Co odpisać na życzenia noworoczne? Eleganckie i wyjątkowe podziękowania za życzenia

Sylwester i Nowy Rok to tuż po Bożym Narodzeniu kolejny bardzo wyjątkowy czas, kiedy tradycyjnie składamy sobie życzenia i wymieniamy się miłymi wiadomościami. Dawniej wierzono, że szczere życzenia w tę magiczną noc mają szczególną siłę i są w stanie na całe 12 miesięcy odegnać od nas złą energię. Najbliższym składamy życzenia zazwyczaj osobiście, ale nie ze wszystkimi ważnymi dla nas osobami jesteśmy w stanie się spotkać, dlatego 31 grudnia i 1 stycznia wysyłamy i odbieramy mnóstwo wiadomości. Jak na nie odpowiedzieć? Co odpisać na życzenia noworoczne i jak za nie podziękować?

Jak odpisać na życzenia noworoczne?

Noworoczne życzenia to już od bardzo dawna jeden z najważniejszych zwyczajów związanych z powitaniem Nowego Roku. Według naszych przodków wszystkie życzenia wypowiedziane w tę magiczną moc miały podwójną szansę na spełnienie. Najważniejsze, aby były szczere i składane od serca. Niezależnie od tego, czy wymieniamy się życzeniami osobiście, czy też drogą e-mailową lub SMS-ową, nie wypada pozostawić ich bez odpowiedzi. Warto jednak nie ograniczać się do zwykłego “Dziękuję i nawzajem”, szczególnie jeśli życzenia pochodzą od bliskich i ważnych osób. Jak odpowiedzieć na życzenia noworoczne w wyjątkowy i wzruszający sposób? Oto kilka propozycji.

Pięknie dziękuję Ci za życzenia. I ja również, ze szczerego serca, życzę Ci wszelkich pomyślności, radości i spełnienia marzeń w nadchodzącym roku. Buziaki!

Pięknie dziękuję za życzenia pełne szczerych słów i pozytywnej energii! Jestem niezwykle wdzięczna/wdzięczny i wzruszony/wzruszona, że pamiętasz o mnie w tak wyjątkowym i magicznym czasie. Serdecznie pozdrawiam i także przesyłam najserdeczniejsze życzenia!

Zobacz: Najciekawsze przesądy sylwestrowe. Sprawdź, co przynosi szczęście na Nowy Rok!

Czy odpowiadać na SMS z życzeniami?

Dawniej ludzie składali życzenia tylko najbliższej rodzinie, ewentualnie krewnym mieszkającym dalej wysyłali kartki z życzeniami na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Wraz z upowszechnieniem się nowych technologii i pojawieniem się nowych środków przekazu, kontakt stał się znacznie łatwiejszy, dlatego kartki z czasem zaczęły odchodzić w zapomnienie, a zastąpiły je telefony, SMS-y, e-maile, a teraz wiadomości internetowe. Życzenia wciąż jednak pozostają życzeniami niezależnie od formy przekazu, dlatego nie wypada na nie nie odpowiedzieć. Pamiętajmy, że SMS-y, wiadomości na komunikatorach internetowych, e-maile z obrazkami czy gifami odpowiadają współcześnie tradycyjnym kartkom. Jak na nie odpisać?

Dzięki serdeczne za życzenia. Naprawdę, mam uśmiech od ucha do ucha, jak to wszystko czytam i wyściskam Cię mocno przy najbliższej okazji. Teraz tylko trzymać kciuki, żeby się spełniły.

Dziękuję, dziękuję, dziękuje,
Moje serce z twoich życzeń się raduje.
Moje oczy się cieszą, a dusza i serce się raduje,
Gdy tak miłe słowa do mnie przyjaciel kieruje.
Twoje życzenia wiele przyjemności mi sprawiły
I marzę o tym by się spełniły!
Przesyłam ci moje uszanowanie
i liczę na rychłe spotkanie.

Dziękuje za wyraz pamięci, za dobre słowo i ciepło, jakie otrzymałam z Waszych życzeń. Dziękuję za życzliwość w tak ważnym dniu! 

Dziękuję za pamięć i życzenia! To naprawdę miłe uczucie wiedzieć, że jesteś, pamiętasz, wspierasz i trzymasz za mnie kciuki. Przesyłam Ci również szczere życzenia wszelkiej pomyślności, radości i spokoju!

Sprawdź: Piękne, śmieszne, krótkie i oryginalne życzenia noworoczne 2023

Co odpowiedzieć na podziękowanie za życzenia?

Jeśli wysyłamy komuś życzenia noworoczne, zwykle spodziewamy się jakiejś odpowiedzi. Może to być zwykłe “Dziękuje” wraz kilkoma miłymi słowami i pozdrowieniami. Warto jednak dodać również coś od siebie i wysłać tej osobie również szczere i piękne życzenia. Nie wypada jednak odpowiedzieć po prostu “nawzajem”, lepiej napisać kilka własnych zdań, od serca, szczególnie jeśli odpisujemy komuś bliskiemu.

Zobacz: Życzenia noworoczne dla dzieci. Czego życzyć najmłodszym z okazji Sylwestra?

Czytelnicy pytają o odpowiedź na życzenia świąteczne i noworoczne

Co odpowiedzieć na życzenia noworoczne?

Należy przede wszystkim podziękować za pamięć i również przekazać najlepsze życzenia.

Jak odpowiedzieć na życzenia świąteczne?

W odpowiedzi powinny znaleźć się przede wszystkim podziękowania. Oprócz tego warto złożyć własne, szczere i oryginalne życzenia.

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo