Te filmy świąteczne sprawią, że Święta 2019 przyjdą do Ciebie wcześniej – #TOP9

Długie wieczory i zbliżające się Święta sprawiają, że chętniej sięgamy po świąteczną filmografię. Wybraliśmy dla Was najlepsze filmy świąteczne. Wśród nich znajdziecie absolutne klasyki oraz filmy, które miały swoją premierę w 2019 roku. Przenieście się z nami do świątecznej krainy.

Co roku przychodzi ten magiczny okres, który uwielbia większość z nas. Spokój, odpoczynek, spotkania z rodziną, dobre jedzenie i… zaleganie przed telewizorem lub laptopem – z tym nam się kojarzą leniwe święta, które pozwalają dobrze naładować baterie przed powrotem do pracy.

W telewizji, jak co roku, puszczany jest tradycyjnie Kevin oraz dziesiątki innych świątecznych filmów. Zdarza się, że sięgamy po nie również w innych miesiącach poza grudniem, by przypomnieć sobie tę niepowtarzalną atmosferę. Przygotowaliśmy dla Was ranking świątecznych filmów, które my lubimy najbardziej. Czekamy na Wasze propozycje w komentarzach. Jesteśmy ciekawi, czy pokrywają się z naszymi.

Nasze najlepsze filmy świąteczne

Poniżej nasza lista 9 filmów świątecznych, które warto obejrzeć w 2019 roku (kliknij po więcej informacji):

1 To właśnie miłość

To właśnie miłość
Prawdopodobnie najlepszy film świąteczny wszech czasów. Niepowtarzalną atmosferę Świąt wyczarowała na ekranie gwiazdorska obsada, bowiem w filmie wystąpiły niemal same gwiazdy: Alan Rickman, Hugh Grant, Liam Neeson, Colin Firth. Bill Nighy, Emma Thompson, Keira Knightley. Wcielili się oni w postacie bohaterów, których losy obserwujemy na przestrzeni kilku tygodni przedświątecznych, a kulminacja wydarzeń następuje w okresie Bożego Narodzenia. Początkowo dosyć chaotycznie rozsypane wątki zaczynają się splatać i całość zyskuje sens, którym jest to, co najważniejsze: miłość.

2 The Holiday

The Holiday
Bohaterów w tym filmie w zasadzie jest czterech plus kilka fantastycznie zagranych postaci drugoplanowych. Spontaniczna zamiana domów, której dokonuje producentka filmowa z Los Angeles, Amanda oraz Iris, dziennikarka pochodząca z Wielkiej Brytanii, prowadzi do odmiany losu obydwu bohaterek. W główne rolę wcieliły się Cameron Diaz i Kate Winslet, a na planie towarzyszą im Jude Law oraz Jack Black.

3 Igraszki losu

Igraszki Losu
W zasadzie święta w tym filmie mają miejsce w jego pierwszej części, niemniej jednak jest to doskonała komedia romantyczna, którą śmiało można zaliczyć do filmów świątecznych. Dwoje ludzi, których los przypadkowo zetknął ze sobą w samym centrum Nowego Jorku, przez kolejne lata bezskutecznie stara się siebie nawzajem odnaleźć. Los ciągle z nimi pogrywa, mijają się o minuty, odwiedzają te same miejsca, lecz nie znając niczego poza swoimi imionami mają utrudnione zadania.

4 Cztery gwiazdki

Cztery gwiazdki
Brad i Kate to jedna z tych nowoczesnych par, które nie lubią spędzania Bożego Narodzenia w rodzinnym gronie. Na święta postanawiając więc wykupić wycieczkę na Fidżi, jednakże w ostatniej chwili ich plany krzyżuje zła pogoda. Siłą rzeczy są zmuszeni na wizyty w domach rodziców, a wizyt tych będzie aż cztery, ponieważ zarówno jej, jak i jego rodzice są rozwiedzeni. Zapowiadają się więc intensywne święta pełne przeżyć – para nie spodziewa się nawet jak bardzo.

5 Dwanaście choinek

Dwanaście choinek
Akcja tego filmu rozgrywa się w Nowym Jorku, a magiczna atmosfera tego miasta przed Bożym Narodzeniem nie ma sobie równych i czaruje widza w każdej scenie. Akcja filmu toczy się wokół planowanego zburzenia biblioteki stojącej w centrum Manhattanu. Pracująca w niej bibliotekarka, Cheri, nie może pogodzić się z tym faktem i postanawia zmobilizować ludzi i media do walki o zabytkowy budynek. Organizuje konkurs na najpiękniej ubraną choinkę. Nawet nie podejrzewa, że pod jedną z nich znajdzie swój wyjątkowy prezent – miłość.

6 Listy do M.

Listy do M.
To propozycja z naszego rodzimego podwórka, która jest jednym z najlepszych polskich filmów ostatnich lat. Twórcy opierali się na pomyśle zrealizowanym przez produkcję innego filmu wymienionego już w naszym zestawieniu, czyli „To właśnie miłość”. Akcja filmu toczy się wokół kilku bohaterów, początkowo zupełnie ze sobą nie powiązanych, ale wraz z jej rozwojem dowiadujemy się, jakie relacje ich łączą. Przypadkowe spotkania okazują się mieć wpływ na ich życie większy niż mogliby się spodziewać.

7 Listy do M. 2

Listy do M. 2
To druga część opisanego poprzednio filmu „Listy do M.”. W filmie śledzimy losy ludzi spotkanych w pierwszej części. Od tamtych zdarzeń minęły już cztery lata, a w życiu bohaterów pojawiają się nowe problemy i wyzwania. Wszystko to nadal zapakowane jest w niepowtarzalną atmosferę magicznej zimy i okresu świątecznego, co sprawia, że oglądanie tego filmu jest wyjątkowo przyjemne.

8 Kevin sam w domu

Kevin sam w domu
Nie oszukujmy się, tego filmu w naszym zestawieniu zabraknąć nie mogło. Film ten dla Polaków jest coroczną tradycją, podobnie jak obecność karpia na wigilijnym stole. Przygody chłopca, który przypadkowo zostaje sam w domu, podczas gdy jego liczna rodzina udaje się na wakacje, śledzimy co roku i co roku śmieszą one tak samo. Jego zmagania z rabusiami, którzy postanowili okraść dom jego rodziców, przyciągają miliony przed telewizory, pomimo tego, że wszyscy znamy każdą scenę na pamięć.

9 Kevin sam w Nowym Jorku

Kevin sam w Nowym Jorku
Jak to zwykle w przypadku drugich części czegokolwiek bywa, nie są one aż tak udane jak te pierwsze, jednak po sukcesie kasowym ich twórcy decydują się na wypuszczenie kontynuacji przygód głównych bohaterów. Dzięki temu możemy ponownie spotkać Kevina, który znów odłącza się od rodzinnej wycieczki i spotyka na swojej drodze swoich wrogów z części pierwszej. Tym razem miejscem ich ciuciubabki jest Nowy Jork, którego świąteczna atmosfera nie ma sobie równych.

Komedia czy film romantyczny przed świętami w 2019? Komedie świąteczne!

Nie trudno zauważyć, że na liście filmów o tematyce świątecznej królują dwa gatunki: komedie oraz filmy romantyczne. Wśród nich znajdują się także produkcje na pograniczy, czyli komedie romantyczne. My staramy się w danym roku skupić na jednym gatunku. W zeszłym roku wybraliśmy filmy romantyczne. 2019 to zatem rok komedii (i to nie romantycznych). Ja osobiście nie mogę doczekać się świątecznej wersji Shreka. Mimo, że to rok komedii, to chyba jednak zrezygnujemy z Kevina. W tamtym roku był jedyną nie-komedią, którą obejrzeliśmy, więc bilans będzie wyrównany.

Sprawdź także: Listę filmów świątecznych dla dzieci

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo