3 rzeczy, które musisz wiedzieć o sofach z funkcją spania

Meble wielofunkcyjne, które możemy wykorzystywać na kilka sposobów, są bardzo polecane do każdego wnętrza — i kawalerki, i kilkupokojowego mieszkania, i dużego domu. Tym razem skupiliśmy się na sofie z funkcją spania. Sprawdzamy, jakich informacji na jej temat nie możemy przeoczyć i czym musimy kierować się podczas jej wyboru. Oto trzy najważniejsze wskazówki!

Dwuosobowa, trzyosobowa czy narożna — jaki kształt i wielkość sofy z funkcją spania

Nie ma wątpliwości, że każdy mebel, który znajduje się w naszym domu czy mieszkaniu, musi być nie tylko estetyczny, ale i funkcjonalny oraz odpowiednio dobrany. W sytuacji, gdy szukamy sofy z funkcją spania do salonu, sypialni albo pokoju dziecka, musimy w pierwszej kolejności zastanowić się, jaką powierzchnią dysponujemy, a więc na jakich gabarytów sofę do spania możemy sobie pozwolić — przy czym bierzemy pod uwagę wymiary zarówno przed, jak i po rozłożeniu. Nie bez znaczenia są też nasze osobiste preferencje. Być może bardziej podoba nam się określony rodzaj i to właśnie w tym kierunku podążą nasze decyzje zakupowe.

Sofa z funkcją spania może być zatem: dwuosobowa, gdzie na noc wystarczy wysunąć spod niej stelaż z ukrytym łóżkiem; trzyosobowa, rozkładana jak klasyczna wersalka lub w najpopularniejszym systemie DL, gdzie najpierw wysuwamy nieco siedzisko, a następnie składamy oparcie; oraz narożna, która za dnia jest wygodnym miejscem do siedzenia i spędzania czasu, a w nocy przemienia się w komfortowe łóżko.

Warto przy okazji podkreślić, że każda sofa — czy tradycyjnie prostokątna, czy w formie narożnika — jest dość ustawnym i praktycznym meblem o szerokim zastosowaniu. Występuje ponadto w tak wielu stylach, że dopasowanie ich do danej aranżacji nie stanowi żadnego problemu.

Fokus na materiał — to ważne!

Po wybraniu sofy z funkcją spania pozostaje jeszcze zdecydowanie się na kolor, a co jeszcze ważniejsze — na materiał, z którego ma być ona wykonana. Większą uwagę musimy przykładać do sofy, na której codziennie śpimy, a jeszcze być może w ciągu dnia bawią się na niej dzieci lub wylegują domowe zwierzaki. Wówczas potrzebne jest solidne obicie, odporne na uszkodzenia mechaniczne, przetarcia, a także łatwe w utrzymaniu czystości i pozbywaniu się ewentualnych plam oraz zabrudzeń. 

Każde obicie nadaje też zupełnie inny charakter pomieszczeniu — skórzana sofa z funkcją spania prezentuje się niezwykle elegancko, a tapicerowana — przytulnie i ciepło. Oczywiście wiele zależy również od tekstyliów i dodatków. 

Sofa z funkcją spania — tylko z pojemnikiem

Jeśli mamy już mniej więcej wszystko ustalone, wiemy, jakie są nasze potrzeby i który mebel będzie w stanie je spełnić, pozostaje jeszcze jedna kwestia. Mianowicie chodzi o przechowywanie pościeli, poduszek, koców czy jeszcze innych lekkich przedmiotów. Skoro wybieramy sofę z funkcją spania, to potrzebujemy na to wszystko miejsca. Wbrew pozorom wcale nie musimy szukać wolnej szafki czy szuflady — wystarczy, że zdecydujemy się na sofę, która jest wyposażona nie tylko w funkcję spania, ale też posiada wbudowany pojemnik. Dzięki temu podczas wieczornego rozkładania wystarczy wyjąć stamtąd prześcieradło i pościel, a rano ponownie schować. Wówczas wszystko mamy w jednym pojemniku i nie musimy nigdzie po to chodzić. 

Przedstawiliśmy trzy główne parametry, jakie warto wziąć pod uwagę, stojąc przed zakupem sofy z funkcją spania. Teraz nie pozostaje nam już nic innego, jak tylko życzyć udanych — i wygodnych — zakupów. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Rodzice

Wszyscy jesteśmy dziećmi!

Dziś krótko ponieważ był to bardzo wyczerpujący dzień. Chciałbym Ci Córeczko z okazji Twojego pierwszego Dnia Dziecka (ten gdy byłaś w brzuszku się nie liczy:P) życzyć, żebyś zawsze … …...

Czytaj dalej →
Zakupy dla niemowląt

Prezent na roczek z Ikei?

Uwaga! Tekst “Prezent na roczek z Ikei? Czemu nie” nie jest sponsorowany. Sieć Ikea za niego nie zapłaciła (chociaż mogłaby:)). Prezent na roczek nie tylko dla dziewczynki Pamiętam jak dziś...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo