Czym podlewać skrzydłokwiat, aby zakwitł? Z tą domową miksturą wystrzeli jak szalony

Jak pielęgnować skrzydłokwiat? Choć to piękna roślina, to potrafi być wyjątkowo kapryśna. Co zrobić w sytuacji, gdy nie kwitnie lub opada? Szybko go uratujesz, stosując ten domowy nawóz do skrzydłokwiatu.

Podłużne liście i kwiaty przypominające skrzydła, to niejedyne zalety, które sprawiają, że skrzydłokwiat coraz częściej gości na polskich parapetach. Roślina działa też jak naturalny oczyszczacz powietrza. Aby skrzydłokwiat długo zdobił mieszkanie, trzeba o niego odpowiednio zadbać. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Sprawdź: Masz to w lodówce? Rozcieńcz z wodą i spryskaj mszyce na surfiniach. Kwiaty wnet odżyją

Gdzie powinien stać skrzydłokwiat? Jak często podlewać? Najważniejsze informacje

Skrzydłokwiat dobrze czuje się w miejscach, które nie są narażone na przeciągi i bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Lubi pomieszczenia jasne i półcieniste, ale stojąc cały dzień na słonecznym parapecie, jego liście będą poparzone. Skrzydłokwiat należy podlewać regularnie tzn. 1 w tygodniu w sezonie zimowym i 2 razy w tygodniu w letnim. Trzeba jednak zwrócić uwagę, aby nie przelać podłoża, bo doprowadzimy do gnicia korzeni. Chcąc pobudzić roślinę do wzrostu i przyspieszyć jej kwitnienie, raz w miesiącu zalecane jest nawożenie. Częstym błędem, który sprawia, że roślina marnieje, jest przesadzanie skrzydłokwiatu tuż po zakupie. Najlepszym okresem do tego jest wczesna wiosna tzn. już nawet na początku lutego i przed rozpoczęciem kwitnienia.

Sprawdź: Ćmę bukszpanową wypędzisz trikiem za 3 zł. Rozwiązanie jest proste i ekologiczne

Jak ożywić skrzydłokwiat? Domowy nawóz, który postawi go na nogi

Najlepszym wyborem będzie nawóz na bazie sody oczyszczonej. Nie tylko wzmocni roślinę, ale tez zapobiegnie chorobom. Jedną łyżeczkę proszku należy rozpuścić w litrze wody i gotowe. Taką mieszanką nie tylko można podlewać ziemię, ale i spryskiwać liście. Świetnie sprawdzi się też nawóz marchewkowy. Jedną marchew pokrojoną na kawałki blendujemy z litrem wody i przecedzamy. To prawdziwa bomba witaminowa dla roślin.

Sprawdź: Kiedy przycinać tuje? Ten termin to ostatnia okazja. Zrób to, a zachwycą w kolejnym sezonie

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo