“Bajki” Natalie Portman dostępne w Polsce. Wyjątkowa książka, która niesie pomoc

12 kwietnia premierę miała hitowa książka Natalie Portman, bestseller „The New York Times”. Jedyne europejskie wydanie bajek pojawiło się w Polsce dzięki inicjatywie ImpactCEE i można je kupić na platformie Allegro. Aktorka już w maju pojawi się na kongresie Impact’23 w Poznaniu, a dochód ze sprzedaży książki trafi na cele charytatywne. “Bajki” Natalie Portman – co znajdziemy w książce?

Natalie Portman – bajki dla dzieci

Czytelnicy i czytelniczki w Polsce mogą w końcu cieszyć wyjątkową książką Natalie Portman. Pozycja ta trafiła na listę bestsellerów „The New York Times”. W książce znaleźć można klasyczne i dobrze znane opowieści: “Żółw i zając”, “Trzy świnki” oraz “Mysz polna i mysz domowa”. Fabuły tych tradycyjnych bajek zostały przetworzone w zupełnie nowej interpretacji, która wprowadza nowoczesne, otwarte i tolerancyjne elementy. Autorką tych zmodyfikowanych historii jest oczywiście Natalie Portman.

Kiedy na świecie pojawiły się moje dzieci, zaczęłam pisać opowiadania, które miały pomóc im zrozumieć świat i pokazać, jakie wartości są dla mnie ważne. Te klasyczne opowieści mają wspaniałe przesłania (ciężka praca się opłaca, wytrwałość i zapał wygrywają z pychą i pośpiechem, obfitość może być niebezpieczna) i są świetnymi sposobami na przedstawienie historii i morałów, które znamy i lubimy, ale również świata, w którym nie występują już stereotypy. Chciałabym, żeby moje bajki były bezpiecznym miejscem, gdzie nie wartościuje się, nie ocenia, akceptuje inność, różnorodność, a przy tym żeby były zabawne! Mam nadzieję, że te opowieści spodobają się Wam i Waszym dzieciomNatalie Portman

Właśnie ze względu na poruszane w bajkach tematy tolerancji i otwartości, podane w przystępny dla dzieci sposób, zdecydowano się przetłumaczyć książkę na język polski. Autorem przekładu jest Michał Rusinek.

Zobacz: Majówka szkoła 2023. Uczniów czeka wyjątkowo długi odpoczynek!

Książka, która czyni dobro

Polscy czytelnicy będą mieli okazję nie tylko poznać klasyczne historie w odświeżonej wersji, ale także wesprzeć szczytny cel. Książka została przetłumaczona dzięki inicjatywie ImpactCEE. Dzięki wsparciu serwisu Allegro organizacja przekaże cały dochód ze sprzedaży na wsparcie ogólnopolskiej akcji społecznej #ZDROWIE W GŁOWIE realizowanej przez Fundację TVN Nie jesteś sam.

Czytanie książek dzieciom, pokazywanie im przez nie świata jest ogromnie ważne. Książki wzbogacają i kształtują nas jako ludzi i społeczeństwo. Dochód ze sprzedaży bajek napisanych przez Natalie Portman to pomoc dla chorych dzieci. Dziękuję ImpactCEE oraz serwisowi Allegro za realizację tej szczytnej inicjatywy. Czytajmy książki.Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezes Fundacji TVN

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo