Hotel Transylwania 4 i inne filmy dla dzieci, które będą miały premierę w 2021 roku.

Rok 2020 był bardzo skąpy jeśli chodzi o nowe filmy familijne. Nowości i premiery zostały w większości przesunięte na wiele miesięcy. W końcu jednak doczekaliśmy się wysypu nowych tytułów. Przedstawiamy skrócony wybór z kategorii “filmy dla dzieci 2021”. Jaki film wydaje wam się najciekawszy? Na którą premierę czekacie?

Filmy dla dzieci 2021: Hotel Transylwania 4

Bohaterowie Hotelu Transylwania Dracula, Mavis i Johnny powracają po raz czwarty i nikogo nie powinno to dziwić. Dzieci pokochały tę serię i jak do tej pory szturmowały kina wraz ze swoimi rodzicami. Fabuła nie jest jeszcze dokładnie znana, ale z pewnością nie zabraknie dobrej zabawy. Współtwórcą scenariusza i reżyserem (tak jak w przypadku trzech poprzednich filmów) jest Genndy Tartakovsky, twórca kultowych filmów dla dzieci ze stajni Cartoon Network – Laboratoruim Dextera, Atomówek i Samuraja Jacka. Premiera tego tytułu miała się odbyć już 22 grudnia 2020 roku, ale została przesunięta na 6 sierpnia 2021 – przyczyn chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć.

Filmy dla dzieci 2021: Filonek Bezogonek

W kategorii “filmy dla dzieci młodszych” ciekawą propozycją jest z pewnością szwedzka animacja Filonek Bezogonek, opowiadająca o przygodach zagubionego kotka, szukającego drogi do domu. W swojej wędrówce tytułowy kociak stanie się gwiazdą estrady, pomoże kociakom w tarapatach, zaprzyjaźni się z pewną siebie Mają i stanie oko w oko z gangiem psów, więc najmłodsi widzowie z pewnością nie będą narzekać na brak emocji. Film miał już swoją premierę 12 lutego 2021 roku.

Filmy familijne 2021: Pogromcy duchów. Dziedzictwo

Premiera tego filmu dla dzieci, a w zasadzie dla młodych widzów (i w bardzo dużym stopniu dla ich rodziców), także była przesuwana już dwukrotnie. To czwarty film z serii Pogromców duchów. Dwie pierwsze części z lat osiemdziesiątych cieszą się zasłużonym mianem kultowych, o trzeciej odsłonie z 2016 roku większość osób chciałaby zapomnieć. W przypadku najnowszej wszystko wskazuje na to, że zarówno rodzice jak i dzieci będą zadowoleni z seansu. Pogromcy duchów. Dziedzictwo nie będzie rebootem serii, tak jak poprzednik – jego akcja została osadzona wiele lat po wydarzeniach z Pogromców duchów II. Dwójka rodzeństwa, wraz z matką, po utracie domu jest zmuszona przenieść się na starą farmę w Oklahomie, odziedziczoną po dziadku. Seria niewytłumaczalnych trzęsień ziemi nawiedzająca miasteczko pozwoli im odkryć tajemnicę, łączącą ich rodzinę z drużyną Pogromców duchów. Zapowiada się wysokiej klasy kino familijne w klasycznym wydaniu. Aktualną datą premiery jest 11 listopada 2021 roku.

Filmy dla dzieci 2021: Piotruś Królik 2: Na gigancie

Królik Piotruś 2 to kontynuacja przygód tytułowego króliczka z 2018 roku. Scenariusze tych filmów oparto na bestsellerowym cyklu książek dla dzieci napisanych przez Beatrix Potter. Pierwsza z książkowej serii przygód Królika Piotrusia została wydana w 1902 roku. Teraz bohaterowie powrócili w bardzo udanym filmie dla dzieci. Czy kontynuacja będzie równie dobra?

Bea Thomas i króliki stworzyli prowizoryczną rodzinę. I choć Piotruś Królik bardzo się starał, nie udało mu się pozbyć złej reputacji złośliwca. Kiedy Piotruś Królik ucieka z ogrodu, odkrywa, że jego złośliwość pomaga mu przetrwać w obcym świecie, ale kiedy zobaczy, że jego rodzina ryzykuje wszystkim, by go odnaleźć, będzie musiał podjąć decyzję: jakim króliczkiem chce być.– czytamy w opisie dystrybutora filmu.

Premiera Królika Piotrusia 2 będzie miała miejsce 14 maja 2021 roku.

Filmy dla dzieci 2021: Kosmiczny mecz: Nowa era

Tak jak w przypadku nowych Pogromców duchów, Space Jam: A New Legacy to kontynuacja kultowego filmu sprzed lat. Tym razem w miejscu Michaela Jordana stanie LeBron James. U jego boku znów pojawią się nieśmiertelni bohaterowie kreskówek Warnera: Królik Bugs, Kaczor Duffy, Marsjanin Marvin czy Kot Sylwester. Premiera filmu jest zapowiedziana na 14 lipca 2021 roku.

Filmy dla dzieci 2022: Minionki: Wejście Gru

W 2015 roku Minionki zawojowały niejedno dziecięce serce. Prace nad drugą częścią rozpoczęły się już w 2017 roku. Film miał trafić do kin już 3 lipca ubiegłego roku, ale tak jak w przypadku większości tytułów z naszej listy, premierę opóźniono. Aktualną datą premiery tej animacji jest lipiec 2022 roku.

Z pewnością nie są to jedyne filmy dla dzieci, jakie pojawią się w dystrybucji w 2021 roku. Na które premiery czekacie najbardziej? A do jakich klasycznych bajek sprzed lat najchętniej wrócilibyście ze swoimi pociechami?

Sprawdź też: Filmy o Mikołaju dla dzieci i nie tylko.

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Ślub i wesele w niedzielę

Coraz częściej spotykam się wśród znajomych i nie tylko z przyjęciami weselnymi organizowanymi w niedzielę. Zaczęło mnie zastanawiać, czemu tak wzrosła ilość “niesobotnich” wesel i jakie są zalety oraz wady...

Czytaj dalej →
Niemowlę, Pielęgnacja niemowląt

Olej Kokosowy dla niemowląt i nie tylko

Legendy o Oleju Kokosowym Olej Kokosowy jest tak popularny, że doczekał się serii memów na swój temat. Pod niemalże każdym pytaniem w internecie o specyfiki do włosów, skóry i paznokci...

Czytaj dalej →
Torty weselne

Tort Weselny

Tort weselny to tradycyjny deser podawany na przyjęciu weselnym. Według tradycji brak tortu na weselu oznacza brak słodkiego życia po ślubie, także lepiej nie ryzykować. Obecnie na rynku ślubno-weselnym możemy...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo