Życzenia noworoczne po ukraińsku. Jak złożyć piękne życzenia naszym sąsiadom?

Niestety wojna spowodowała, że dla milionów naszych sąsiadów zza wschodniej granicy okres świąteczno-noworoczny będzie zupełnie inny niż dotychczas. Wielu z nich spędzi Sylwestra w Polsce z dala od domu i bliskich, co z pewnością będzie bardzo trudnym doświadczeniem. Ponieważ tradycyjnie wymieniamy się tego dnia życzeniami, warto przekazać je w języku ukraińskim, aby gościom było miło i poczuli naszą sympatię o solidarność. Jak złożyć życzenia noworoczne po ukraińsku?

Ukraińskie życzenia na Nowy Rok

Noworoczne życzenia to nieodłączny element sylwestrowych tradycji. Składamy je sobie nie tylko punktualnie o północy 31 grudnia, ale także wcześniej – w pracy, podczas spotkań z rodziną czy przyjaciółmi. Tym razem rozpoczęcie nowego roku będzie wspólnie z nami świętować wielu obywateli Ukrainy, dlatego warto okazać im gest sympatii i złożyć życzenia na Nowy Rok po ukraińsku.

Щасливого Нового року та Веселих Свят!polska wersja: Szczęśliwego Nowego Roku i Wesołych Świąt!

Щастя, здоров’я та успіху у новому році!polska wersja: Szczęścia, zdrowia i sukcesu w nowym roku!

Бажаю Тобі здоров’я, щастя й благополуччя!polska wersja: Życzę Ci zdrowia, szczęścia i dobrego samopoczucia!

Щастя! Здоров’я! Миру! ЛюбовіPo polsku: Szczęścia! Zdrowia! Pokoju! Miłości!

Zobacz: Najciekawsze przesądy sylwestrowe. Sprawdź, co przynosi szczęście na Nowy Rok!

Życzenia noworoczne po ukraińsku

Składając sylwestrowe i noworoczne życzenia po ukraińsku, powinniśmy przede wszystkim okazać naszym sąsiadom empatię i zrozumienie. Ten Sylwester na pewno nie będzie dla nich tak radosny jak poprzednie, na pewno też trudno jest świętować z dala od domu i od bliskich, którzy pozostali w Ukrainie.

Дорогі Друзі Українці, Сьогодні свято Нового Року і хочемо вам побажати в новому році Перемоги, Миру і спокою в Україні, в серці і в домівках. Бажаємо, щоб ви могли повернутись до своїх домівок і жити в добробуті і в щасті.

Polska wersja: Drodzy kolegi i koledzy Ukraińcy, dzisiaj świętujemy Nowy Rok, z tej okazji chcemy życzyć Wam przede wszystkim zwycięstwa nad wrogiem, żeby jak najszybciej nastąpił pokój i spokój w Ukrainie, w Waszych sercach i domach. Życzymy dobrobytu oraz szczęścia w Nowym Roku. żebyście mogli spokojnie wrócić do swoich domów i żyć w dobrobycie i spokoju.


Нехай новий рік буде повний світла, любові та вдячності!Polska wersja: Niech nowy rok będzie pełen światła, miłości i wdzięczności!

Poniżej zamieszczamy zupełnie inną formę, czyli życzenia noworoczne ukraińskie w formie tradycyjnego wierszyka wierszyka:

радикально, як і щороку, сиплються побажання
Більшість бажаю тобі рясних свят і чудових подарунків, а я бажаю тобі: усмішок від вух до вух і спокоюPolska wersja: Tradycyjnie, jak co roku, sypią się życzenia wokół!
Większość życzy świąt obfitych i prezentów znakomitych, a ja Ci życzę: uśmiechu od ucha do ucha i pogody ducha.

Życzenia sylwestrowe po ukraińsku to miły gest, za pomocą którego możemy okazać nie tylko wsparcie, ale i akceptację, zrozumienie oraz szacunek. Przede wszystkim dajemy jednak naszym wschodnim sąsiadom znak, że trzymamy za nich kciuki i życzymy wszystkiego co najlepsze dla ich ojczyzny.

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Intercyza

Intercyza jest umową przedmałżeńską regulującą stosunki majątkowe przyszłych małżonków. Dotyczy części majątku, którą małżonkowie wypracują po ślubie. Nie odnosi się natomiast do dochodów oraz rzeczy, które osoby te miały przed...

Czytaj dalej →
Waga w ciąży

Kobiece ciało po ciąży oczami taty

Po ostatnich dwóch luźniejszych tematach czas przejść do czegoś bardziej poważnego. Pozostaniemy jednak w temacie wagi. Tym razem jednak nie będzie o wadze niemowlaka. Ciąża i poród to ogromna zmiana...

Czytaj dalej →
Zakupy dla niemowląt

Prezent na roczek z Ikei?

Uwaga! Tekst “Prezent na roczek z Ikei? Czemu nie” nie jest sponsorowany. Sieć Ikea za niego nie zapłaciła (chociaż mogłaby:)). Prezent na roczek nie tylko dla dziewczynki Pamiętam jak dziś...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general