Wydawnictwa udostępniły darmowe podręczniki w wersji elektronicznej dla wszystkich uczniów!

Jak informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, w okresie zawieszenia zajęć w placówkach dydaktyczno-wychowawczych, wydawcy podręczników edukacyjnych zrzeszeni w Polskiej Izbie Książki zdecydowali się udostępnić elektroniczne wersje podręczników za darmo.

Szkoły zamknięte z powodu koronawirusa

Wszystkie placówki dydaktyczno-wychowawcze są zamknięte od 12 marca, celem przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa. Na ten moment wiadomo, że stan ten nie ulegnie zmianie do 10 kwietnia, jednak jak pokazały ostatnie tygodnie – sytuacja jest dynamiczna i tzw. lockdown może decyzją rządu zostać przedłużony.

Od 25 marca, zgodnie z rozporządzeniem MEN, w całej Polsce wprowadzony został obowiązek zdalnego kształcenia. Oznacza to, że uczniowie i nauczyciele zostali zobowiązani do postępowania z materiałem oraz wystawiania ocen, umożliwiających klasyfikację semestralną. Na obecną chwilę MEN nie widzi przeciwwskazań do odbycia matur i egzaminów ósmoklasisty w przewidzianych uprzednio terminach.

Sprawdź: Co z komuniami w 2020 roku? Czy ich termin będzie zmieniony?

Bezpłatne podręczniki oraz pomoce naukowe od MEN i wydawców

Celem ułatwienia nauki zdalnej, wydawcy edukacyjni, którzy są zrzeszeni w Polskiej Izbie Książki udostępnili elektroniczne wersje podręczników bezpłatnie. MEN informuje, że są to materiały zgodne z podstawą programową, umożliwiające rozwijanie kluczowych kompetencji, dostosowane do kształcenia zdalnego. Oprócz podręczników, w bezpłatnej ofercie wydawców znalazły się także inne narzędzia dydaktyczne, przydatne dla nauczycieli i rodziców.

Aby wspomóc nauczycieli i rodziców w nauce zdalnej, MEN poleca również uwadze swoją produkcję “Szkoła z TVP”, którą udostępnia na ogólnopolskich antenach oraz w internecie. Programy te wzbudzają jednak silne kontrowersje zarówno wśród internautów, jak i środowiska nauczycielskiego.

Darmowe podręczniki w wersji elektronicznej. Gdzie szukać?

Wspomniane materiały dydaktyczne i podręczniki w wersji elektronicznej można znaleźć na stronach poszczególnych wydawców. Są to:

Źródła:

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Kameralne przyjęcie weselne

Kameralne obiady weselne tylko dla najbliższych również mają swoje zalety. Wcale nie musisz wynajmować sali weselnej na sto lub dwieście osób. Kameralne przyjęcia weselne w domu lub w ogrodzie miewają...

Czytaj dalej →
Zakupy dla niemowląt, Nauka chodzenia

Pchacz czy chodzik?

Pchacz czy chodzik, czyli czy i czym wspomagać naukę chodzenia u dzieci? Pomysł na ten wpis pojawił się po przeczytaniu komentarzy, które dziś pojawiły się na naszym Instagramie. Chodziło o...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo