Hotel Transylwania 4 i inne filmy dla dzieci, które będą miały premierę w 2021 roku.

Rok 2020 był bardzo skąpy jeśli chodzi o nowe filmy familijne. Nowości i premiery zostały w większości przesunięte na wiele miesięcy. W końcu jednak doczekaliśmy się wysypu nowych tytułów. Przedstawiamy skrócony wybór z kategorii “filmy dla dzieci 2021”. Jaki film wydaje wam się najciekawszy? Na którą premierę czekacie?

Filmy dla dzieci 2021: Hotel Transylwania 4

Bohaterowie Hotelu Transylwania Dracula, Mavis i Johnny powracają po raz czwarty i nikogo nie powinno to dziwić. Dzieci pokochały tę serię i jak do tej pory szturmowały kina wraz ze swoimi rodzicami. Fabuła nie jest jeszcze dokładnie znana, ale z pewnością nie zabraknie dobrej zabawy. Współtwórcą scenariusza i reżyserem (tak jak w przypadku trzech poprzednich filmów) jest Genndy Tartakovsky, twórca kultowych filmów dla dzieci ze stajni Cartoon Network – Laboratoruim Dextera, Atomówek i Samuraja Jacka. Premiera tego tytułu miała się odbyć już 22 grudnia 2020 roku, ale została przesunięta na 6 sierpnia 2021 – przyczyn chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć.

Filmy dla dzieci 2021: Filonek Bezogonek

W kategorii “filmy dla dzieci młodszych” ciekawą propozycją jest z pewnością szwedzka animacja Filonek Bezogonek, opowiadająca o przygodach zagubionego kotka, szukającego drogi do domu. W swojej wędrówce tytułowy kociak stanie się gwiazdą estrady, pomoże kociakom w tarapatach, zaprzyjaźni się z pewną siebie Mają i stanie oko w oko z gangiem psów, więc najmłodsi widzowie z pewnością nie będą narzekać na brak emocji. Film miał już swoją premierę 12 lutego 2021 roku.

Filmy familijne 2021: Pogromcy duchów. Dziedzictwo

Premiera tego filmu dla dzieci, a w zasadzie dla młodych widzów (i w bardzo dużym stopniu dla ich rodziców), także była przesuwana już dwukrotnie. To czwarty film z serii Pogromców duchów. Dwie pierwsze części z lat osiemdziesiątych cieszą się zasłużonym mianem kultowych, o trzeciej odsłonie z 2016 roku większość osób chciałaby zapomnieć. W przypadku najnowszej wszystko wskazuje na to, że zarówno rodzice jak i dzieci będą zadowoleni z seansu. Pogromcy duchów. Dziedzictwo nie będzie rebootem serii, tak jak poprzednik – jego akcja została osadzona wiele lat po wydarzeniach z Pogromców duchów II. Dwójka rodzeństwa, wraz z matką, po utracie domu jest zmuszona przenieść się na starą farmę w Oklahomie, odziedziczoną po dziadku. Seria niewytłumaczalnych trzęsień ziemi nawiedzająca miasteczko pozwoli im odkryć tajemnicę, łączącą ich rodzinę z drużyną Pogromców duchów. Zapowiada się wysokiej klasy kino familijne w klasycznym wydaniu. Aktualną datą premiery jest 11 listopada 2021 roku.

Filmy dla dzieci 2021: Piotruś Królik 2: Na gigancie

Królik Piotruś 2 to kontynuacja przygód tytułowego króliczka z 2018 roku. Scenariusze tych filmów oparto na bestsellerowym cyklu książek dla dzieci napisanych przez Beatrix Potter. Pierwsza z książkowej serii przygód Królika Piotrusia została wydana w 1902 roku. Teraz bohaterowie powrócili w bardzo udanym filmie dla dzieci. Czy kontynuacja będzie równie dobra?

Bea Thomas i króliki stworzyli prowizoryczną rodzinę. I choć Piotruś Królik bardzo się starał, nie udało mu się pozbyć złej reputacji złośliwca. Kiedy Piotruś Królik ucieka z ogrodu, odkrywa, że jego złośliwość pomaga mu przetrwać w obcym świecie, ale kiedy zobaczy, że jego rodzina ryzykuje wszystkim, by go odnaleźć, będzie musiał podjąć decyzję: jakim króliczkiem chce być.– czytamy w opisie dystrybutora filmu.

Premiera Królika Piotrusia 2 będzie miała miejsce 14 maja 2021 roku.

Filmy dla dzieci 2021: Kosmiczny mecz: Nowa era

Tak jak w przypadku nowych Pogromców duchów, Space Jam: A New Legacy to kontynuacja kultowego filmu sprzed lat. Tym razem w miejscu Michaela Jordana stanie LeBron James. U jego boku znów pojawią się nieśmiertelni bohaterowie kreskówek Warnera: Królik Bugs, Kaczor Duffy, Marsjanin Marvin czy Kot Sylwester. Premiera filmu jest zapowiedziana na 14 lipca 2021 roku.

Filmy dla dzieci 2022: Minionki: Wejście Gru

W 2015 roku Minionki zawojowały niejedno dziecięce serce. Prace nad drugą częścią rozpoczęły się już w 2017 roku. Film miał trafić do kin już 3 lipca ubiegłego roku, ale tak jak w przypadku większości tytułów z naszej listy, premierę opóźniono. Aktualną datą premiery tej animacji jest lipiec 2022 roku.

Z pewnością nie są to jedyne filmy dla dzieci, jakie pojawią się w dystrybucji w 2021 roku. Na które premiery czekacie najbardziej? A do jakich klasycznych bajek sprzed lat najchętniej wrócilibyście ze swoimi pociechami?

Sprawdź też: Filmy o Mikołaju dla dzieci i nie tylko.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general