Życzenia wielkanocne dla osoby w żałobie. Czego życzyć osobie która straciła kogoś bliskiego?

Choć Wielkanoc to święto nadziei i odrodzenia, nie każdy może cieszyć się nim w pełni. Nie pozwala na to choćby trwająca właśnie żałoba. Oczywiście, fakt znajdowania się w żałobie kogoś nam bliskiego, nie powinien skutkować rezygnacją ze złożenia mu życzeń. Życzenia świąteczne dla osoby, która straciła kogoś bliskiego są inne od tych, które składamy z okazji Wielkanocy. Charakteryzuje je większa delikatność, często mają też bardziej symboliczny charakter. Ponieważ jednak są pięknym dowodem naszego wsparcia i przywiązania, nie powinniśmy z nich rezygnować. Przygotowaliśmy kilka propozycji na życzenia wielkanocne dla osoby w żałobie.

Życzenia wielkanocne dla osoby w żałobie

Pytanie o to, co życzyć osobie, która straciła kogoś bliskiego, nie jest proste. Znacznie łatwiej można więc odpowiedzieć na nie zwracając uwagę na to, czego życzyć się jej nie powinno. To nie jest czas rymowanych wierszyków i zabawnych porównań. Życzenia wielkanocne po śmierci bliskiej osoby nie muszą tez nawiązywać do symboli popkulturowych takich, jak baranek lub kurczaczek. Postawienie na te zdecydowanie bardziej stonowane, wydaje się najlepszą z opcji.

Niech Zmartwychwstały Jezus umocni nas w świętości.
Miłością i nadzieją napełni nasze serca.
Niech utwierdza naszą wiarę w zwycięstwo dobra nad złem,
życia nad śmiercią, miłości nad nienawiścią.
Oby w naszych sercach zawsze był widoczny
blask nadziei Zmartwychwstania.

Chciałabym być teraz przy Tobie,
by Cię przytulić, uścisnąć, pocieszyć
choć nie znam sensownych słów,
które brzmią mądrze w obliczu śmierci…
Spokojnych świąt życzy…

Życie nie jest świecą,
a raczej wspaniała pochodnią,
którą pozwolono nam trzymać przez chwilę,
i należy uczynić wszystko, by świeciła jak najjaśniej
nim oddamy ją naszym następcom.
Przyjmij od nas najserdeczniejsze życzenia wielkanocne!
Życzenia świąteczne dla osoby która straciła kogoś bliskiego

Zobacz: Modlitwa wielkanocna. Jaką modlitwę odmówić przed śniadaniem wielkanocnym?

Życzenia świąteczne dla osoby, która straciła kogoś bliskiego

Przygotowując życzenia dla osoby w żałobie często zastanawiamy się nad tym, czy wspominać o tym, że jeszcze będzie w jej życiu radość porównywalna z tą, jaką czerpała przed śmiercią kogoś bliskiego. I choć wrażliwość osób w żałobie jest różna, nie należy szczędzić ciepłych słów. Przecież życzenia prawdziwego triumfu życia nad śmiercią płyną prosto z naszego serca.

Niech nigdy w naszych sercach nie ginie pamięć o bliskich. Pamiętajmy jednak też o sobie. Przyjmij od nas najserdeczniejsze życzenia i znajdź w tych świętach spokój, którego potrzebujesz.

Niech ten czas niesie za sobą wiele refleksji oraz nadziei. Życzę Ci spokoju i siły. Pamiętaj, że możesz zawsze liczyć na moje wsparcie.

Życzę Ci dużo wewnętrznej siły, ciepła ze strony najbliższych, życzliwych ludzi, a także zdrowia, uśmiechu i ukojenia w duszy. Ci, którzy odeszli zawsze są w naszych serach i wspomnieniach.

Sprawdź: Jaka świeca na Wielką Sobotę? Którą świecę zapala się podczas liturgii?

Życzenia świąteczne dla wdowy

Życzenia wielkanocne dla wdowy lub wdowca mogą wydawać się nam oderwane nieco od charakteru tego święta. Ono samo mówi przecież o życiu, tymczasem my nawiązujemy ciągle do śmierci. Nie ma w tym jednak niczego złego. To dowód naszej wrażliwości.

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę Ci spokoju, siły wewnętrznej, wiary w powrót nadziei i harmonii, łaskawości losu, zdrowia, życzliwości ludzkiej, wsparcia przyjaciół w trudnych chwilach. Niech ten wyjątkowy czas stanie się dla Ciebie początkiem czegoś nowego.

Życzę Ci, by spokój i nastrój dni Wielkiej Nocy wlały w Twoje stroskane serce odrobinę słońca i nadziei, a także wiary w nadejście lepszego jutra.

Życzenia wielkanocne dla osób w żałobie nie muszą być wyszukane. Nie muszą również być przesadnie oryginalne. Dla tej osoby ważne będzie z pewnością przede wszystkim to, że o niej pamiętamy, że jesteśmy pełni empatii oraz to, że chcemy współdzielić z nią te niełatwe chwile. Składajmy więc życzenia bez obaw o to, że popełnimy gafę.

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Wielkanoc

3 pomysły na Pisanki Wielkanocne [wzory]

Pisanki są znacznie starsze niż chrześcijaństwo. Zwyczaj malowania jajek znany był już za czasów cesarstwa rzymskiego. Co ciekawe sposoby ich barwienia nie zmieniły się od stuleci. Oczywiście coraz częściej sięgamy...

Czytaj dalej →
Zdrowie dziecka, Zdrowie rodziców, Zdrowie w ciąży

3 naturalne antybiotyki w diecie dziecka

Większość rodziców traktuje antybiotyki jako ostateczność. Nic dziwnego! Kupione w aptece specyfiki niszczą zarówno dobre, jak i złe bakterie, co niesie za sobą szereg konsekwencji. Pierwsze skutki uboczne antybiotykoterapii pojawiają...

Czytaj dalej →
Zakupy

4F Junior – nadchodzą zmiany!

Marka 4F od dawna skutecznie konkuruje na arenie mody sportowej. Nie tylko ubiera reprezentacje Polski z różnych dziedzin sportu, ale też… najmłodszych! I o tym ostatnim nie wszyscy wiedzą. Tej...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general