Ciekawe i kreatywne zabawy na Dzień Dziecka. Jakie atrakcje zorganizować 1 czerwca?

Dzień Dziecka to ulubione święto wszystkich malców. Po stronie rodziców leży zatem zaplanowanie zabaw, które uczynią 1 czerwca absolutnie wyjątkowym dniem. Czym zaskoczyć dziecko z okazji jego święta? W czasach, w których rozrywka jest dostępna na wyciągnięcie ręki, coraz trudniej o ciekawe i kreatywne pomysły, które okażą się interesujące dla małego urwisa. Nie musisz jednak obawiać się braku inspiracji. Poniżej prezentujemy ciekawe i kreatywne zabawy na Dzień Dziecka, które uradują twoją pociechę i na długo zapadną w jej pamięci. 

Każdy malec uwielbia dostawać prezenty z okazji Dnia Dziecka, ale tak samo ważna (o ile nie ważniejsza) jest dla małego szkraba możliwość spędzenia tego wyjątkowego dnia z rodzicami. Organizacja Dnia Dziecka nie musi być dużym wyzwaniem. Jeżeli brakuje ci pomysłów, sięgnij po najbardziej sprawdzony gry i zabawy, które nigdy nie zawodzą. 

Istnieje wiele sposobów na to, by swoim pociechom zapewnić rozrywkę z okazji ich święta. Jeżeli pogoda dopisze, polecamy zabawę na świeżym powietrzu. Jeżeli jednak aura okaże się tego dnia wyjątkowo kapryśna, warto odwiedzić ciekawy obiekt znajdujący się pod dachem. Zabawa na Dzień Dziecka może być też zorganizowana w zaciszu własnych czterech ścian.

Propozycje zabaw dla dzieci na Dzień Dziecka

Chcąc zorganizować przepełniony atrakcjami Dzień Dziecka, warto zabrać swoją pociechę do miejsc, które nie są przez nią odwiedzane na co dzień. Bardzo dobrym pomysłem okaże się wycieczka do ZOO. Dzieci uwielbiają podziwiać dzikie zwierzęta, poza tym taka wyprawa ma też walor edukacyjny. 

Chcąc połączyć przyjemne z pożytecznym, warto rozważyć też wycieczkę do planetarium. Niebo wyświetlone na kopulistym ekranie prezentuje się zachwycająco. Ciekawą atrakcją może być też piknik w atrakcyjnym miejscu. Znajdź malowniczy zakątek, spakuj koc i smakołyki, które uwielbia twoja pociecha. Zapewniamy, że posiłek zjedzony na świeżym powietrzu smakuje lepiej niż w domu, a świętowanie Dnia Dziecka na łonie natury na pewno przypadnie do gustu każdemu malcowi.

Bez względu na to, które pomysły na Dzień Dziecka wybierzesz, to szczególne święto warto wzbogacić o wspólne gry i zabawy. W końcu 1 czerwca jest dniem, w którym każdy malec powinien czuć się wyjątkowo. 

Zobacz: Najlepszy prezent na Dzień Dziecka od rodziców, dziadków i nie tylko!

Gry i zabawy na Dzień Dziecka

Jakie rozrywki zorganizować na Dzień Dziecka? Zabawy powinny być kreatywne i pozwalające wykazać się malcowi. Bardzo dobrze sprawdzą się gry, które były popularne w czasach dzieciństwa rodziców.

Nasza pierwsza propozycja to zabawa “ciepło, zimno”. Pozwól dziecku wybrać zabawkę, następnie zawiąż mu oczy i schowaj ją. Zadaniem jest odnalezienie przedmiotu. Udzielaj wskazówek małemu poszukiwaczowi. Hasło “zimno” oznacza, że jest daleko od celu. “Ciepło” wskazuje, że jest coraz bliżej.

Kolejna ciekawa zabawa na Dzień Dziecka to “ciuciubabka”. Zasady są proste – jedna osoba ma zawiązane oczy, pozostali uczestnicy “kręcą” nią dookoła. Gdy ciuciubabka straci orientację, rozpoczyna poszukiwania.

Jeżeli pogoda nie sprzyja zabawie na świeżym powietrzu, zorganizuj domowy teatrzyk. Pozwól dziecku odegrać scenę z ulubionej bajki. Pomóż malcowi dobrać kostium i nagrodź jego występ gromkimi brawami.

Sprawdź: Wierszyki na Dzień Dziecka. Te rymowanki od razu wywołują uśmiech na twarzy

Zabawy na Dzień Dziecka w przedszkolu

Jakie zabawy można zaproponować przedszkolakom z okazji Dnia Dziecka. W tym przypadku, pole manewru jest jeszcze większe. W dużej grupie łatwiej bowiem zorganizować różnego rodzaju konkursy. Nasze propozycje to: konkurs recytowania wiersza, konkurs śpiewu, konkurs rysunku i coś, co uwielbiają wszystkie dzieci – konkurs tańca. Niezawodna zabawa na Dzień Dziecka to także gra w chowanego. Zasady są bardzo proste – grupa wybiera osobę szukającą, reszta chowa się w swoich kryjówkach.

Zobacz: Mądry prezent na Dzień Dziecka. Te zabawki uczą i są świetną rozrywką dla całej rodziny!

Rodzice pytają o zabawy na Dzień Dziecka

Co można robić na Dzień Dziecka?

W czasach, gdy sale zabaw można znaleźć w każdym mieście, a place zabaw oferują rozrywki, o których rodzice malców mogli tylko pomarzyć w czasie swojego dzieciństwa, coraz trudniej jest czymś zaskoczyć dzieci. Bez obaw, ciekawy przepis na idealny Dzień Dziecka nie musi być wielkim przedsięwzięciem organizacyjnym. Przypomnij sobie, co sprawiało ci największą radość w latach dziecięcych? Jeżeli stwierdzimy, że najważniejsze było spędzanie czasu z rodzicami, z całą pewnością nie pomylimy się. Zorganizuj wspólną wycieczkę, pieszą lub rowerową, zabierz swoją pociechę w ciekawe miejsce, którego nie odwiedzacie na co dzień (np. do ZOO), resztę dnia wypełnij wspólnymi grami i zabawami. Gwarantujemy, że twoja pociecha nie będzie rozczarowana, bo bliskość rodziców jest dla malca frajdą samą w sobie.

Jakie zabawy na Dzień Dziecka?

Dzień Dziecka to doskonała okazja, by połączyć przyjemne z pożytecznym. Warto zadbać o to, by twoje pociechy spędziły czas w radosnej, przepełnionej śmiechem atmosferze, ale jednocześnie mogły rozwinąć swoją kreatywność. Dzięki temu, dzieci będą mogły się wykazać (dla kilkuletnich malców to bardzo ważne) i przy okazji zabawa pobudzi ich umysł do intensywnej pracy. 

Dodaj komentarz

Prezenty, Dzień Dziecka

Najlepszy prezent na Dzień Dziecka to Twój czas

Dzień Dziecka to wyjątkowe święto obchodzone na całym świecie. W jego trakcie rodzice, opiekunowie i wszyscy dorośli mają okazję wyrazić swoją miłość dla najmłodszych członków społeczeństwa. Zastanawiasz się, jak zrobić to...

Czytaj dalej →
Prezenty dla świadków

Jaki prezent zrobić świadkom na weselu?

Wesele to bardzo stresujący moment. Nie tylko młoda para ma dużo spraw na głowie, ale również i świadkowie wkładają mnóstwo swojej pracy, aby każdy element przyjęcia był jak najdokładniej dopracowany....

Czytaj dalej →
Obrączki ślubne, Pierścionki zaręczynowe

Biżuteria na zawsze

Obrączki oraz pierścionek zaręczynowy nosi się – przynajmniej z założenia i tradycji – przez całe życie. Należy więc starannie dobierać tę biżuterię ślubną. U każdego jubilera znaleźć można kilkadziesiąt wzorów...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general