Oczyszczacze powietrza, nawilżacze i osuszacze – jak zadbać o właściwą jakość powietrza we wnętrzu?

Powietrze w naszych wnętrzach wypełnione jest kurzem, roztoczami pyłami, bakteriami bądź alergenami. Aby móc komfortowo i wygodnie korzystać z pomieszczeń, warto jest się zdecydować na zakup specjalistycznego urządzenia.

Powietrze w naszych wnętrzach wypełnione jest kurzem, roztoczami pyłami, bakteriami bądź alergenami. Aby móc komfortowo i wygodnie korzystać z pomieszczeń, warto jest się zdecydować na zakup specjalistycznego urządzenia. Oczyszczacze powietrza, nawilżacze bądź osuszacze to kategoria sprzętów, które znacznie zwiększą jakość powietrza w naszym mieszkaniu.

Oczyszczacz powietrza wzbogacony o pięć filtrów

Oczyszczacze powietrza to urządzenia, które powinny być obowiązkowym wyposażeniem każdego domu. Wybór odpowiedniego modelu oprzeć powinniśmy na indywidualnych potrzebach oraz wymaganiach danego pomieszczenia. Warto jest zainwestować w oczyszczacz powietrza, wzbogacony o kilka filtrów – np. wstępny, zimnej katalizy, węgla aktywnego, antybakteryjny i HEPA. Oczywiście każdy z nich odpowiedzialny jest za wyeliminowanie konkretnego rodzaju zanieczyszczenia. Profesjonalny oczyszczacz powinien posiadać także jonizator oraz lampę UV, dzięki czemu zagwarantowane mamy usunięcie aż 99,95% pyłów zawieszonych PM2,5, których średnica jest nie większa nić 2,5 µm, 99,99% bakterii oraz wirusów i 99% związków lotnych organicznych – np.  formaldehyd.

Nawilżacz powietrza z funkcją oczyszczania

Niestety nie tylko obecne w pomieszczeniu zanieczyszczenia mają wpływ na jakość powietrza. Bardzo często – szczególnie w okresie sezonu grzewczego – powietrze we wnętrzu bywa przesuszone. Jest ono wówczas uciążliwe, np. podczas snu. Wypoczynek nocny jest wówczas znacznie mniej komfortowy, a powietrze wpływa także bezpośrednio na stan naszej skóry, niejednokrotnie powodując kaszel czy wysuszając śluzówki. Doskonałym rozwiązaniem są wówczas nawilżacze powietrza. Ewaporacyjne urządzenie jest energooszczędne, ekonomiczne oraz wydajne. Sprzęt posiada wentylator, którego zadaniem jest zasysanie powietrza, aby następnie przepuścić je przez specjalistycznie skonstruowany filtr ewaporacyjny. Konstrukcja nawilżacza oraz posiadane przez niego funkcje sprawiają, iż powietrze w pomieszczeniach jest nie tylko maksymalnie nawilżone, ale także oczyszczone ze wszystkich zanieczyszczeń.

Wiele wnętrz wymaga jednak wyposażenia ich w osuszacze powietrza. Para wodna obecna w powietrzu w pomieszczeniu o słabej wentylacji nie tylko ma negatywny wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie, ale także niekorzystnie oddziałuje na stan techniczny budynku, bowiem zawilgocenie ścian czy mebli powodować może nieprzyjemny zapach, a w konsekwencji prowadzić do rozwoju grzybów oraz pleśni. Warto zatem zakupić urządzenie tego typu, jeżeli zauważamy, iż w naszych pomieszczeniach wilgotność powietrza nie jest utrzymana na optymalnym poziomie.

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Winietki

Winietki rozstawione na stołach weselnych ułatwiają gościom zajęcie miejsca. Mogą im towarzyszyć drobne upominki albo zabawne akcenty. Na pewno wielu z was było na weselu, na którym nie było rozplanowanych...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Stół weselny

Wczoraj pisałam o tym co powinno znajdować się na wiejskim stole weselnym i jak ten stół wiejski powinien wyglądać. Dzisiaj skoncentruję się na zwykłych stołach weselnych. Jak powinny wyglądać stoły...

Czytaj dalej →
Ślub cywilny, Suknie Ślubne

Sukienka na ślub cywilny

Sukienki na ślub cywilny nie muszą spełniać wymagań dress code'u. Najważniejsze, aby Panna Młoda czuła się w swojej sukni ślubnej dobrze! Poza tym musimy zadbać o to, by suknia na ślub cywilny podkreśliła atuty i ukryła niedoskonałości sylwetki. I najważniejsze: powinna być spełnieniem marzeń Panny Młodej.

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo