Huśtawka – fajna zabawa czy pomoc w rozwoju

Każdy rodzic chce, by jego dziecko rozwijało się prawidłowo i było szczęśliwe. Dzisiaj istnieje wiele form aktywności dla dzieci i jeszcze więcej różnych zabawek. Jedne są lepsze inne gorsze. Czasem trudno jest spośród tego natłoku wybrać coś odpowiedniego dla naszej pociechy. Całe szczęście są rozwiązania, które zapewniają dziecku nie tylko świetną zabawę, ale przy okazji także prawidłowy rozwój. Jednym z nich jest huśtawka. Ten niepozorny przedmiot jest zdecydowanie elementem, który powinien się znaleźć w każdym domu lub ogrodzie.

Huśtawka do domu i do ogrodu

Możliwość zabawy na świeżym powietrzu jest zdecydowanie jednym z najlepszych pomysłów na zorganizowanie czasu wolnego dla dziecka w ciepłe dni. Jednak wcale nie musimy mieć domu z ogrodem, by podarować dziecku huśtawkę. Nie musi być także lato czy wiosna, by móc z niej korzystać. Z powodzeniem można zainstalować huśtawkę w domu. Jest to rozwiązanie, które coraz częściej gości także w mieszkaniach. Wszystko zależy od metrażu i organizacji przestrzeni. Dzięki temu pomysłowi twoje dziecko może korzystać z tej formy aktywności przez cały rok, nie zważając na pogodę na zewnątrz.

Huśtawka wspomagająca rozwój twojego dziecka

Choć huśtawka kojarzy nam się głównie ze świetną zabawą, to jest także świetnym sposobem na rozwój. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale huśtanie jest wspaniałym pomysłem na dostarczanie bodźców sensorycznych. Już odkąd maluszek był w brzuchu mamy, doświadczał kołysania. Bujanie uspokaja, wspomaga rozwój koordynacji, a także równowagę i planowanie ruchu. Huśtanie stymuluje także układ przedsionkowy mózgu dziecka, dzięki czemu szybciej rośnie, jest bardziej skoncentrowane i spokojniejsze, szybciej nabiera nowych umiejętności. Są to zalety, które niewątpliwie powinny przekonać każdego rodzica. Nauka i rozwój przez zabawę to zdecydowanie najlepsza forma aktywności, jaką możemy zaproponować naszym ukochanym maluszkom, a także nieco starszym dzieciom. Korzystajmy z niej jak najczęściej.

Jaki model huśtawki wybrać?

Trzeba zauważyć, że huśtawka dla dzieci jest dostępna w wielu odsłonach. Może to być tzw. bocianie gniazdo, huśtawka brazylijska czy standardowa przypominająca krzesełko. Są dostępne wersje z oparciem lub bez. Wszystko zależy od wieku dziecka i to do niego powinniśmy dobierać odpowiedni wariant. Najważniejsze jest bezpieczeństwo. Zadbaj, by huśtawkach była przymocowana w odpowiedni sposób. Możesz wybrać także huśtawkę wolnostojącą do ogrodu, z daszkiem chroniącym przed nadmiernym promieniowaniem, z antypoślizgowymi nóżkami. Możliwości jest naprawdę wiele. Znajdziemy wersje z pięknymi obszyciami, pikowaniami i frędzlami dla prawdziwych księżniczek, jak i ze zwierzątkami lub jednokolorowe. Wszystko zależy od waszych preferencji. Jest to bez wątpienia jedna z najlepszych zabawek dla twojego dziecka. Podaruje mu nie tylko uśmiech i świetną zabawę, ale także wspomoże jego prawidłowy rozwój. Nie zwlekaj, wybierz idealny model dla swojego dziecka już dziś.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Wieczór kawalerski i panieński

Wieczór kawalerski

Zostałeś poproszony przez swojego najbliższego przyjaciela o to byś został świadkiem na jego ślubie? Takie wyróżnienie jest dla Ciebie niezwykle ważne. Zdajesz sobie jednak sprawę z tego, że ten wybór...

Czytaj dalej →
Niemowlę, Pielęgnacja niemowląt

Test pieluszek jednorazowych

Dada, Pampers, Baby Dream, Toujours? Wpis o wyprawce noworodka oraz ten z porównaniem Dady i Pampersa sprawił, że zacząłem przeglądać różne testy pieluszek. Bliżej mi do praktyka niż teoretyka. Postanowiłem...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo