To imię żeńskie jest coraz popularniejsze. Oznacza “słodycz” i nie kończy się na literę “a”

W Polsce niewiele jest imion żeńskich, które nie kończą się na literę “a”. Jedno z nich jest jednak w ostatnich latach coraz bardziej popularne. Jaka jest charakterystyka i znaczenie tego imienia? Te osoby mogą wyróżniać się wyjątkową empatią i wrażliwością.

Wybór imienia dla dziecka jest bardzo trudny. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem pociecha prawdopodobnie będzie nosiła je przez całe swoje życie. Choć niewiele jest w Polsce imion żeńskich zakończonych na inną literę niż “a”, to jedno z roku na rok zyskuje na popularności. Niektórzy mogą odnieść wrażenie, że brzmi nawet nieco egzotycznie. Świat otwiera się jednak na nowe, dlatego coraz większą popularność zyskują imiona kończące się na inne litery i wywodzące się z różnych języków.

To imię żeńskie nie kończy się na literę “a”. Noemi wciąż zyskuje na popularności

Z roku na rok coraz większą popularność zyskuje imię żeńskie Noemi, które według danych udostępnionych przez portal “Gov.pl” w 2022 r. zostało nadane aż 117 razy. W 2021 r. otrzymało je 118 dziewczynek, a w 2020 r. 114. Imię Noemi wywodzi się z języka hebrajskiego, a dokładniej ze Starego Testamentu. Ma też odpowiedniki w języku francuskim, angielskim i hiszpańskim. Można je przetłumaczyć jako “moja słodycz” lub “moja rozkosz”. Noemi obchodzi urodziny 14 grudnia. Inną formą tego imienia jest Naomi, które można skojarzyć na przykład z popularną modelką Naomi Campbell.

Sprawdź: Fanki “Pierwszej miłości” uwielbiały to imię. Teraz jego popularność maleje. Nadano je zaledwie 59 razy

Jak zdrobnić imię Noemi? Nie jest to wcale takie proste

Imię Noemi nie jest zbyt popularne, a ze względu na jego brzmienie fonetyczne trudno dopasować do niego pasujące zdrobnienie. Niektórzy posługują się formą “Emi”, od której dużo łatwiej znaleźć rozwinięcia (na przykład Emisia lub Misia). Zdrobnienie od kilku lat jest w Polsce coraz popularniejsze ze względu na serię książek dla dzieci autorstwa Agnieszki Mielech o przygodach dziewczynki Emi.

Sprawdź: To imię dla chłopca można spotkać aż w 32 językach. Jest jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków

Jaki charakter ma Noemi? To osoba wrażliwa i empatyczna

Niektórzy do konkretnych imion przypisują różne cechy. Imię Noemi kojarzy się z kimś ambitnym, szlachetnym i empatycznym. Osoby o tym imieniu mogą wyróżniać się wrażliwością na krzywdę innych i uczciwością, która skłania je do udzielania pomocy potrzebującym. Akcje charytatywne, pomoc humanitarna czy różnego rodzaju zbiórki to coś, w czym mogą świetnie się odnaleźć. Noemi opiekuje się nie tylko ludźmi, ale dużą wagę przykłada też do pomocy zwierzętom.

Sprawdź: Wybrała dla córki tradycyjne imię, teraz żałuje. Inne dzieci dokuczają i śmieją się. „To imię dla staruszki!”

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo