Mądry prezent na Dzień Dziecka. Te zabawki uczą i są świetną rozrywką dla całej rodziny!

Mądry prezent na Dzień Dziecka to taki, który wciąga, zapewnia rozrywkę i radość, ale jednocześnie również rozwija umiejętności i wyobraźnię szkraba. Ponieważ jednak samodzielna zabawa rzadko kiedy dostarcza takich samych wrażeń jak spędzanie czasu z najbliższymi, proponujemy Wam prezenty na Dzień Dziecka, które zaangażują całą rodzinę. Sprawdź, co kupić na Dzień Dziecka!

Wybór odpowiedniego prezentu na Dzień Dziecka to naprawdę wyzwanie. Tym bardziej, że na rynku jest dostępnych tak wiele różnych produktów – zabawek, gier, gadżetów, że trudno się w tym morzu propozycji odnaleźć coś naprawdę wartościowego. Jeśli nie chcesz podarować następnego zbierającego kurz szpargału czy kolejnej elektroniki, ale zależy Ci na zakupie czegoś rozwijającego, sprawdź nasze pomysły na mądry prezent na Dzień Dziecka!

Fajne prezenty na Dzień Dziecka

1 czerwca wielu z nas kojarzy się z ciężki dylematem, a mianowicie: jakie prezenty na Dzień Dziecka wybrać, aby trafić w gust dzisiejszych dzieciaków i młodzieży. Zadanie to jest dodatkowo utrudnione, jeśli naszym celem jest sprezentowanie wartościowego upominku, a nie kolejnej pierwszej lepszej zabawki. Aby pomóc w wyborze odpowiedniego podarunku, przygotowaliśmy specjalną listę propozycji na fajne prezenty na Dzień Dziecka, które zaangażują nie tylko dziecko, ale i całą rodzinę do wspólnej aktywności, a jednocześnie będą stanowić wspaniałą edukacyjną rozrywkę.

Gra Koncept Kids: zwierzaki

Kto z nas nie kocha kalamburów? Ta gra potrafi zaangażować na wiele godzin dając wszystkim uczestnikom mnóstwo frajdy. Ale czy myśleliście kiedyś o tym, by wywrócić do góry nogami zasady gry i oprzeć zabawę na  umiejętności współpracy? To właśnie zrobiła marka REBEL wydawca gry Koncept Kids: Zwierzaki. W przeciwieństwie do klasycznych kalamburów, gdzie jedna osoba pokazuje lub rysuje, a reszta zgaduje, w grze Koncept Kids: Zwierzaki bardziej niż rywalizacja liczy się umiejętność pracy grupowej.

Gra polega na tym, że na rozłożonej planszy jeden z graczy wykłada kartę tak, by widzieli ją pozostali uczestnicy. Sam jednak nie wie, co znajduje się na rysunku. Zadaniem innych graczy jest podpowiadanie mu do momentu, aż znajdzie właściwą odpowiedź.


MODU Kreatywne klocki rozwijające motorykę dużą

Mądry prezent na Dzień Dziecka, może być jednocześnie największą atrakcją. Przekona się o tym każdy, kto zdecyduje się podarować maluchowi klocki MODU. Ta wyjątkowa zabawka zawiera w sobie nie tylko potencjał rozrywkowy, ale także mnóstwo walorów edukacyjnych. To gwarancja wielogodzinnej zabawy, która jednocześnie rozwija motorykę, wyobraźnie i kreatywne myślenie. Elementy zestawu mogą także służyć jako narzędzia do terapii integracji sensorycznej.


Gra pamięciowa – Obrazki z dżungli

Propozycja od marki JANOD, która genialnie sprawdzi się w przypadku nieco młodszych dzieci. Gwarantuje nie tylko dobrą zabawę, ale także jest znakomitym treningiem koncentracji, spostrzegawczości i pamięci. Przy okazji maluch może dowiedzieć się również więcej o świecie zwierząt. Celem gry jest odnalezienie odpowiedniej kombinacji zwierząt, kwiatów i owoców poprzez umieszczenie karty lub kilku kart z okienkiem na ilustracji w odpowiednim położeniu i kombinacji.

Zobacz: Najpiękniejsze życzenia na Dzień Dziecka od nauczyciela [śmieszne, krótkie i poważne]

Mądry prezent na Dzień Dziecka

Technologia, która w nasze życie wkraczała stopniowo, dla dzieci jest czymś zupełnie naturalnym. Elektroniczne gadżety stanowią stały element ich codzienności niemal od narodzin. Bywa, że w zestawieniu z nimi tradycyjne zabawki i gadżety tracą na atrakcyjności. Czy się nam to podoba, czy nie, elektronika już na stałe zagościła w życiu dzieci i młodzieży. Dlatego warto zapewniać im dostęp do takiego sprzętu, który nie będzie kolejnym “zjadaczem czasu”, ale zapewni wartościową rozrywkę, będzie przy okazji rozwijał i uczył. Sprawdź poniższe pomysły na prezenty na Dzień Dziecka!

Czytnik e-booków

Pomysłem na przemycenie ciekawych treści i zachęcenie dziecka do czytania może być prezent na Dzień Dziecka w postaci czytnika e-booków. W przeciwieństwie do szkolnego plecaka, czytnik pomieści naprawdę sporo: nawet do 3000 e-booków! Dzięki odpowiedniemu dostosowaniu systemu Android urządzenie obsługuje wszelkie formaty e-książek i dokumentów oraz ogromną liczbę najróżniejszych serwisów i sklepów z elektroniczną literaturą.


Zegarek Flik Flak

Piękny prezent, który posłuży dziecku przez lata dzięki wysokiej jakości wykonania. Przy tworzeniu zegarków zastosowano najnowsze, ekologiczne materiały oraz sprawdzoną koncepcję edukacyjną, która wraz z wyjątkowymi wskazówkami zegarków Flik i Flak gwarantuje, że dzieci bez problemu opanują uniwersalną umiejętność odczytywania godzin. Taki podarunek nie tylko umożliwi dziecku rozwinięcie w sobie bardziej odpowiedzialnego podejścia do czasu, ale także będzie stanowić elegancki dodatek do ubioru.

Sprawdź: Pomysły na prezent dla 10-latki na urodziny, dzień dziecka lub pod choinkę

Mądre prezenty na Dzień Dziecka

Współcześnie dużo trudniej jest trafić na sprawdzony prezent dla dzieci i młodzieży, który nie zostanie rzucony w kąt lub nie znudzi się po kilku dniach. Wcale nie dlatego, że dzisiejsze młode pokolenie jest bardziej wybredne niż poprzednie, raczej dlatego, że obecnie wybór jest zdecydowanie szerszy i najnowsze trendy zmieniają się dosłownie z dnia na dzień. W tym całym pośpiechu tym bardziej trudno jest znaleźć wartościowy upominek na Dzień Dziecka. Jeśli więc brakuje Ci inspiracji, zajrzyj do poniższego zestawienia.

Model z klocków LEGO

Gratka dla kolekcjonerów i pasjonatów legendarnych pojazdów. Wierna replika Forda Mustanga z lat 60. XX wieku to jednak przede wszystkim mnóstwo świetnej zabawy dla starszych dzieciaków i okazja do tego, by spędzić czas z dzieckiem. Ale nie tylko! Składanie modelu to również genialny trening skupienia, spostrzegawczości, a także cierpliwości. Zestaw składa się z 1471 elementów, a złożony pojazd ma 34 cm długości, 14 cm szerokości i 10 cm wysokości, co oznacza rozrywkę i zajęcie na długie godziny!


Zestaw małego dentysty

Przepięknie wykonany, wysokiej jakości zestaw zabawek, dzięki któremu dziecko będzie miało okazję poczuć się jak w prawdziwym gabinecie stomatologicznym. Wspólna zabawa będzie nie tylko wspaniałą rozrywką, ale może stać się również okazją do rozmowy na temat konieczności i znaczenia odpowiedniej higieny zębów. Każdy z elementów powstał z naturalnego drewna, a więc jest zupełnie bezpieczny dla najmłodszych.

Zobacz: Najlepszy prezent dla dziewczynki 8 lat

Wartościowy i oryginalny prezent na Dzień Dziecka

Wśród propozycji na naprawdę wartościowy i mądry prezent na Dzień Dziecka warto wymienić także takie pomysły jak wszelkiego rodzaju kursy dopasowane do zainteresowań, np. kurs tańca, malowania czy też kurs językowy. Ciekawym i rozwijającym podarunkiem może być także karnet na basen, na zajęcia z tenisa czy rozmaite inne atrakcje o charakterze sportowym. Sprawdź poniżej, co jeszcze możesz podarować dziecku na tę wyjątkową okazję.

Książka GŁOSUJĘ! Wybieram – mądry prezent na Dzień Dziecka

Idealny prezent na Dzień Dziecka, ponieważ jest to książka, która nie tylko bawi, ale także – a może przede wszystkim – edukuje, oczywiście w sposób dopasowany do możliwości i wieku dziecka. Lektura umożliwi dziecku zrozumienie, na czym polega możliwość wyboru i jak wielkie znaczenie mają wszystkie nasze decyzję. Taka wiedza z pewnością pomoże rozwijać odpowiedzialność oraz umiejętność rozważania różnych opcji.


Skip Hop – Gra Memo Zoo

Gra, która stawia wyzwanie pamięci i trenuje umiejętność skupiania uwagi. Gdy znudzi Wam się standardowy sposób gry, wprowadźcie nowy element: każdą z karteczek po odkryciu nazywajcie po angielsku. Trudno o zabawę, która bardziej wszechstronnie rozwinie Twoje dziecko.

Zobacz: Przygody z tablicą manipulacyjną. Czy to dobry prezent na Dzień Dziecka?

Niematerialny prezent na Dzień Dziecka

Sklepowe półki uginają się pod ciężarem zabawek, książek, gier i elektronicznych gadżetów. Kupując jedną z powyższych pozycji, na pewno zrobisz niespodziankę swojemu dziecku. Jednak w tym wyjątkowym dniu warto pamiętać, że najcenniejszą rzeczą, jaką możesz podarować dziecku jest twój czas. Okazją do spędzenia go razem może być m.in. wspólne wyjście do kina czy… do filharmonii. Narodowe Forum Muzyki dla dzieci przygotowało szereg projektów edukacyjnych dla najmłodszych. W ramach inicjatywy dzieci i młodzież mogą wziąć udział w rozmaitych zajęciach obejmujących nie tylko muzykę, ale także śpiew i taniec. Organizatorzy zachęcają także do uczestniczenia w licznych koncertach edukacyjnych oraz w występach Filharmonii Familijnej. Celem projektu jest nie tylko uświadomienie najmłodszym, w czym tkwi piękno muzyki, ale także podkreślenie, jak ważnym elementem w rozwoju każdego młodego człowieka jest miłość do sztuki. “Wierzymy, że wychowując małego człowieka, kształtujemy społeczeństwo uczestniczące w kulturze, ludzi bogatych duchem i otwartych na innych”.

Filharmonia Familijna

“Wspólne wyjście na koncert w niedzielny poranek to doskonały pomysł na wartościowe spędzenie czasu z rodziną. Pełne elementów teatralnych, tańca i dowcipu koncerty bawią młodszych i starszych. Mali i duzi wychodzą z NFM podekscytowani, ale także bogatsi w wiedzę o muzyce, przyswojoną w niezauważalny sposób dzięki wspólnej rozrywce.”


Chór Rodzinny

Narodowe Forum Muzyki zachęca także wszystkich do dołączenia do Chóru Rodzinnego. Zaproszenie skierowane jest przede wszystkim do rodziców i opiekunów dzieci w przedziale wiekowym 4-6 lat. Ta niezwykła przygoda pozwoli przenieść maluchy do niezwykłego, pełnego piękna i wrażliwości świata muzyki i dźwięków – i to w dodatku takiej tworzonej na żywo! Jak twierdzą twórcy, “chórowi Rodzinnemu przyświeca idea powrotu do niezwykle popularnego niegdyś międzypokoleniowego śpiewania i muzykowania”.

Jak wynika z raportu Play Well przygotowanego przez LEGO, wspólna zabawa i spędzanie czasu z dzieckiem bywają niedoceniane. Tymczasem korzyści odczuwają zarówno rodzice, jak i dzieci. Po pierwsze 88% rodziców bawiących się z dziećmi około 5 godzin tygodniowo deklarowało, że uważają swoje rodziny za szczęśliwe. Dlaczego? Wspólna zabawa pozwala lepiej się nawzajem poznać, a dzięki temu łatwiej komunikować oraz budować silniejsze więzi. Dla dzieci zabawa jest sposobem na relaks po szkole, ale jak wskazują badania przeprowadzone przez LEGO również doskonale wspiera naukę. Choćby z tego powodu wybierając mądry prezent na Dzień Dziecka warto pomyśleć o takim, który zaangażuje nie tylko malucha, ale również nas, rodziców.

Dodaj komentarz

Pierścionki zaręczynowe, Planowanie ślubu oraz wesela

Zmówiny vel zaręczyny – powrót do tradycji?

Każdy ślub, według starej tradycji, poprzedzać powinny oświadczyny i zaręczyny. Oczywiście jest to tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie i żadne prawo (pisane czy nie pisane) tego nie nakazuje. Najczęściej...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Jak przystroić dom Panny Młodej?

Przystrojenie domu Panny Młodej oraz ewentualnie Pana Młodego leży w kwestii świadków. Przynajmniej taka jest tradycja. Nie musimy się jej sztywno trzymać. Często zdarza się, że to sami zainteresowani, czyli...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo