Jaka tapeta do pokoju dziecka?

Tapeta do pokoju dziecka spędza sen z powiek niejednemu młodemu rodzicowi. Ostatecznie wszyscy chcielibyśmy, żeby nasze pociechy dorastały w przyjaznym, komfortowym i pięknym otoczeniu, które będzie dodatkowo nieustannie stymulowało ich rozwój. Odpowiedni motyw na ścianach może to wszystko znacząco ułatwić. Warto zatem poświęcić nieco czasu na jego trafny wybór.

Tapety do pokoju dziecka

Tapety do pokoju dziecięcego możemy obecnie kupić w najrozmaitszych kolorach i tonacjach. Co więcej, wiele spośród nich posiada charakter tematyczny, odpowiadając na zapotrzebowanie małych domowników. Istnieją zatem tapety rozwijające zainteresowania i pasje, jak również takie, które np. stymulują zmysł wzroku naszego brzdąca. Cechę łączącą je wszystkie powinno natomiast stanowić estetyczne, staranne i niesztampowe wykonanie.

Sprawdź: Dlaczego warto kupić nawilżacz powietrza do pokoju dziecka?

Tapety na ściany dla dzieci dobrze byłoby wybierać w tym samym momencie co meble. Dzięki temu zyskamy pełną kontrolę nad aranżacją całej dostępnej przestrzeni i unikniemy rozwiązań prowizorycznych. Nie oznacza to bynajmniej, że nie będziemy mogli sobie pozwolić na nutkę radosnego szaleństwa. Stanie się ono po prostu lepiej dopasowane do potrzeb naszych oraz – przede wszystkim – naszego dziecka.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Post udostępniony przez Stephanie (@thecheshiregreyhome)


Hitem ostatnich lat okazuje się z kolei tapeta czarno-biała. Jeszcze do niedawna taki pomysł wnętrzarski uchodził za dość kontrowersyjny (albo nawet ekstrawagancki). O ile bowiem łatwo go zaakceptować w salonie albo w kuchni, o tyle w przypadku pokoiku dziecięcego może się wydawać nieco... bezduszny. Nic bardziej mylnego! Właściwie pomyślana kombinacja czerni i bieli nada tej części domu sporo przytulności i swojskości. Przy okazji warto dodać również, że noworodek widzi wyraźnie wyłącznie obrazy czarno-białe, zaś kilkutygodniowy berbeć nadal nie rozróżnia kolorów. Na owym najwcześniejszym etapie rozwoju ten zestaw barw jawi się zatem jako rozwiązanie optymalne.

Sprawdź: Jaka powinna być wilgotność w pokoju dziecka?

Kolejna interesująca możliwość to tapeta w gwiazdki do pokoju dziecięcego. Jej charakter jest na tyle uniwersalny, że przypadnie do gustu dzieciom w każdym wieku... a zapewne także większości dorosłych. Któż bowiem nie chciałby zasypiać w otoczeniu dużych i małych, fosforyzujących gwiazdek?


Tapeta do pokoju dziewczynki

Tapeta do pokoju dziecka może oczywiście mieć konkretną płeć - opcji aranżacyjnych z pewnością w sklepach nie zabraknie. W przypadku dziewczynek wielu rodziców decyduje się na motywy bardzo "na czasie", Mogą to być na przykład:

  • jednorożce,
  • wróżki,
  • postacie z aktualnie lubianych przez córeczkę bajek.

Zwłaszcza w tym ostatnim przypadku należy jednak przygotować się na konieczność okresowej zmiany dekoracji. Upodobania naszej latorośli będą zapewne dość często ewoluowały, co - siłą rzeczy - powinno znajdować odzwierciedlenie również na ścianach jej pokoju. Może zatem warto się zastanowić, czy oprócz tapet nie sprezentować dziewczynce także zestawu kolorowych plakatów, które po prostu zdecydowanie łatwiej zawiesić na ścianie (a po jakimś czasie z niej zdjąć).

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Post udostępniony przez Stephanie (@thecheshiregreyhome)

Zobacz też: Remont pokoju 3-4 latka – na co zwracać uwagę?

W dziewczęcym pokoju idealnie sprawdzi się też delikatny motyw kwiatowy. Warto się na niego zdecydować wówczas, kiedy nasza pociecha jest jeszcze zbyt mała, aby umiała samodzielnie podjąć decyzję o określonym wystroju wnętrza. Tapeta w kwiaty dla dzieci na pewno nie musi być nudna; motywów znajdziemy naprawdę sporo, i to we wszystkich kolorach. 

Tapety do pokoju chłopca

O ile małe dziewczynki gustują często w wizerunkach bohaterek z baśni bądź kreskówek, ich koledzy bywają zafascynowani przedstawicielami typowo "męskich" profesji: policjantami, strażakami, pilotami itp. Tego rodzaju zainteresowania mogą znajdować wyraz na ścianach chłopięcego pokoju. Podobnie zresztą jak liczne motywy zwierzęce, które sprawią, że pokoik zamieni się w las bądź nawet safari.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Post udostępniony przez Stephanie (@thecheshiregreyhome)


Wystrój dziecięcej przestrzeni posiada nierzadko charakter uniwersalny, a zatem odpowiadający i dziewczynkom, i chłopcom. Dobry przykład stanowi tu tapeta skandynawska dla dzieci, której subtelny minimalizm sprawi zresztą przyjemność nie tylko małym, ale i dużym domownikom. 

Dodaj komentarz

Rodzice

Wszyscy jesteśmy dziećmi!

Dziś krótko ponieważ był to bardzo wyczerpujący dzień. Chciałbym Ci Córeczko z okazji Twojego pierwszego Dnia Dziecka (ten gdy byłaś w brzuszku się nie liczy:P) życzyć, żebyś zawsze … …...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Ślub i wesele w niedzielę

Coraz częściej spotykam się wśród znajomych i nie tylko z przyjęciami weselnymi organizowanymi w niedzielę. Zaczęło mnie zastanawiać, czemu tak wzrosła ilość “niesobotnich” wesel i jakie są zalety oraz wady...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo