Dlaczego warto kupić nawilżacz powietrza do pokoju dziecka?

Suche powietrze może nieść poważne konsekwencje dla zdrowia malucha i jego rodziców. Nawilżacz powietrza jest najskuteczniej działającym urządzeniem, które zadba o właściwy poziom wilgotności w Twoim domu.

Wpływ suchego powietrza na zdrowie dziecka

Suche powietrze to problem szczególnie dotkliwy w sezonie grzewczym. Działając w domu długotrwale może negatywnie wpływać na ogólny stan zdrowia mieszkańców.

Optymalny poziom nawilżenia powietrza powinien wynosić 40-60%. Parametr ten można zmierzyć za pomocą specjalnego przyrządu. Zwykle jednak objawy przesuszenia łatwo rozpoznać. Do najpopularniejszych należą: suchość skóry, włosów, paznokci, pierzchnięcie ust, szczypanie oczu, wysuszenie śluzówki gardła i nosa, a nawet osłabienie i senność.

W przypadku małych dzieci, które są szczególnie podatne na alergie, suche powietrze może przyczyniać się do częstych infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych, kaszlu, kataru oraz problemów z oddychaniem.

W pomieszczeniu o niskiej wilgotności kurz, roztocza, uczulające pyłki oraz wszelkie zanieczyszczenia powietrza unoszą się w nim i z łatwością dostają do dróg oddechowych.

Jak wybrać nawilżacz powietrza do pokoju dziecięcego?

Nawilżacz powietrza jest urządzeniem, które już od lat znajduje się na listach podstawowego wyposażenia pokoju malucha. Młodzi rodzice mają świadomość, że używanie go może poprawić jakość powietrza, którym będzie oddychać niemowlę.

Podczas wyboru nawilżacza należy zwrócić uwagę, by pracował cicho. Delikatny odgłos wyrzucanej pary wodnej w niektórych modelach może nawet działać uspokajająco na dziecko. Zbyt głośna praca będzie jednak na dłuższą metę męcząca.

Przy zakupie zwróć uwagę, czy dany model posiada automatyczny wyłącznik, który uruchamia się, gdy skończy się woda w zbiorniku. Warto wybrać nawilżacz z regulacją intensywności wyrzutu pary oraz możliwością dodawania do wody olejków aromaterapeutycznych.

Na rynku dostępne są również nawilżacze z funkcją oczyszczania. Kosztują więcej, lecz w dużych miastach lub regionach szczególnie narażonych na smog, warto rozważyć taki zakup.

Nawilżacz powietrza to doskonały sposób na utrzymanie w pokoju dziecka optymalnego poziomu wilgotności. Przynosi korzyści na co dzień, a w czasie choroby, podczas kataru ułatwia maluchowi oddychanie i odkrztuszanie wydzieliny. Nawilża wysuszoną śluzówkę nosa, gardła, pomagając wrócić do zdrowia.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo