Para sprzedała 8-miesięczne dziecko, żeby kupić iPhone’a i zrobić karierę. Interweniowali sąsiedzi

Para z Bengalu Zachodniego zdecydowała się sprzedać swojego ośmiomiesięcznego syna. Powód ich decyzji jest szokujący – potrzebowali oni pieniędzy na nowego iPhone’a, by robić lepsze zdjęcia i zamieszczać posty na Instagramie. Zainterweniowali sąsiedzi, którzy o całym zajściu powiadomili policję.

Bengal Zachodni to jeden z najuboższych regionów Indii. PKB w przeliczeniu na jednego mieszkańca wynosi tam 1600 dolarów (dla porównania PKB per capita w Polsce w 2021 roku wynosił około 15874 dolarów). Gdy Jaydev i Sathi kupili nowego iPhone’a, ich sąsiadom wydało się to podejrzane. Zaniepokoiło ich również to, że od jakiegoś czasu nie widzieli ośmiomiesięcznego syna pary. O swoich obawach postanowili poinformować policję.

Sprawdź: Rodzice zostawili dziecko na lotnisku, bo nie kupili mu biletu. Zamierzali wsiąść na pokład bez niego

Rodzice z Indii sprzedali dziecko. Chcieli zrobić karierę

Policja od razu przesłuchała matkę dziecka. Kobieta zeznała, że wraz z mężem sprzedali ośmiomiesięcznego syna kobiecie, która mieszka w tej samej wiosce. Za zdobyte pieniądze para zakupiła iPhone’a. Nowoczesny telefon miał umożliwić im rozwój kariery. Rodzice zamierzali podróżować po całym Bengalu Zachodnim, a swoje podróże chcieli relacjonować na Instagramie. Nowy smartfon miał zapewnić lepszą jakość zdjęć i filmików, a dzięki temu większy przyrost obserwatorów.

Sprawdź: Zapłacili grzywnę za zabranie dzieci na wakacje w trakcie roku szkolnego, a i tak zaoszczędzili. “Firmy turystyczne celowo podwyższają ceny w sezonie wakacyjnym”

W trakcie dochodzenia okazało się również, że para próbowała również sprzedać swoją 7-letnią córkę, jednak nie udało im się zrealizować transakcji. Matka i kobieta, która kupiła dziecko od razu zostały aresztowane – usłyszą zarzut handlu ludźmi. Ojciec dzieci próbował uciekać przed policją, jednak ostatecznie również został zatrzymany. Sprawa poruszyła światowe media. Jako jedne z pierwszych poinformowały o niej The Indian Express, The Times of India i India Today.

Sprawdź: Telefon spłonął tuż obok malutkiego dziecka!

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo