Życzenia noworoczne po ukraińsku. Jak złożyć piękne życzenia naszym sąsiadom?

Niestety wojna spowodowała, że dla milionów naszych sąsiadów zza wschodniej granicy okres świąteczno-noworoczny będzie zupełnie inny niż dotychczas. Wielu z nich spędzi Sylwestra w Polsce z dala od domu i bliskich, co z pewnością będzie bardzo trudnym doświadczeniem. Ponieważ tradycyjnie wymieniamy się tego dnia życzeniami, warto przekazać je w języku ukraińskim, aby gościom było miło i poczuli naszą sympatię o solidarność. Jak złożyć życzenia noworoczne po ukraińsku?

Ukraińskie życzenia na Nowy Rok

Noworoczne życzenia to nieodłączny element sylwestrowych tradycji. Składamy je sobie nie tylko punktualnie o północy 31 grudnia, ale także wcześniej – w pracy, podczas spotkań z rodziną czy przyjaciółmi. Tym razem rozpoczęcie nowego roku będzie wspólnie z nami świętować wielu obywateli Ukrainy, dlatego warto okazać im gest sympatii i złożyć życzenia na Nowy Rok po ukraińsku.

Щасливого Нового року та Веселих Свят!polska wersja: Szczęśliwego Nowego Roku i Wesołych Świąt!

Щастя, здоров’я та успіху у новому році!polska wersja: Szczęścia, zdrowia i sukcesu w nowym roku!

Бажаю Тобі здоров’я, щастя й благополуччя!polska wersja: Życzę Ci zdrowia, szczęścia i dobrego samopoczucia!

Щастя! Здоров’я! Миру! ЛюбовіPo polsku: Szczęścia! Zdrowia! Pokoju! Miłości!

Zobacz: Najciekawsze przesądy sylwestrowe. Sprawdź, co przynosi szczęście na Nowy Rok!

Życzenia noworoczne po ukraińsku

Składając sylwestrowe i noworoczne życzenia po ukraińsku, powinniśmy przede wszystkim okazać naszym sąsiadom empatię i zrozumienie. Ten Sylwester na pewno nie będzie dla nich tak radosny jak poprzednie, na pewno też trudno jest świętować z dala od domu i od bliskich, którzy pozostali w Ukrainie.

Дорогі Друзі Українці, Сьогодні свято Нового Року і хочемо вам побажати в новому році Перемоги, Миру і спокою в Україні, в серці і в домівках. Бажаємо, щоб ви могли повернутись до своїх домівок і жити в добробуті і в щасті.

Polska wersja: Drodzy kolegi i koledzy Ukraińcy, dzisiaj świętujemy Nowy Rok, z tej okazji chcemy życzyć Wam przede wszystkim zwycięstwa nad wrogiem, żeby jak najszybciej nastąpił pokój i spokój w Ukrainie, w Waszych sercach i domach. Życzymy dobrobytu oraz szczęścia w Nowym Roku. żebyście mogli spokojnie wrócić do swoich domów i żyć w dobrobycie i spokoju.


Нехай новий рік буде повний світла, любові та вдячності!Polska wersja: Niech nowy rok będzie pełen światła, miłości i wdzięczności!

Poniżej zamieszczamy zupełnie inną formę, czyli życzenia noworoczne ukraińskie w formie tradycyjnego wierszyka wierszyka:

радикально, як і щороку, сиплються побажання
Більшість бажаю тобі рясних свят і чудових подарунків, а я бажаю тобі: усмішок від вух до вух і спокоюPolska wersja: Tradycyjnie, jak co roku, sypią się życzenia wokół!
Większość życzy świąt obfitych i prezentów znakomitych, a ja Ci życzę: uśmiechu od ucha do ucha i pogody ducha.

Życzenia sylwestrowe po ukraińsku to miły gest, za pomocą którego możemy okazać nie tylko wsparcie, ale i akceptację, zrozumienie oraz szacunek. Przede wszystkim dajemy jednak naszym wschodnim sąsiadom znak, że trzymamy za nich kciuki i życzymy wszystkiego co najlepsze dla ich ojczyzny.

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Newsy, Zakupy, Sylwester i Nowy Rok

Czy 2 stycznia są otwarte sklepy?

W okresie świąteczno-noworocznym wiele sklepów, instytucji i urzędów funkcjonuje w nieco zmienionym trybie, nie tylko z powodu ustawowo wolnych dni, ale także dlatego, że część pracowników wykorzystuje urlop. Większość największych...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo