Do kiedy muszą być wystawione oceny na 2 semestr? Na poprawę ocen zostało niecałe 20 dni

Do rozpoczęcia wakacji pozostało jeszcze sporo czasu i chociaż lekcje trwają niemal do końca czerwca, to oceny muszą być wystawione w dzienniku znacznie wcześniej. Na poprawę stopni niektórym uczniom pozostało zaledwie kilkanaście dni. Do kiedy muszą być wystawione oceny na 2 semestr? Do kiedy proponowane oceny 2024? Do kiedy oceny niedostateczne?

Do kiedy muszą być wystawione oceny na 2 semestr? Po drodze długi weekend

Zakończenie roku szkolnego zaplanowano w tym roku na piątek 21 czerwca. Do wakacji pozostało zatem jeszcze sporo dni, ale na poprawienie ocen i ostatnie sprawdziany czasu jest już niewiele. Ostateczny termin wystawienia stopni końcowych jest uzależniony od wewnętrznych ustaleń szkoły – przede wszystkim od daty ostatniej rady pedagogicznej. Podczas tego spotkania grono pedagogiczne ostatecznie zatwierdza wszystkie oceny i podsumowuje rok.

W większości szkół końcowa rada odbywa mniej więcej na 10 dni przed zakończeniem roku, a zatem między 10 a 12 czerwca. W związku z tym oceny powinny być wystawione w większości szkół do 10 czerwca. Na poprawę ocen nie zostało wiele czasu, tym bardziej że 30 maja wypada Boże Ciało, a więc uczniowie mają długi weekend (30 maja – 2 czerwca).

Zobacz: Skala ocen szkolnych w Polsce. Jakie stopnie może otrzymać uczeń? Co oznaczają oceny literowe?

Do kiedy oceny proponowane 2024?

Zanim ustalone zostaną ostateczne oceny na koniec roku, uczniowie muszą otrzymać od nauczycieli propozycje ocen końcowych. Zazwyczaj stopnie proponowane wystawia się między 20 a 27 maja, chyba że uczniowi grozi niezaliczenie. O tzw. zagrożeniach, czyli możliwe ocenach niedostatecznych (jedynkach) informuje się ucznia zazwyczaj wcześniej – około 10 maja.

Sprawdź: Oceny z zachowania. Jakie są stopnie z zachowania w szkole?

Czytelnicy pytają, kiedy jest wystawianie ocen na 2 semestr 2024

Kiedy wystawienie ocen proponowanych?

Między 20 a 27 maja.

Do kiedy muszą być wystawione oceny na koniec roku?

W większości szkół do 10 czerwca.

Do kiedy są wystawiane oceny na półrocze 2024?

Oceny na drugie półrocze wystawia się zazwyczaj do 10 czerwca.

Do kiedy mają być wystawione oceny 2024?

W większości szkół termin wystawienia ocen końcowych to 10 czerwca.

Do kiedy jest wystawienie ocen proponowanych?

Najczęściej w okolicach 20 maja.

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo