Życzenia na 70. urodziny dla mężczyzny [poważne, krótkie, religijne, śmieszne i wzruszające]

Życzenia na 70 urodziny dla mężczyzny powinny być wyjątkowe, bo to w końcu okrągła rocznica. Jeśli słabo znamy solenizanta, albo nie jesteśmy jego najbliższą rodziną lub przyjaciółmi, najbezpieczniejszą opcją będą poważne życzenia na 70. urodziny. Ciekawym pomysłem są również wzruszające wierszyki, które pozwalają wyrazić, jak ważną osobą jest dla nas 70-latek. Śmieszny wiersz na 70. urodziny będzie idealny, jeśli solenizant jest osobą z poczuciem humoru i dystansem do siebie. Zobacz nasze propozycje oryginalnych życzeń dla dziadka!

Poważne życzenia urodzinowe na 70 lat

Zabawne życzenia mogą zostać przez starszą osobą odebrane jako nietaktowne. Dlatego, jeśli nie mamy bliskich relacji z solenizantem, bezpieczniej jest złożyć poważne życzenia na 70 urodziny. Mężczyźnie w tym wieku można życzyć np. zdrowia, spokoju czy pociechy z wnuków.

Kochany dziadku, chciałabym Ci złożyć najpiękniejsze życzenia z okazji Twoich 70. urodzin. Żyj nam jak najdłużej, ciesz się dobrym zdrowiem i dostrzegaj jak najwięcej powodów do radości. Życzę Ci również, abyś nigdy nie stracił pasji do życia i spełnił wszystkie swoje marzenia.

Drogi wujku, z okazji Twoich 70. urodzin chcę Ci życzyć zdrowia i pomyślności. Niech słońce zawsze dla Ciebie świeci, a smutki oraz zmartwienia odejdą w niepamięć. Ciesz się ze swoich wnuków, znajduj czas na to, co lubisz i żyj nam 100 lat.

Kochany dziadku, chciałbym Ci złożyć serdeczne życzenia na 70. urodziny. Ciesz się nienagannym zdrowiem, realizuj swoje pasje, zwiedzaj nowe miejsca i pamiętaj, że Twoja wnuczka Cię bardzo kocha.

Religijne życzenia na 70 urodziny

Życzenia urodzinowe dla dziadka w wieku 70. lat mogą również przybrać religijny charakter. Jeżeli jest on osobą wierzącą na pewno ucieszą go życzenia błogosławieństwa bożego. Można połączyć je z wręczeniem prezentu w sakralnym motywie, np. srebrnego obrazka z wizerunkiem Maryi czy Jana Pawła II.

W dniu Twoich 70. urodzin życzę Ci bożego błogosławieństwa i wstawiennictwa Maryi. Niech Bóg posyła Ci z nieba wszelkie potrzebne łaski i daje siły. Nigdy nie trać nadziei, wiary oraz wdzięczności za to, co od Niego otrzymujesz.

Kochany dziadku, chciałbym Ci złożyć serdeczne życzenia na 70. urodziny. Niech dobry Bóg ma Cię zawsze w swojej opiece, a Maryja i święci wypraszają potrzebne łaski. Żyj nam 100 lat i ciesz się nadal tak dobrym zdrowiem.

Chciałbym Ci drogi przyjacielu życzyć z okazji 70. urodzin wszystkiego najlepszego i pogratulować okrągłej rocznicy. Życzę wewnętrznego pokoju, który płynie z wiary w żywego Boga. Niech aniołowie otaczają Cię czułą opieką, a dobry Stwórca zachowuje przy zdrowiu

Krótkie życzenia na 70 urodziny

Słowa składane dziadkowi z okazji jego święta nie muszą być długie i wyszukane. Krótkie życzenia na 70. urodziny warto złożyć solenizantowi zwłaszcza wtedy, gdy nie cieszy się już dobrym zdrowiem. Dzięki temu można zaoszczędzić mu niepotrzebnego wysiłku.

Drogi dziadku, żyj nam 100 lat i nie trać nigdy radości.

Kochany ojcze, w dniu Twoich 70. urodzin życzę Ci zdrowia, wytrwałości i spełnienia marzeń.

Ukochany mężu, chcę dziś złożyć Ci najpiękniejsze życzenia z okazji 70. urodzin. Dużo zdrowia, szczęścia, radości i wdzięczności za każdym dzień.

Drogi wujku, w dniu Twoich 70. urodzin chcę Ci życzyć zdrowia i radości, a także podziękować za to, że zawsze służysz mi mądrą radą

Śmieszne życzenia na 70 urodziny dla wujka

Twój wujek lubi żartować i ma do siebie spory dystans? Wymyśl więc dla niego śmieszny wiersz na 70. urodziny. Może on nawiązywać chociażby do jego wieku, relacji z żoną czy zdrowia. Uważaj jednak, aby nie poruszać takich tematów, które mogą go urazić.

Życzę Ci szczerze wujku mój drogi,
aby nie bolały Cię ręce i nogi.
W tym wieku to jednak nic dziwnego,
wypijmy więc na zdrowie kielicha jednego.

70 lat minęło, jak jeden dzień,
wujek już się czuje jak stary pień.
Jest w nim jednak sporo życiowej mądrości,
będzie dziś pouczał zaproszonych gości

Wzruszające wierszyki na 70. urodziny

Oryginalne życzenia z okazji 70. urodzin mogą także przybrać formę wzruszającego wierszyka. Będzie to piękny prezent dla dziecka, który zapewne podczas ich składania uroni nie jedną łzę.

Dziadek mój kochany 70. urodziny dziś obchodzi,
niech będzie więc zdrowy i dobrze mu się powodzi.
Nie znam drugiej tak mądrej osoby,
on zawsze znajdzie na problemy i smutki sposoby.

Co ja bym zrobiła bez mojego dziadka,
dlatego wręczę mu dziś tego pięknego kwiatka.
Przytulę go też mocno i powiem po cichutku,
że bez niego moje życie byłoby pełne smutku

Życzenia na 70. urodziny dla mężczyzny mogą przybrać różną treść i formę. Nieważne, czy są poważne, czy zabawne, długie bądź krótkie – istotne, aby składać je szczerze i najlepiej osobiście. Żaden sms ani e-mail nie zastąpią rozmowy. Choćby tylko telefonicznej… Polecamy szczególnie wzruszające i śmieszne wierszyki na 70. urodziny, ale warto pamiętać, że nawet krótkie życzenia na 70 lat sprawią dziadkowi radość i pozwolą poczuć się ważnym i docenionym.

Dodaj komentarz

Życzenia, Poród, Urodziny

Gratulacje i życzenia z okazji narodzin dziecka

Powitaliście w Waszej rodzinie nowego jej członka lub powiększyła się rodzina przyjaciół czy znajomych? To idealny moment na gratulacje z okazji narodzin dziecka. Powinny one pokazać świeżo upieczonym rodzicom, że szczerze...

Czytaj dalej →
Życzenia

Życzenia na 10 rocznicę ślubu

Życzenia na 10 rocznicę ślubu powinny być wyjątkowe. Często ich wypowiadaniu towarzyszą łzy, zwłaszcza wtedy, gdy zdecydujecie się na wzruszające życzenia na rocznicę ślubu. Możliwe jednak, że chcecie nadać tym...

Czytaj dalej →
Boże Narodzenie, Życzenia

Życzenia świąteczne dla dzieci

Życzenia świąteczne dla dzieci mają zwykle bardzo szczególną, pogodną formę. Nie powinny one być skomplikowane, tak by maluch w danym wieku mógł je naprawdę zrozumieć. Nie inaczej jest, gdy chodzi...

Czytaj dalej →
Toasty weselne

Toasty weselne

Witam czytelników ponownie. Jak pisałam we wcześniejszych postach, wesele mojej siostry zbliża się wielkimi krokami (przyszła sobota) i wczoraj zaczęłam zastanawiać się na toastami weselnymi. Co prawda toasty najczęściej wznoszą...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general