Rasy psów dla rodzin z dziećmi

Marzeniem większości dzieci jest posiadanie psa. Decyzja o przygarnięciu czworonoga powinna być dobrze przemyślana. Jedną z kwestii, nad którą należy się zastanowić, jest rasa. Wśród czworonogów znajdują się rasy w sposób szczególny dedykowane rodzinom z dziećmi. Niżej znajdziesz krótką charakterystykę wybranych z nich.

Buldog Francuski

Pierwszą rasą, która sprawdzi się dla rodziny z dzieckiem, jest buldog francuski. To pies o bardzo łagodnym usposobieniu. Jest niezwykle towarzyski i wesoły. Z uwagi na żywiołowość buldog francuski zapewni dziecku aktywne spędzanie wolnego czasu. Pociecha z pewnością nie będzie się nudzić w jego towarzystwie. Wspólne zabawy to dla buldoga francuskiego prawdziwa przyjemność. Należy zaznaczyć, że przedstawicieli tej rasy charakteryzuje duża cierpliwość. Nie okazują agresji wobec ludzi, czy innych zwierząt. Poza tym są czułe i empatyczne.

Owczarek niemiecki

Owczarek niemiecki to bez wątpienia jedna z najbardziej popularnych ras. Jest psem energicznym, inteligentnym i lojalnym. Cechuje go równowaga i zdolność do szybkiego opanowania emocji. Przedstawiciele tej rasy bardzo dobrze dogadują się z dziećmi. Uwielbiają się bawić, a jeszcze lepiej, jeśli towarzyszą im w tym dzieci. Z uwagi jednak na gabaryty psiaki te nie będą dobre w przypadku maluchów. Niechcący mogą zrobić im krzywdę. Idealnie sprawdzą się już dla pociech w wieku szkolnym. Owczarek niemiecki to rasa psów obronnych, która będzie bronić swych małych opiekunów przed potencjalnym zagrożeniem. Na uwagę zasługuje fakt, że owczarki niemieckie są nierzadko przewodnikami osób niewidomych i pomocnikami niepełnosprawnych, co tylko potwierdza ich dobry charakter.

Beagle

Beagle uważane są za jedną z najbardziej przyjaznych ras. To psy doskonałe dla rodzin z dziećmi. Po pierwsze dlatego, że nie przejawiają agresji, po drugie są bardzo towarzyskie, a po trzecie uwielbiają zabawy. Potrzebują dużo ruchu, dzięki czemu będą idealnymi kompanami podczas gonitw w przydomowym ogrodzie. Z rysu charakterologicznego wynika, że rasa ta jest bardzo rodzinna. Beagle bardzo mocno przywiązują się do domowników. Dobrze dogadują się z innymi zwierzętami domowymi i przyjaźnie witają gości.

Golden retriever

Golden retriever to kolejna rasa polecana dla rodzin z dziećmi. Sprawdzą się też, jako kompani osób niepełnosprawnych i starszych. Psy te są łagodne, posłuszne i niezwykle inteligentne. Bardzo mocno przywiązują się do członków ludzkiej rodziny. Są nieagresywne, tolerują inne zwierzęta. Łagodność i wierność to cechy, które sprawiają, że golden retriever to fantastyczny towarzysz rodziny.

Cocker spaniel

Cocker spaniel to pies należący do ras średniej wielkości. Zaliczany jest do psów myśliwskich, jednakże z uwagi na ciekawość, ruchliwość, pogodne usposobienie, jest dobrym wyborem dla rodzin z dziećmi. Jest pełen energii, dlatego odnajdzie się jako towarzysz aktywnej pociechy. Poza tym to rasa bardzo uczuciowa i przyjazna.

Inne rasy dla rodziny z dzieckiem

Dorastanie w towarzystwie psa ma bez wątpienia liczne zalety dla dzieci. Poza wymienionymi rasami dobrym czworonogiem dla rodziny z dzieckiem okazać się mogą również: cavalier king charles spaniel, owczarek szkocki collie, labrador retriever, sheltie, samojed, bichon frise, jack russell terrier, seter irlandzki.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo