W czym prać ubranka dla noworodka? Środków bez tego oznaczenia nawet nie kupuj

Dla wielu rodziców, a zwłaszcza mam, zakup ubranek dla dziecka, to jeden z najfajniejszych etapów przygotowań do porodu. Trzeba natomiast pamiętać, że musimy o nie odpowiednio zadbać, zanim maluszek przyjdzie na świat.

Jak prać ubrania dla noworodka? Przed tym dylematem stoi wiele mam, które szykują wyprawkę dla maluszka. Nie tylko nie możemy stosować środków, których na co dzień używamy do prania naszej odzieży, ale też należy stanowczo unikać prania ubranek dziecięcych z ubraniami dorosłych. Dlaczego?

W jakiej temperaturze prać ubrania noworodka? Wybierz dobre materiały

Przed zakupem ubranek dla dziecka polecamy zerknąć na materiał, z jakiego zostały wykonane. Najlepszym wyborem będą naturalne materiały takie jak bawełna czy bambus. Ma to znaczenie również podczas prania, ponieważ specjaliści zalecają, aby cykl ustawić najlepiej na 90 stopni. Dopiero po ukończeniu 3. miesiąca życia dziecka można ją obniżyć do 60 stopni, a dopiero z czasem do 40 stopni.

Czy można prać rzeczy dziecka w normalnym proszku? Kupuj produkty tylko z tym oznaczeniem

Skóra noworodka jest bardzo wrażliwa. Właśnie dlatego malutkich dzieci nie kąpie się codziennie, aby nie naruszyć ich delikatnego naskórka. Z tego samego powodu nie można prać ubrań dzieci do 3. roku życia w normalnym proszku. Może to doprowadzić do suchości skóry, a nawet zmian rumieniowych. Nie warto również sięgać po domowe sposoby do dezynfekcji ubranek czy materiałów, czyli np. pranie w occie. Jakie zatem środki można stosować? Jedynie hipoalergiczne, które zminimalizują ryzyko powstanie podrażnień. Zaleca się zatem kupować wyłącznie środki przeznaczone do prania ubrań niemowlęcych, ale tych, które są jednocześnie pozytywnie zaopiniowane i zarekomendowane przez Instytut Matki i Dziecka.

Zakupy dla niemowląt, Nauka chodzenia

Pchacz czy chodzik?

Pchacz czy chodzik, czyli czy i czym wspomagać naukę chodzenia u dzieci? Pomysł na ten wpis pojawił się po przeczytaniu komentarzy, które dziś pojawiły się na naszym Instagramie. Chodziło o...

Czytaj dalej →
Dodatki ślubne

Bukiety ślubne

Bukiety ślubne są dobierane do sukni, dodatków i makijażu Panny Młodej oraz do garnituru Pana Młodego. Mogą też nawiązywać do wystroju sali lub kościoła. Na rozmowę z florystą albo kwiaciarką powinnaś...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo