Proszki do prania ubranek dla dzieci — co je wyróżnia?

O tym jak wrażliwa jest skóra dziecka, wie każdy. W trosce o swojego maluszka warto więc wybrać najwyższej jakości preparaty przeznaczone dla niemowląt. Jednym z istotnych produktów, jest proszek do prania. W przypadku ubranek dziecięcych musi być on niezwykle delikatny. Dlaczego? O tym przeczytasz poniżej.

Dlaczego proszek do prania ubranek dla dzieci powinien być inny niż dla dorosłych?

Proszek do prania rzeczy dla niemowląt powinien być przede wszystkim delikatny i antyalergiczny. Wynika to ze zwiększonych skłonności malutkich dzieci do uczuleń skóry. Ponadto ciało malucha w pierwszych miesiącach i latach jego życia jest niezwykle wrażliwe. Proszki do prania dedykowane dla najmłodszych zawierają mniejsze ilości substancji chemicznych. Zawarte w składzie czynniki aktywne nie powodują podrażnień, zaś produkty piorące dla dorosłych niestety już tak.

Delikatne proszki do prania rzeczy dla niemowląt i dzieci

Specjalnie opracowany skład jest przyjazny dla delikatnej i wrażliwej skóry dziecka. Dodatkowo chroni ją, nie uczula i nie podrażnia. Dlatego proszek do prania ubranek dziecięcych nie ma zapachu. Brak kompozycji zapachowych, agresywnych detergentów i konserwantów sprawia, że produkt jest w pełni bezpieczny dla niemowląt.

Jak powinno się prać ubranka dla niemowląt?

Wbrew pozorom pranie ubranek dziecięcych nie jest skomplikowane. Najistotniejszą kwestię oprócz wyboru proszku stanowi dopasowanie odpowiedniej temperatury. Ze względu na podatność malucha na różnego rodzaju infekcje, zaleca się wykonywanie prania w co najmniej 60 stopniach Celsjusza. Dlaczego to takie istotne? Głównym powodem jest zabicie wszelkich bakterii i drobnoustrojów. Kolejnym krokiem, którego należy pilnować, jest dokładne wypłukanie tkanin oraz ich wyprasowanie. W celu zapewnienia maksymalnej ochrony skórze dziecka warto wybrać program z podwójnym lub potrójnym płukaniem. Dzięki temu zyskamy pewność, że z tkanin zostały usunięte wszelkie potencjalne niebezpieczne substancje zawarte w proszku.

Jaką metodę prania wybrać? Mechaniczną czy ręczną?

Wbrew pozorom pranie ręczne ubranek dziecięcych nie jest rozsądnym rozwiązaniem. Główny powód stanowi nieoptymalna ochrona skóry dziecka, wynikająca z niedokładnie przeprowadzonego procesu płukania. Dlatego warto zdecydować się na czyszczenie ubrań dla maluszków w pralce, przy użyciu specjalnych proszków lub płynów. Dzięki temu ryzyko wystąpienia jakichkolwiek podrażnień lub uczuleń zdecydowanie się zmniejsza. Ponadto istotną kwestią jest zastosowanie się do zaleceń producenta umieszczonych zazwyczaj z tyłu na opakowaniu produktu lub w formie dołączonej ulotki.

Pragniemy podkreślić, że proszki do prania ubranek dla dzieci to bardzo rozsądny wybór, który pomoże ochronić skórę maluszka przed niepożądanymi reakcjami. Ponadto dzięki delikatnym substancjom aktywnym, kompleksowo zadba o nią, jednocześnie minimalizując ryzyko wystąpienia jakichkolwiek alergii oraz podrażnień. Co istotne, pomoże też zabezpieczyć ją, przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo