Fanki “Pierwszej miłości” uwielbiały to imię. Teraz jego popularność maleje. Nadano je zaledwie 59 razy

Często rodzice, kierując się wyborem imienia dla dziecka, inspirują się ulubionymi postaciami z książek czy seriali. Stąd właśnie między innymi niegdyś dużą popularnością cieszyło się imię bohaterki “Pierwszej miłości”, w którą wcielała się Urszula Dębska. Z roku na rok zainteresowanie nim jednak spada.

Jako Sabina Weksler, Urszula Dębska po raz pierwszy pojawiła się w “Pierwszej miłości” w 2008 roku. Widzowie nie od początku ją lubili, gdyż dała się poznać jako zbuntowana i rozpieszczona nastolatka. Z czasem jednak bohaterka przeszła przemianę, którą zaskarbiła sobie nie tylko sympatię fanów serialu, ale i przyszłych mam.

To imię damskie zaczyna wychodzić z mody. Dziewczynki coraz rzadziej je otrzymują

Choć w czołówce popularnych imion damskich, pym wiedzie Zuzanna i Zofia, to przez pewien czas także imię serialowej bohaterki było chętnie nadawane. Jak widać na stronie dane.gov.pl, zainteresowanie te spada jednak z roku na rok. W 2019 roku imię Sabina otrzymało bowiem 100 dziewczynek, w 2020 roku 83, w 2021 roku 74, a w 2022 już zaledwie 59.

Sprawdź: To imię dla chłopca można spotkać aż w 32 językach. Jest jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków

Znaczenie imienia Sabina. Oznaczało “osobę z rodu Sabinów”

Kobiety o tym imieniu są sumienne i pracowite. Praca jest dla nich na pierwszym miejscu i potrafią dla niej wiele poświęcić. Dokładnie wykonują swoje obowiązki i raczej nie dysponują dużą ilością wolnego czasu. Kiedy jednak już go mają, uwielbiają się bawić. Z nimi z pewnością można wyruszyć w spontaniczną podróż i nie narzekać na nudę. Z wiekiem stają się natomiast coraz bardziej rozważne i myślą o założeniu rodziny. Są jednak dość wybredne przy wyborze partnera.

Imieniny Sabiny przypadają na: 18 kwietnia, 29 sierpnia, 28 października, 5 grudnia. Jest to jednocześnie dość międzynarodowe imię, gdyż w języku niemieckim i francuskim brzmi ono Sabine, a po włosku i hiszpańsku dokładnie tak jak w języku polskim.

Sprawdź: Było bardzo popularne wśród naszych babć. Zapomniane imię damskie powraca do łask

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo