Jak wybrać oprogramowanie do szkoły?

Już niedługo rozpocznie się rok szkolny – zabrzmi szkolny dzwonek, a korytarze wypełnią się uczniami spieszącymi od jednej sali do drugiej sali. Po lekcjach zaś ci sami uczniowie będą musieli odrobić pracę domową. Pomocne w tym będą nowoczesne programy biurowe, na przykład Office 2021 lub Windows 11 Pro.

Już niedługo rozpocznie się rok szkolny – zabrzmi szkolny dzwonek, a korytarze wypełnią się uczniami spieszącymi od jednej sali do drugiej sali. Po lekcjach zaś ci sami uczniowie będą musieli odrobić pracę domową. Pomocne w tym będą nowoczesne programy biurowe, na przykład Office 2021 lub Windows 11 Pro. 

Czym jest Office 2021?

Microsoft Office 2021 jest najnowszą wersją pakietu aplikacji biurowych Microsoft Office. Pakiet ten został zaprojektowany z myślą o wszystkich uczniach, studentach i pracownikach, którzy na co dzień potrzebują programów i narzędzi do tzw.pracy biurowej. W przypadku uczniów będzie to napisanie wypracowania w programie Word lub wykonanie prezentacji PowerPoint.

Office 2021 jest dostępny w trzech różnych wersjach, które, oprócz ceny, różnią się aplikacjami, które uwzględniają: Home/Student, Home/Business oraz Professional. Ostatni jest dedykowany firmom, zaś Home/Business jest przeznaczony zarówno dla użytkowników domowych, jak i pracowników firm. Z kolei wariant Home/Student jest wersją podstawową, która obejmuje dostęp do aplikacji Word, Excel, PowerPoint oraz OneNote.

Pakiet Microsoft Office 2021 może zatem z powodzeniem być używany w domu, w biurze oraz w szkole. W przypadku wersji dla uczniów będzie to ogromne ułatwienie, jeżeli chodzi o m.in.:

  • napisanie wypracowania (pomocny będzie w tym program Word),
  • przygotowanie prezentacji na zadany temat (PowerPoint),
  • sporządzenie notatek do kartkówki lub sprawdzianu (OneNote). 

Jeśli zaś zdecydujemy się na wariant Home/Business, zyskamy dostęp do usługi Outlook, która ułatwi zarządzanie mailami, zapisywanie spotkań i zadań w kalendarzu, a tym samym sprawi, że rozporządzanie czasem będzie prostsze. Większość uczniów, oprócz lekcji i zadań domowych, uczęszcza na zajęcia dodatkowe, a do tego chciałby znaleźć czas na pobycie ze znajomymi lub z rodziną. Usprawnienia, jakie daje Office 2021, pomoże w rozplanowaniu tygodnia i zarządzaniu czasem. 

Windows 11 Pro

System Windows 11 Pro dedykowany jest klientowi biznesowemu, któremu zależy na zwiększeniu wydajności. Nie oznacza to jednak, że nie nadaje się do szkoły lub nie sprawdzi się w zaciszu domowym. System ten wprowadził wiele ulepszeń względem poprzednich wersji oprogramowania, m.in.: nowy feed, czyli nowe, rozbudowane narzędzia pozwalające śledzić najważniejsze informacje ze świata; nowy wygląd opcji dostępnych w ustawieniach, który sprawia, że użytkownik znacznie szybciej znajdzie dane rozwiązanie, jak również wprowadził możliwość zmiany układu okien, dzięki czemu wykonywanie działań staje się bardziej wydajne i efektywne. 

Obydwa te systemy ułatwiają pracę i sprawiają, że wykonywanie zadań staje się szybsze i sprawniejsze. Idealnie nadadzą się zarówno do pracy zawodowej, jak i do szkoły. Office 2021, Windows 11 Pro oraz inne tanie oprogramowanie jest dostępne w atrakcyjnych cenach na stronie teamnet-software.

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo