Czym umyć ręce po orzechach? Wypróbuj te niezawodne sposoby!

Świeże orzechy włoskie to jedna z najlepszych, a zarazem najzdrowszych przekąsek. O zaletach, bogatych właściwościach i korzyściach płynących dla organizmu z ich spożywanie raczej nie trzeba nikogo przekonywać .Nie da się jednak ukryć, że ich jedzenie bywa nieraz dosyć uciążliwe. Po obieraniu zostają nam zazwyczaj na dłoniach plamy, które nie tylko niezbyt elegancko wyglądają, ale do tego są bardzo uporczywe i trudne do usunięcia. Zwykła woda z mydłem raczej sobie z nimi nie poradzi. A zatem czym umyć ręce po orzechach? Jak wyczyścić ręce z orzechów włoskich?

Czym umyć ręce po orzechach?

Wszyscy miłośnicy świeżych orzechów włoskich zdają sobie sprawę, że zjedzenie nawet kilku sztuk może się skończyć ciężkimi do usunięcia przebarwieniami na skórze dłoni. Za powstawanie tych nieestetycznych i trudnych zmycia plam odpowiedzialnych jest zawarty w orzechach juglon. To właśnie ze względu na jego obecność sama woda z mydłem może okazać się niewystarczająca. W takim przypadku konieczne będzie zastosowanie bardziej skutecznych metod i środków. Czym domyć ręce po orzechach?

Jednym z zalecanych sposobów na brudne palce po orzechach jest ocet winny. Należy z nim jednak postępować dosyć ostrożnie. Wystarczy użyć niewielkiej ilości płynu i za pomocą nasączonego płatka kosmetycznego nanieść go na skórę i delikatnie pocierać powierzchnię, na której znajduje się plama. Warto podkreślić, że zabrudzenie może nie zniknąć od razu, po jednokrotnym przetarciu. Niestety trzeba pocierać aż do skutku, nawet kilkukrotnie.

Sprawdź: Jak usunąć naklejki z okna?

Jak umyć ręce po orzechach włoskich?

Czyszczenie rąk po orzechach włoskich wymaga czasami bardzo nietypowych rozwiązań. Jednym z nich, który jest często polecany i sprawdzony jest sok z cytryny lub kwasek cytrynowy. Cytrus ten posiada bowiem pewne właściwości rozjaśniające. W tym przypadku do dyspozycji mamy dwie metody – można po prostu przekroić cytrynę na pół i jeden z kawałków przyłożyć do zabrudzonej powierzchni skóry i pocierać przez jakiś czas, aż plama zacznie zanikać. Jeśli zdecydujemy się użyć kwasku, wystarczy rozpuścić go w wodzie, a następnie umyć ręce – czasami nawet kilkukrotnie – w tak przygotowanym roztworze.

Niektórzy polecają połączenie dwóch wymienionych i stworzenie z nich bardziej skutecznej mieszanki. Wystarczy odrobinę kwasku rozpuścić w dwóch łyżkach octu winnego. Tak przygotowaną miksturę można rozmasować na plamie, a następnie po chwili zmyć pod bieżącą wodą.

Zobacz: Domowe tabletki do zmywarki, czyli jak zrobić tabletki do zmywarki?

Jak wyczyścić palce po orzechach?

Inną zalecaną metodą, aby pozbyć się z dłoni brudu po orzechach jest złuszczenie zanieczyszczonego naskórka, czyli po prostu wykonanie peelingu. Można wykorzystać taki gotowy, który kupimy w każdej drogerii i supermarkecie, lub przyrządzić go samodzielnie. Do peelingu wystarczy niewielka ilość substancji.

Sprawdź: Ocet do prania – jak go użyć? Jakie ma działanie i jakie daje efekty?

Rodzice pytają, jak wyczyścić ręce po orzechach włoskich

Czym wyczyścić ręce po orzechach włoskich?

Możemy w tym celu użyć np. octu winnego – wystarczy niewielka ilość substancji nalana na wacik kosmetyczny, a następnie delikatne pocieranie zabrudzonego miejsca powinno oczyścić skórę. Czasem może być jednak konieczne kilkukrotne powtórzenie zabiegu.

Jak domyć ręce po orzechach?

Pomóc w tym może kwasek cytrynowy lub cytryna. W tym pierwszym przypadku wystarczy rozcieńczyć niewielką ilość kwasku w wodzie, a następnie należy umyć ręce w tak przygotowanej mieszance – może nawet kilkukrotnie. Można także użyć połówki cytryny – trzeba pocierać nią o zabrudzoną powierzchnię skóry aż przebarwienia zaczną się rozjaśniać. Czasami może to być konieczne kilka razy.

Jak wyczyścić ręce po orzechach?

Można spróbować po prostu pozbyć się zabrudzonego naskórka za pomocą peelingu.

Czym umyć ręce po obieraniu orzechów włoskich?

Zabrudzone ręce po orzechach włoskich można potraktować specjalnym roztworem octu winnego oraz kwasku cytrynowego. Wystarczy zmieszać niewielką ilość jednego i drugiego – wystarczą zaledwie dwie łyżki octu. Następnie myjemy ręce dokładnie w tak przygotowanym specyfiku i spłukujemy je po chwili pod bieżącą wodą.

Czym zmyć brud po orzechach?

W tym celu sprawdzą się: ocet winny, sok z cytryny, roztwór kwasku cytrynowego z wodą lub wykonanie peelingu.

Dodaj komentarz

Muzyka na wesele

15 pytań do DJa weselnego

DJ na weselu to coraz bardziej popularna forma oprawy muzycznej na tego rodzaju przyjęciach. Coraz częściej można spotkać oferty w których DJ prowadzi imprezę na przykład z akordeonistą, gitarzystą lub...

Czytaj dalej →
Niemowlę, Pielęgnacja niemowląt

Test pieluszek jednorazowych

Dada, Pampers, Baby Dream, Toujours? Wpis o wyprawce noworodka oraz ten z porównaniem Dady i Pampersa sprawił, że zacząłem przeglądać różne testy pieluszek. Bliżej mi do praktyka niż teoretyka. Postanowiłem...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo