Świąteczne filmy do obejrzenia w 2017 roku – #TOP9

Fajne filmy świąteczne

Co roku przychodzi ten magiczny okres w roku, który uwielbia większość z nas. Spokój, odpoczynek, spotkania z rodziną, dobre jedzenie i… zaleganie przed telewizorem – z tym nam się kojarzą leniwe święta, które pozwalają dobrze naładować baterie przed powrotem do pracy.

Świąteczne filmy do obejrzenia w 2017 roku – #TOP9

W telewizji, jak co roku, puszczany jest tradycyjnie Kevin oraz dziesiątki innych świątecznych filmów. Zdarza się, że sięgamy po nie również w innych miesiącach poza grudniem, by przypomnieć sobie tę niepowtarzalną atmosferę. Przygotowaliśmy dla Was ranking świątecznych filmów, które my lubimy najbardziej. Czekamy na Wasze propozycje w komentarzach. Jesteśmy ciekawi, czy pokrywają się z naszymi.

Do Świąt od dziś zostało 6 weekendów. Wybraliśmy zatem 9 filmów, po jednym na każdy weekend listopada i dwa na te grudniowe. Dzięki temu możecie stopniowo wchodzić w wyjątkowy okres świąteczny. Wbrew pozorom stworzenie dobrego filmu bożonarodzeniowego nie jest łatwe. Łatwo w przypadku takich filmów o kicz.

Sprawdźcie naszą galerię filmów świątecznych:

Zobacz galerię

Komedia czy film romantyczny przed świętami w 2017?

Nie trudno zauważyć, że na liście filmów o tematyce świątecznej królują dwa gatunki: komedie oraz filmy romantyczne. Wśród nich znajdują się także produkcje na pograniczy, czyli komedie romantyczne. My staramy się w danym roku skupić na jednym gatunku. W zeszłym roku wybraliśmy filmy romantyczne. 2017 to zatem rok komedii (i to nie romantycznych). Ja osobiście nie mogę doczekać się świątecznej wersji Shreka. Mimo, że to rok komedii, to chyba jednak zrezygnujemy z Kevina. W tamtym roku był jedyną nie-komedią, którą obejrzeliśmy, więc bilans będzie wyrównany.

Nasze najlepsze filmy na święta

Nie lubisz galerii? Poniżej nasza lista 9 filmów świątecznych, które warto obejrzeć w 2017 roku (kliknij po więcej informacji):

  1. To właśnie miłość
  2. the Holiday
  3. Igraszki losu
  4. Cztery gwiazdki
  5. Dwanaście choinek
  6. Listy do M.
  7. Listy do M. 2
  8. Kevin sam w domu
  9. Kevin sam w Nowym Jorku

Sprawdź także: Listę filmów świątecznych dla dzieci >>


Dodaj komentarz

Zabawki
Prezent dla 8 latki
Bycie rodzicem, dziadkiem lub wujkiem, a w szczególności chrzestnym to ciągłe zagwozdki związane z prezentami. Urodziny, dzień dziecka, święta i wiele innych okazji przy których człowiek chce sprawić dziecku przyjemność.
Czytaj dalej
Kolorowanki
Kolorowanki świąteczne dla dzieci: Boże Narodzenie
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się coraz większymi krokami, więc warto już teraz zacząć przygotowania i wprowadzić się w wyjątkowy, świąteczny nastrój. Oczekiwanie na Święta to niezwykły czas przede wszystkim dla
Czytaj dalej