6 rocznica ślubu – Nazwa, Prezenty i Życzenia na szóstą rocznicę ślubu

Szykujecie się do szóstej rocznicy powiedzenia sobie „tak”? Wspaniale! To oznacza, że za wami już nie tylko sześć lat życia w małżeństwie, ale także pięć rocznic ślubu, z drewnianymi godami włącznie. Czy myśleliście już, jak będziecie celebrować wasz związek w tym roku?

Czasami bywamy zajęci codziennym życiem i przyziemnymi obowiązkami do tego stopnia, że tracimy chęci i entuzjazm do świętowania ważnych chwil. Jest to zrozumiałe, przecież planowanie rocznicowych obchodów i kupowanie prezentów wymaga czasu, energii, kreatywności. Możecie pomyśleć sobie, że szósta rocznica nie jest ważna i nie trzeba poświęcać jej dużo uwagi. W końcu po piątej rocznicy następną „dużą”, okrągłą jest dopiero dziesiąta, więc może w tym roku lepiej oszczędzić sobie zachodu i po prostu odpocząć? Nic bardziej mylnego. Oczywiście, możecie tak zrobić, ale możliwe, że sporo wtedy stracicie. To właśnie przede wszystkim luźna, niezobowiązująca atmosfera tego dnia może sprawić, że będziemy się doskonale bawić. Poza tym, poniżej podpowiadamy, jak można obchodzić to święto – do Was należy już tylko realizacja.

6. rocznica ślubu – znaczenie

Na tę rocznicę mówi się: cukrowa. Ma ona symbolizować słodkie życie we dwójkę. Małżeństwa z sześcioletnim stażem mają już zazwyczaj zdefiniowane plany, obowiązki i zrobili wiele rzeczy, które planowali – teraz ich zadaniem jest nacieszyć się sobą. Mówi się, że właśnie na ten rok przypada jeden z najszczęśliwszych czasów w życiu małżonków. Podczas gdy poprzednie rocznice, na przykład drewniana czy kwiatowa skupiały się na rozwoju pary, w tym roku nie pozostaje nic innego, jak świętować miłość w jej najsłodszej formie.

Szósta rocznica ślubu – jak się nazywa

Cukrowa rocznica jest najbardziej popularnym określeniem szóstej rocznicy ślubu, a także tym, który jest najlepiej znany w Polsce. W krajach anglosaskich pojawia się jednak moda na nazywanie tego dnia żelaznymi godami. Nazwa ta wzięła się od tego, że po sześciu latach małżeństwa nasz związek jest już trwały i solidny – jak żelazo. Jest to jednak określenie bardzo nowe i należy traktować je bardziej jako ciekawostkę, gdyż w naszym kraju żelaznymi godami nazywa się nie szóstą, a… sześćdziesiątą piątą rocznicę ślubu.

Prezent na 6. rocznicę ślubu (podajemy kilka propozycji)

Rocznica ślubu to doskonała okazja, żeby obdarować naszą ukochaną osobę czymś wyjątkowym. Oczywiście, może to być coś zupełnie niezwiązanego z cukrowymi godami: w końcu to ty znasz swoją drugą połówkę najlepiej i wiesz, z czego się ucieszy oraz czego potrzebuje. Jeśli jednak oboje lubicie tradycję, symbolikę i prezenty, które będą już zawsze kojarzyć się wam z właśnie tą rocznicą, oto kilka pomysłów.

Na szczęście cukier – i ogólnie słodycze – dają ogromne pole do popisu podczas przygotowywania prezentu. Po pierwsze, nie bój się myśleć klasycznymi rozwiązaniami. Pudełko czekoladek lub kosz ze słodyczami będzie idealnym rozwiązaniem na tę okazję. Jeśli chcesz wybrać coś droższego i bardziej ekskluzywnego, mogą to być perfumy lub inne kosmetyki (na przykład do pielęgnacji ciała czy do kąpieli) o słodkim zapachu.

Nie brakuje także pomysłów, jak w ten wyjątkowy dzień spędzić razem czas, nawiązując przy tym do tematyki szóstej rocznicy ślubu. Może to być chociażby wyjście do cukierni lub czekoladziarni. Jeśli szukasz nieco bardziej wymyślnego i odważnego rozwiązania – pomyśl o wspólnym masażu czekoladowym w salonie SPA. A może wspólne pieczenie ciasteczek czy rocznicowego tortu w zaciszu waszego domu?
Jeśli nie posiadasz zestawu do fondue, to świetna okazja, żeby to właśnie nim obdarować swoją drugą połówkę. Możecie wówczas spędzić romantyczny wieczór jedząc owoce w świeżo topionej czekoladzie.

Cukrowa rocznica ślubu – jakie to gody

Cukier symbolizuje nie tylko słodkość, ale także dostatek i bogactwo. Czas cukrowych godów ma więc obfitować zarówno w beztroską miłość i szczęście, jak i w powodzenie na innych polach niż życie miłosne. Jest to bardzo pozytywnie nacechowane święto – czerpcie więc z niego, ile się da! Kto wie, może akurat wszystkie symbole dotyczące cukrowych godów okażą się być prawdziwe i w waszym przypadku?

Życzenia na 6. rocznicę ślubu

Sześć lat razem to rocznica cukrowa,
a to dlatego, że właśnie przed małżonkami najpiękniejsze lata życia
i prawdziwa słodycz wzajemnego uczucia.

Z okazji 6 Godów! Najserdeczniejsze gratulacje
Oraz życzenia spokoju, pomyślności i zdrowia
Na dalsze lata wspólnego życia.
Składają … Przesyłając gratulacje!

Szósta rocznica ślubu to rocznica cukrowa.
Małżonkowie wiedzą już jak słodkie jest wspólne życie,
chociaż i nadmiar cukru szkodliwym być może …
Dlatego życzymy Wam słodkiej równowagi na co dzień,
słodyczy radosnej i słodkiego spełnienia marzeń.

Szczęśliwej podróży
Do kolejnych Jubileuszy!
Niech dobry los się kłania w pas.
Sto lat, sto lat jeszcze raz!

6 lat temu przysięgaliśmy sobie wierność i miłość nieskończoną. W tym dniu ludzie dowiedzieli się, że zostałaś moją żoną. Przez te lata całą swoją miłość na mnie przelewałaś. Dzisiaj Ci dziękuję, że to mnie wybrałaś.

Najsłodsze te lata wspólnie spędzone
niech dobry los pomnoży Wam dziesięciokrotnie.
Z okazji 6. rocznicy ślubu
składamy wam najserdeczniejsze życzenia
dalszych, wspólnych lat życia,
spędzonych w prawdziwej słodyczy i miłości.

Sprawdź: Najładniejsze życzenia dla męża z okazji rocznicy ślubu

Co prawda czeka was jeszcze wiele czasu spędzonego razem, ale nie oznacza to, że nie spędziliście go już ze sobą bardzo dużo. Sześć lat! Oprócz uczuć i wspólnie zbudowanego życia łączy was też na pewno wiele wspomnień. Składając życzenia swojej drugiej połówce, postaraj się przypomnieć sobie niektóre z nich: to bardzo miłe, gdy zaczynając siódmy rok małżeństwa razem powspominacie sobie, co działo się na przykład pięć lat temu lub jak wyglądał dzień, w którym się poznaliście. Najpiękniejsze życzenia to te, które są osobiste – a czy jest coś bardziej osobistego niż wasze wspólne wspomnienia?

Jeśli podczas składania życzeń także chcesz nawiązać do znaczenia cukrowej rocznicy, wiele cukierni oferuje torty z napisanymi zamówionymi przez nas słowami czy nawet nadrukowaną grafiką. Może to właśnie w ten sposób chcesz złożyć swoje najszczersze życzenia?

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Ciekawe pomysły na zaręczyny

Zanim nastąpi sakramentalne „tak” przed ołtarzem, zawiązują się tak zwane zaręczyny. Chłopak prosi swoją dziewczynę o rękę wręczając jej pierścionek zaręczynowy. Jest to część tradycji oraz bardzo ważny moment w...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo