesłanie próbki zaproszenia do domu pocztą.

Jednym z miejsc, w którym zapoznacie się z ofertą różnych firm oferujących zaproszenia ślubne są organizowane kilka razy do roku targi ślubne. Wśród wystawców na pewno będą firmy poligraficzne specjalizujące się w tego typu wydrukach.

Ceny zaproszeń

Zazwyczaj ceny w internecie są niższe niż w sklepach. Wahają się pomiędzy 3 zł a 12 zł. Najczęściej podana cena obejmuje zaproszenia bez nadruku, za który trzeba osobno zapłacić. Ostateczny koszt zależy również od tego jak dużo zaproszeń zamawiacie – im więcej tym niższa cena.

Reklama

Model zaproszeń

Na pewno zaskoczy Was ilość dostępnych modeli zaproszeń na ślub. Najczęściej firmy mają po kilka różnych kolekcji o różnych nazwach i utrzymanych w różnym stylu. Znajdziecie wśród tych propozycji klasyczne białe zaproszenia ozdobione gołąbkami albo obrączkami. Jest też wiele modeli stylizowanych na starodawne. Nie brakuje zaproszeń związywanych wstążeczkami, rozkładających się jak koperta, imitujących notatnik…

Wybierając model zaproszenia na wesele, powinniście już wiedzieć, jaki tekst ma ono zawierać. Jeśli chcecie zamieścić wyjątkowo długi wierszyk, musicie wybrać model, na którym się on zmieści.

Wierszyki na zaproszenie na ślub

Firmy poligraficzne zazwyczaj przedstawiają kilka propozycji treści oraz wierszyków, które można wydrukować na zaproszeniu. Możecie również sami zaproponować tekst, który Wam się podoba. Inspiracji można szukać w internecie, poezji czy wśród otrzymanych wcześniej przez Was zaproszeń. Możecie też wymyślić własny oryginalny wierszyk, który będzie niespodzianką dla gości. Nie zapomnijcie podzielić zaproszeń na te dla osób zapraszanych tylko na ślub i dla gości weselnych!

Następnym krokiem jest wybór odpowiedniej czcionki. Prawdopodobnie będzie to jedna z propozycji wykonawcy, u którego składacie zamówienie. Najczęściej wybór jest tak duży, że nawet nie będziecie chcieli szukać żadnej innej możliwości.

Reklama

Na koniec zostaniecie poproszeni o zaakceptowanie złożonego zaproszenia. Po około tygodniu od akceptacji powinniście otrzymać wydrukowane zaproszenia. Nie zapomnijcie podczas składania zamówienia zapytać o sposób dostawy. Niektóre firmy preferują odbiór zamówienia w swojej siedzibie. Warto wiedzieć to wcześniej!

Reklama

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo