Wydawnictwa udostępniły darmowe podręczniki w wersji elektronicznej dla wszystkich uczniów!

Jak informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, w okresie zawieszenia zajęć w placówkach dydaktyczno-wychowawczych, wydawcy podręczników edukacyjnych zrzeszeni w Polskiej Izbie Książki zdecydowali się udostępnić elektroniczne wersje podręczników za darmo.

Szkoły zamknięte z powodu koronawirusa

Wszystkie placówki dydaktyczno-wychowawcze są zamknięte od 12 marca, celem przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa. Na ten moment wiadomo, że stan ten nie ulegnie zmianie do 10 kwietnia, jednak jak pokazały ostatnie tygodnie – sytuacja jest dynamiczna i tzw. lockdown może decyzją rządu zostać przedłużony.

Od 25 marca, zgodnie z rozporządzeniem MEN, w całej Polsce wprowadzony został obowiązek zdalnego kształcenia. Oznacza to, że uczniowie i nauczyciele zostali zobowiązani do postępowania z materiałem oraz wystawiania ocen, umożliwiających klasyfikację semestralną. Na obecną chwilę MEN nie widzi przeciwwskazań do odbycia matur i egzaminów ósmoklasisty w przewidzianych uprzednio terminach.

Sprawdź: Co z komuniami w 2020 roku? Czy ich termin będzie zmieniony?

Bezpłatne podręczniki oraz pomoce naukowe od MEN i wydawców

Celem ułatwienia nauki zdalnej, wydawcy edukacyjni, którzy są zrzeszeni w Polskiej Izbie Książki udostępnili elektroniczne wersje podręczników bezpłatnie. MEN informuje, że są to materiały zgodne z podstawą programową, umożliwiające rozwijanie kluczowych kompetencji, dostosowane do kształcenia zdalnego. Oprócz podręczników, w bezpłatnej ofercie wydawców znalazły się także inne narzędzia dydaktyczne, przydatne dla nauczycieli i rodziców.

Aby wspomóc nauczycieli i rodziców w nauce zdalnej, MEN poleca również uwadze swoją produkcję “Szkoła z TVP”, którą udostępnia na ogólnopolskich antenach oraz w internecie. Programy te wzbudzają jednak silne kontrowersje zarówno wśród internautów, jak i środowiska nauczycielskiego.

Darmowe podręczniki w wersji elektronicznej. Gdzie szukać?

Wspomniane materiały dydaktyczne i podręczniki w wersji elektronicznej można znaleźć na stronach poszczególnych wydawców. Są to:

Źródła:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo