Świąteczne piosenki

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu z nas ulubiony okres w roku. Zaczyna się on już na wiele tygodni przed nimi. Przygotowujemy plany na świąteczne menu, myślimy o prezentach dla najbliższych, powoli kolekcjonujemy świąteczne dekoracje. Atmosferę podgrzewają sklepowe wystawy, reklamy w telewizji i rzecz jasna – świąteczne piosenki. Niektóre z nich grane w sezonie są przez każdą stację, kilkadziesiąt razy dziennie, co doprowadza niektórych z nas do szału, ale jednocześnie nie wyobrażamy sobie bez nich tego wyjątkowego czasu.

Świąteczne piosenki

Niektóre piosenki stały się prawdziwą bożonarodzeniową tradycją. Nieśmiertelne klasyki są niezmordowanie grane przez wszystkie rozgłośnie radiowe i wszyscy znamy je na pamięć. Jakie utwory są muzycznym odpowiednikiem „Kevina samego w domu”, czyli odwiecznego hitu filmowego, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie świąt? Przedstawiamy zestawienie świątecznych piosenek wszechczasów.

Wham! „Last Christmas”


Piosenka zespołu Wham!, którą wykonuje George Michael, jest absolutnym hitem świątecznym nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Po raz pierwszy fani brytyjskiego zespołu usłyszeli ją w roku 1984. Opowiadający o nieszczęśliwej miłości utwór szybko wskoczył na listy przebojów. Od ponad 30 lat bryluje we wszystkich zestawieniach świątecznych list przebojów.

Mariah Carey „All I Want For Christmas Is You”


Diwa światowej sceny muzycznej zaśpiewała utwór, który wrył się mocno w serca jej fanów na całym świecie. Wielokrotnie piosenka trafiała na listę najczęściej ustawianych dzwonków telefonicznych w okresie świątecznym. Z prostymi słowami dotyczącymi tego, co najpiękniejsze, identyfikujemy się zapewne wszyscy – i być może to właśnie w tym tkwi sekret sukcesu tej piosenki?

Dean Martin „Let It Snow”


Oryginalny utwór został stworzony w 1945 roku, jednak największą popularność zyskał po wykonaniu go w 1959 roku przez Dean’a Martina. Właśnie w tej wersji jest jedną z najczęściej granych piosenek świątecznych przez stacje radiowe na całym świecie.

Frank Sinatra “White Christmas”


Hipnozujący wręcz głos legendy światowej muzyki, czyli Franka Sinatry, czaruje w piosence „White Christmas” w sposób, który chwyta za serce. Motyw ten wykorzystywany jest w absolutnie każdym filmie świątecznym i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie.

Melanie Thornton „Wonderful Dream”


Piosenka ta stała się popularna dzięki reklamie napoju Coca-Cola i chyba nie ma osoby, która by nie kojarzyła popularnego refrenu. Utwór ten od lat nie jest zmieniany przez giganta branży spożywczej i co roku gości w najnowszych spotach reklamowych, co jest wyjątkiem w tej branży.

Bing Crosby „Winter Wonderland”


Piosenka powstała w roku 1934 i przez ponad 80 lat doczekała się setek coverów. Utwór wykonywany jest przez gwiazdy światowej sceny muzycznej, jednak najbardziej zapadł nam w pamięć dzięki Bingowi Crosby, który po mistrzowsku zaaranżował piosenkę. Od lat gości ona w zestawieniach najpopularniejszych piosenek świątecznych.

Chris Rea “Driving Home for Christmas”


To kolejny utwór, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie świątecznej playlisty. Charakterystyczny głos wykonującego go wokalisty nadaje piosence niepowtarzalnego charakteru. Co ciekawe, utwór powstał, gdy Chris Rea, jego twórca, wracał przez zakorkowany Londyn do domu w okresie świątecznym.

Frank Sinatra “Have Yourself a Merry Little Christmas”


Piosenka ta powstała w roku 1944 i jako już kolejna z naszej listy odniosła sukces dopiero wtedy, gdy została nagrana jako cover. Tym razem w tę piosenkę życie tchnął Frank Sinatra, który swoim głosem wyczarował niezwykły utwór wpisujący się w świąteczny klimat.

Brenda Lee „Rockin’ Around the Christmas Tree”


Czy uwierzycie, że piosenkarka wykonująca ten utwór miała w chwili nagrywania go zaledwie 13 lat? Nastolatka stworzyła niezapomnianą aranżację, która na stałe wpisała się na listę najpopularniejszych piosenek świątecznych. My, Polacy, kojarzymy ją głównie dzięki temu, że trafiła na ścieżkę dźwiękową filmu „Kevin sam w domu”.

De Su „Kto wie?”


A na zakończenie naszego zestawienia coś z rodzimego podwórka. Wedle zestawień najchętniej słuchaną przez Polaków piosenką świąteczną jest „Kto wie?”. Wydana w 2000 roku natychmiast podbiła listy przebojów.

Chcesz jeszcze lepiej poczuć magię Świąt?
Sprawdź: Naszą listę filmów świątecznych do obejrzenia w 2017 roku >>

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo