Czy 23 grudnia 2023 sklepy są otwarte? Sprawdź, do której będzie można zrobić zakupy

Ostatnie dni przed Świętami to naprawdę intensywny okres dla wszystkich. W wielu domach rozpoczyna się bowiem czas wielkiego gotowania, szykowania i sprzątania. Przedtem czeka nas oczywiście jeszcze wizyta w sklepie spożywczym, aby kupić wszystkie niezbędne produkty. Aby ułatwić klientom zakupy i zredukować nieco tłumy w alejkach i przy kasach, część supermarketów zdecydowała się wydłużyć godziny otwarcia. Czy 23 grudnia 2023 sklepy są otwarte? Do której otwarte sklepy 23 grudnia?

Czy 23 grudnia 2023 sklepy są otwarte?

23 grudnia to normalny dzień pracy w związku z czym wszystkie sklepu oraz galerie handlowe będzie wówczas otwarte w normalnych godzinach tak, aby wszyscy zdążyli z ostatnimi zakupami. 24 grudnia to niedziela niehandlowa, dlatego w tym roku wyjątkowo nie będzie można robić zakupów w niedzielę, a wszyscy pracownicy handlu będą mogli spokojnie przygotować się do świętowania.

Zobacz: Otwarte sklepy 25 grudnia 2023. Czy 25 grudnia sklepy są otwarte?

Do której otwarte sklepy 23 grudnia?

Okres przedświąteczny to czas prawdziwego zakupowego szaleństwa. I nie chodzi wyłącznie o gorączkowe poszukiwanie ostatnich prezentów w galeriach handlowych. Również w sklepach spożywczych zdecydowanie zwiększa się w tym czasie ruch. Niektórzy zwyczajnie nie mają możliwości zrobienia zakupów wcześniej, części produktów z kolei nie można kupować z wyprzedzeniem, jeśli chcemy, aby były świeże podczas Wigilii. Dlatego – chcąc nie chcąc – często jesteśmy skazani na przedzieranie się przez zapchane alejki i stanie w długich kolejkach.

W związku z tą zakupową gorączką niektóre sieci sklepów zdecydowały się wyjść klientom na przeciw. Nie wszyscy jednak mają wystarczająco dużo czasu po pracy, aby zrobić zakupy na spokojnie, dlatego część marketów wydłuża godziny otwarcia w ostatnie dni przed Świętami.

Większość sklepów sieci Biedronka będzie otwarta 23 grudnia do 23.00, a wybrane punkty nawet dłużej. Czas pracy przedłuża także Kaufland – większość jego sklepów w dniach 21-23 grudnia będzie funkcjonować w godzinach 6.00-24.00.

Dłużej będą otwarte także wielkopowierzchniowe sklepy Carrefour – zamkną się dopiero o 23.00, czyli godzinę później niż zwykle. Również w Netto zrobimy zakupy aż do 23.00. W Dino podobnie – sklepy tej sieci będą otwarte do 22:00 lub 23:00.

Na przedłużenie godzin pracy nie zdecydował się natomiast Lidl, którego większość sklepów i tak otwarta jest do 22.00 lub 23.00. Podobną decyzję podjęła firma Auchan, której sklepy będą pracować w standardowych godzinach (najczęściej do 22.00, niektóre do 23.00 w zależności od lokalizacji).

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo