Majówka szkoła 2023. Uczniów czeka wyjątkowo długi odpoczynek!

Długi weekend majowy to jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów w roku. Kolejne dni z niecierpliwością odliczają nie tylko uczniowie, ale także większość osób pracujących. Piękna pogoda, wiosenna aura i kilka dodatkowych dni wolnych to połączenie idealne, dlatego ze sporym wyprzedzeniem planujemy na ten czas rozmaite aktywności. A jak zorganizować majówkę w tym roku? Tym razem kalendarz ułożył się wyjątkowo korzystnie. Majówka szkoła 2023 – ile dni uczniowie będą odpoczywać?

Majówka szkoła 2023

Długi weekend majowy budzi przede wszystkim pozytywne skojarzenia, zwłaszcza wśród uczniów. Nie jest to kolejny, zwyczajny dłuższy odpoczynek, ponieważ wypada w momencie, gdy wiosna już na dobre się zadomowi i na zewnątrz robi się naprawdę pięknie i przyjemnie. Dlatego też wolne od szkoły czy pracy smakuje wtedy dużo lepiej. Większość Polaków planuje różnego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu – wyjazdy, wycieczki rowerowe, spacery czy grillowanie w ogrodzie. W tym roku będzie na to wyjątkowo dużo czasu.

Kalendarz 2023 ułożył się wyjątkowo korzystnie. 1 maja wypada bowiem w poniedziałek, co oznacza, że majówka w szkole potrwa aż 5 dni – rozpocznie się w sobotę 29 kwietnia, a zakończy w środę 3 maja. 2 maja nie jest co prawda dniem ustawowo wolnym od zajęć, ale w szkołach zawsze jest wolny.

Dla osób pracujących taki układ kalendarza to również dobra wiadomość. Wystarczy wziąć jeden dzień urlopu, aby zyskać 5 wolnych dni. Można także wziąć wolne w czwartek i piątek (4 i 5 maja) i cieszyć się w sumie z 9-dniowego urlopu.

Zobacz: Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 będzie później niż zwykle. Uczniów czekają przedłużone wakacje!

Majówka 2023 dla uczniów może być nawet dłuższa

W niektórych szkołach majówka nie skończy się jednak 3 maja. Tuż po długim weekendzie rozpoczynają się matury, dlatego uczniowie młodszych klas szkół ponadpodstawowych często mają wtedy wolne od zajęć. Dotyczy to pierwszych trzech dni egzaminów, kiedy to wszyscy maturzyści przystępują do przedmiotów obowiązkowych. Wolne dla pozostałych uczniów ma zapewnić piszącym maksymalnym komfort i ciszę.

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo