Kiedy zacząć ćwiczyć po porodzie?

Narodziny dziecka to wielka chwila w życiu kobiety. Co zrobić, żeby bezpiecznie wrócić do formy i miłosnych uniesień. Odpowiedź jest prosta: wykonywać ćwiczenia po porodzie! Podpowiadamy, jak do nich podejść!

Kiedy ćwiczenia po porodzie?

Ćwiczenia po ciąży najlepiej za każdym razem skonsultować z naszym lekarzem prowadzącym. O czym należy zawsze pamiętać? O systematyczności i braku pośpiechu! Ćwiczenia w połogu po porodzie naturalnym to duże wyzwanie dla kobiecego ciała. Zmęczenie psychiczne i fizyczne oraz niewielka ochota na seks to zupełnie normalna sprawa! Od czego warto zacząć? Najlepiej od pracy nad pozbyciem się blizn. Ćwiczenia po porodzie cc, czyli cesarskim cięciu, mogą cię zaskoczyć. Dlaczego? Bo zakładają użycie zabawki erotycznej! Zaręczamy, że miniwibrator błyskawicznie stanie się twoim najlepszym przyjacielem. Tym razem nie musi służyć ci jako gadżet do osiągnięcia fantastycznego orgazmu. To doskonałe urządzenie do masażu. Ćwiczenia po porodzie w połogu mogą polegać na uelastycznianiu skóry i pracy nad regeneracją. Zabawką stymulujemy tkanki otaczające miejsce po ranie: w ten sposób pobudzamy bliznę do szybszego gojenia i zapobiegamy jej przerostowi. 

Jakie ćwiczenia po porodzie?

Pierwsze ćwiczenia po porodzie nie mogą cię nadwyrężać. Nie lubisz bezczynności i chcesz od razu zacząć pracę nad ciałem? Wybierz ćwiczenia po porodzie fizjologicznym na mięśnie Kegla. Na początku wykonasz je bez żadnych gadżetów. Co kryje się za tajemniczą nazwą? To nic innego niż praca nad mięśniami dna miednicy. To właśnie one ulegają największemu osłabieniu podczas ciąży. Gimnastyka po porodzie powinna się więc skupić właśnie na nich. Swoją budową przypominają hamak: to one podtrzymywały dziecko oraz narządy wewnętrzne. Na czym polega praca nad tym obszarem? Najpierw na ćwiczeniach oddechowych oraz naprzemiennym zaciskaniu i rozluźnianiu. Napinaj je i puszczaj napięcie przez tyle samo sekund przez nie więcej niż 15 minut. Możesz też zainwestować w kulki gejszy do ćwiczeń po porodzie. Kiedy je stosować? Gdy nie możesz zlokalizować tych mięśni lub zależy ci na jeszcze intensywniejszych ćwiczeniach. Pamiętaj, żeby stosować je w towarzystwie lubrykantu na bazie wody. Dzięki temu z łatwością je zaaplikujesz, a trening będzie robił się sam! Pamiętaj także, że zwłaszcza na początku napinanie tych mięśni może sprawiać dyskomfort, ale po pewnym czasie regularnych ćwiczeń, ból minie.

Innymi ćwiczeniami, które warto wprowadzić zaraz po porodzie, są ćwiczenia oddechowe i ćwiczenia zapobiegające zakrzepicy. Te pierwsze pomogą Ci dotlenić organizm i uchronią Cię przed zawrotami głowy, kiedy będziesz wstawać z łóżka. Te drugie zapobiegają powstawaniu zastojów żylnych i zakrzepów. Polegają na wykonywaniu ćwiczeń rękoma i nogami.

Do ćwiczeń po ciąży wykorzystać możesz także różnego rodzaju gadżety. Wibratory od n69 przychodzą z pomocą! Nie tylko kieszonkowe gadżety nadadzą się do regeneracji ciała po urodzeniu dziecka. Czy słyszałaś już o „króliczkach”? Te wszechstronne zabawki pomogą ci w stopniowym powrocie do kondycji sprzed ciąży oraz będą świetnym pomysłem na ćwiczenia po porodzie cesarskim. Dlaczego? Ponieważ pozwalają na zmysłową i delikatną stymulację samej łechtaczki lub łechtaczki i pochwy. Wszystko zależy od ciebie! Możesz stopniować nacisk i głębokość penetracji za pomocą gadżetu. Delikatne wibracje sprawiają, że wzmacniają się osłabione porodem mięśnie. 

Ćwiczenia po porodzie na brzuch

Ćwiczenia 3 miesiące po porodzie mogą być już nieco bardziej intensywne. Od jakiej formy aktywności najlepiej zacząć? Świetnym pomysłem na aktywność fizyczną w domu będą ćwiczenia z piłką po porodzie: to nie tylko efektywna praca nad aktywizacją mięśni, ale też świetna zabawa. Takie ćwiczenia po porodzie z niemowlakiem będą fantastyczną formą wspólnego spędzania czasu. Nadmuchiwana piłka sprawi radość nie tylko tobie, ale też maluchowi! Ćwiczenia po porodzie na płaski brzuch mogą być kolejnym etapem odzyskiwania formy. Efekty możesz wzmocnić także systematycznym szczotkowaniem ciała na sucho. To najnowszy trend w branży beauty, który łączy w sobie peeling, masaż oraz ćwiczenia ujędrniające brzuch po porodzie. Wszystko dzięki szczotce ze sztywnym włosiem z agawy lub . Taki dodatek pielęgnacyjny może stać się rytuałem urodowym, który zostanie z tobą na długo!  O czym należy pamiętać po szczotkowaniu? O dobrym nawilżeniu ciała! Zwykły balsam możesz zastąpić olejkiem z erotycznej świecy do masażu. Dzięki temu pielęgnacja ciała po kąpieli może zamienić się w romantyczny i seksowny wieczór z partnerem!

Dodaj komentarz

Fryzury Ślubne

Fryzura ślubna

Fryzura ślubna stanowi dopełnienie stylizacji ślubnej. Podpowiemy, jak ją wybrać… Fryzura ślubna to bardzo ważny element stylizacji. Musi nie tylko pasować do sukni, całej koncepcji wystroju, ale wpisać się w...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Błogosławieństwo rodziców

Błogosławieństwo od rodziców to jedna z najważniejszych tradycji w dniu ślubu dla osób, które są katolikami. Symbolizuje przekazanie przez rodziców tuż przed ślubem władzy rodzicielskiej mężowi kobiety i zgodę na...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo