Domowe tabletki do zmywarki, czyli jak zrobić tabletki do zmywarki?

Domowe tabletki do zmywarki są nieodłącznym elementem czyszczenia naczyń, za sprawą wymienionego urządzenia. Można je dostać w praktycznie każdym sklepie. Jednak nie zawsze trzeba je kupować – dobrym pomysłem będzie zrobienie ich samemu. Jak zrobić domowe tabletki do zmywarki?

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Naturalne kostki do zmywarki można zrobić z sody oczyszczonej, soli, soku z cytryny i olejku eterycznego;
  • Zmieszaj wszystko, włóż do lodówki do foremki na 24 godziny i gotowe;
  • Możesz także zrobić proszek z szklanki boraksu, połowy szklanki sody oczyszczonej i nadwęglanu sodu.

Domowe tabletki do zmywarki DIY – jak zrobić tabletki do zmywarki?

Olejki eteryczne, wykorzystywanie sody oczyszczonej czy soku z limonki. Są to praktyczne i skuteczne sposoby na tworzenie domowych detergentów wspomagających nas w walce z nawet najbardziej uciążliwymi zabrudzeniami. Jednak, czy w zwykłych warunkach można zrobić również domowe tabletki do zmywarki? Zdecydowanie tak. Przedstawiamy sposób nie tylko na to, jak je zrobić, ale także, w jaki sposób można wykorzystać domowe tabletki do zmywarki w codziennych zastosowaniach.

Domowe tabletki do zmywarki mogą być pomocą nie tylko w skutecznej walce z brudem, ale także rozwiązaniem, które pomoże zaoszczędzić pieniądze. Właśnie dlatego ich wykonywanie jest tak ekscytujące. Daje poczucie niezależności i sprawia, że czyszczenie naczyń jest nie tylko skuteczne, ale także sprawia satysfakcje, bo zrobiliśmy coś całkowicie samodzielnie.

Zobacz: Czyszczenie butów sodą oczyszczoną – już nie musisz się zastanawiać jak wyczyścić białe buty!

Proszek do zmywarki – przepis

Proszek do zmywarki jest bardzo prosty do wykonania. Wystarczy mieć jedną szklankę boraksu, pół szklanki sody oczyszczonej i pół szklanki nadwęglanu sodu. Produkcja jest niezwykle prosta – wystarczy zmieszać ze sobą wszystkie składniki. W kwestii proporcji można stosować taki układ – jedna łyżka proszku na jedno pranie. Dzięki temu ubrania będą czyste, a pranie będzie w pełni ekologiczne. Warto zachować ten przepis na później, żeby mieć także alternatywę, gdy standardowy proszek po prostu się skończy. 

Sprawdź: Maluszek w domu – 5 rozwiązań, które poprawią bezpieczeństwo dziecka

Tabletki do zmywarki – przepis, który uda się każdemu

To, jak zrobić tabletki do zmywarek, wcale nie musi być takie trudne. Domowe tabletki do zmywarek mogą być wykonane z naprawdę prostych, podstawowych składników, z których większość każdy ma pod ręką, i które nie kosztują dużo

Stworzyliśmy przepis na to, czym zastąpić tabletkę do zmywarki dostępną w zwykłych sklepach. Rozwiązaniem są właśnie naturalne tabletki do zmywarki, których przepis masz właśnie przed sobą!

Domowe tabletki do zmywarki zrobisz z takich składników, jak: soda oczyszczona, sól, sok z cytryny, olejek eteryczny o przyjemnym zapachu – może być Twój ulubiony i silikonowa podkładka na lód. 

Zobacz: Ocet do prania – jak go użyć? Jakie ma działanie i jakie daje efekty?

Czym zastąpić tabletki do zmywarki?

Tabletki do zmywarki można zastąpić tymi, które zostały zrobione według przedstawionej receptury. Są organiczne i bezpieczne dla środowiska. Co więcej, dają satysfakcję, która jest związana z tym, że ubrania mogą być wyczyszczone dzięki własnemu środkowi czystości, stworzonemu od podstaw. Teraz już wiadomo czym zastąpić kostki do zmywarki.

Sprawdź: Czym się kierować podczas wyboru materaca dla dziecka?

Zrób naturalne tabletki do zmywarki – nasz sposób krok po kroku

To, jak zrobić kostkę do zmywarki, jest banalnie proste. Wystarczy połączyć ze sobą poszczególne składniki – sodę oczyszczoną, sól, sok z cytryny i olejkiem eterycznym o przyjemnym zapachu. Koniecznie trzeba pamiętać o tym, że wykonując domowe kostki do zmywarki, nie wolno używać metalowej miseczki. Może to przeszkodzić w prawidłowym wymieszaniu się składników. W momencie, kiedy mieszanka stanie się jednolita, weź parę kropel soku z cytryny i dodaj je do środka. Dzięki temu tabletki do zmywarki domowe będą jeszcze lepsze. 

Teraz przechodzimy do formowania. Domowe kostki do zmywarki uzyskają swój charakterystyczny, kwadratowy kształt po umieszczeniu mieszanki w silikonowej foremce na lód. W tym momencie trzeba być szczególnie dokładnym i docisnąć masę tak, aby mocno przywarła do brzegów. 

Zobacz: Jak usunąć plamy z długopisu?

Tabletki do zmywarki własnej roboty – ile czekać, żeby były gotowe do użycia?

Podobnie jak z ciastem, lodem czy innymi rzeczami, które są smaczne lub po prostu praktyczne i przydatne, na tabletki do zmywarki własnej roboty trzeba trochę poczekać, żeby można było je użyć do czyszczenia naczyń. Soda zamiast tabletek do zmywarki wraz z innymi składnikami będzie gotowa do wyjęcia z foremek, przechowywanych w lodówce, po 24 godzinach. Być może będzie już można je wykorzystać wcześniej, jednak warto poczekać po prostu 24 godziny, żeby cała praca nie poszła na marne.

Następnie domowe tabletki do zmywarki mogą zostać wyjęte z foremki. W jaki sposób je przechowywać? Żeby zachowały swoje właściwości, warto schować je do lodówki. Można trzymać je w silikonowej foremce lub wyjąć i przełożyć do woreczka.

Warto zdecydować się i spróbować zrobić domowe tabletki do zmywarki. To naturalny nabłyszczacz do zmywarki, który dodatkowo świetnie radzi sobie z brudem. Co więcej, ekologiczny płyn do zmywarki, po rozpuszczeniu się kostek w wodzie, jest specyfikiem, który nie zagraża środowisku. Z tego powodu ten produkt lub domowe tabletki do zmywarki będą znakomicie nadawać się do czyszczenia naczyń.

Rodzice pytają o domowe tabletki do zmywarki:

Jak zrobić kostki do zmywarki?

Wymieszaj sodę oczyszczoną, sól, sok z cytryny i olejkiem eterycznym o przyjemnym zapachu. Mieszankę włóż do foremki na lód i włóż do lodówki na 24 godziny.

Jak zrobić proszek do zmywarki?

Wystarczy mieć jedną szklankę boraksu, pół szklanki sody oczyszczonej i pół szklanki nadwęglanu sodu. Następnie zmieszać ze sobą wszystkie składniki.

Co zamiast kostki do zmywarki?

Zamiast kostki do zmywarki można użyć proszku.

Jak umyć naczynia w zmywarce bez tabletek?

Można użyć do tego proszku lub własnoręcznie wykonanej, ekologicznej tabletki do zmywarki.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo