Kiedy dzieci idą do szkoły po Świętach? Część uczniów wróci do zajęć tylko na chwilę

Grudniowa przerwa świąteczna to pierwsze dłuższe wolne od szkoły od początku roku szkolnego. Nic więc dziwnego, że uczniowie wprost nie mogą się jej doczekać i z niecierpliwością odliczają dni już od listopada. Długość świątecznych ferii zależy od tego, jak w danym roku układa się kalendarz – mogą one trwać mniej więcej 10-12 dni i kończą się po Nowym Roku. Tym razem jednak na uczniów czeka dobra wiadomość. Kiedy dzieci wracają po Świętach do szkoły?

Kiedy po Świętach dzieci idą do szkoły?

Zimowa przerwa świąteczna to jeden z ulubionych okresów dla wszystkich uczniów. Nie dość, że końcu można dłużej odpocząć od codziennych zajęć i obowiązków, to w dodatku mamy Boże Narodzenie – spotkania z bliskimi i prezenty. Jest to również ostatni moment na porządny wypoczynek przed końcem semestru, który zawsze jest bardzo intensywny, szczególnie dla tych, którzy mają oceny do poprawienia.

Ferie świąteczne rozpoczynają się na dwa dni przed Wigilią. Nie inaczej było w tym roku. Uczniowie po raz ostatni do szkoły poszli 22 grudnia, a od piątku 23 grudnia mają już wolne. Do zajęć wrócą dopiero po Nowym Roku, 1 stycznia, który w tym roku wypada w niedzielę, dlatego szkoły będą normalnie funkcjonować już od poniedziałku 2 stycznia. Łącznie dzieci mają więc 10 dni wolnego.

Dobra wiadomość jest jednak taka, że nie pochodzą do szkoły zbyt długo, a już czeka ich kolejna nieco dłuższa przerwa. W piątek 6 stycznia obchodzimy bowiem Trzech Króli i jest to dzień ustawowo wolny, w związku z czym szykuje się długi weekend.

Zobacz: Do kiedy wystawianie ocen 2022 na 1 semestr? Uczniowie powinni się śpieszyć z poprawieniem ocen

Ferie zimowe 2023

Długi styczniowy weekend to jednak nie jedyne pozytywne wiadomości dla uczniów, ponieważ już wkrótce w wielu miejscach w Polsce rozpoczną się dwutygodniowe ferie zimowe. Pierwsza tura startuje już w połowie stycznia, a więc część uczniów wróci po Nowym Roku do szkoły zaledwie na dwa tygodnie ( w tym długi weekend).

Terminy ferii zimowych 2023:

  • 16–29 stycznia 2023 r. – lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie
  • 23 stycznia – 5 lutego 2023 r. – podlaskie, warmińsko-mazurskie
  • 30 stycznia – 12 lutego 2023 r. – kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
  • 13–26 lutego 2023 r. – dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.

Sprawdź: Co jeśli ma się 1 na semestr? Uczniowie obawiają się, że mogą nie zdać do następnej klasy

Rodzice pytają, kiedy idzie się do szkoły po świętach

Kiedy do szkoły po świętach?

2 stycznia.

Kiedy dzieci idą do szkoły po Nowym Roku?

W poniedziałek 2 stycznia.

Kiedy dzieci wracają do szkoły po świętach?

Po Nowym Roku, w poniedziałek 2 stycznia.

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Niemowlę, Karmienie niemowląt

Ile mleka dla noworodka?

Jaką ilość pokarmu potrzebuje niemowlak? Jeśli czytałeś/aś mój pierwszy wpis na blogu o białej kupce to wiesz, że mieliśmy na początku delikatne problemy z karmieniem Zuzi. Od głodówki po obżarstwo...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo