Chiński kalendarz płci dziecka

Planując ciążę zazwyczaj pragniecie jedynie tego, by dziecko było po prostu zdrowe. Dawniej kwestia urodzenia męskiego potomka była kluczowa – syn dziedziczył majątek, a także był lepszym pomocnikiem w utrzymaniu gospodarstwa niż córki.

Obecnie mało którzy rodzice skupiają się na przyszłej płci dziecka, ale zdarza się, że dla niektórych z nich jest ona nadal kluczowa. Specjalne pozycje, diety, fazy księżyca, napary i egzotyczne owoce spożywane przed stosunkiem – praktyk jest wiele. Szukając sposobów i rozwiązań na poczęcie syna lub córki, można natknąć się w Sieci na chiński kalendarz płci, który cieszy się ogromną popularnością i rzekomo daje bardzo dobre rezultaty.

Chiński kalendarz płci dziecka

Chiński kalendarz płci powstał podobno 700 lat temu. Stosunkowo niedawno został przypadkowo odkryty w jednym ze starożytnych grobowców i obecnie znajduje się w Pekinie, gdzie można go oglądać na wystawie. Od lat na jego podstawie wyliczane są szanse na poczęcie potomka danej płci.

Chiński kalendarz to kalkulator płci. Wskazuje, w których miesiącach jest szansa na poczęcie dziewczynki, a w których chłopca. Pod uwagę brany jest wiek matki.

Płeć kalendarz płci dziecka wylicza na podstawie kalendarza księżycowego. Chińczycy opracowali metodę przybliżającą szansę na spłodzenie potomka określonej płci w zgodzie z fazami księżyca. Wedle kalendarza księżycowego miesiące mają po 28 dni, dlatego też wyliczając prawdopodobieństwo płci Waszego malucha bierzcie pod uwagę to przesunięcie. Końcowe dni miesiąca, czyli 29, 30 i ewentualnie 31, zaliczają się już do miesiąca następnego w chińskiej tabeli.

Chiński kalendarz płodności: czy się sprawdza?

Zdania na ten temat są mocno podzielone. Wedle chińskich szacunków kalendarz płci dziecka sprawdza się aż w 90%, jednak trudno uwierzyć w aż taką skuteczność. Płeć dziecka uwarunkowana jest wyłącznie czynnikami biologicznymi i data poczęcia malucha nie ma wpływu na jego płeć. Korzystanie z chińskiego kalendarza może być jednak wesołą rozrywką i nic nie stoi na przeszkodzie, by go wypróbować.

Sprawdź w chińskim kalendarzu płodności czy urodzi się Wam córeczka czy synek:
Chiński kalendarz płci dziecka

Dodaj komentarz

9 komentarzy: Chiński kalendarz płci dziecka

 1. Nie planowalam plci dziecka ale kiedy natknelam sie na ten kalendarz w przychodni, do ktorej chodzilam bedac w ciazy i juz wiedzac, ze spodziewam sie chlopca, troche sie zdziwilam, ze plec sie zgadza z kalendarzem. Wtedy pomyslalam, ze to pewnie zbieg okolicznosci. Ale pozniej zaczelam wypytywac wszystkie moje znajome o wiek i miesiac poczecia ich dzieci i nie wiem jak to jest mozliwe ale wszystko sie zgadzalo w kazdym przypadku. Nie wiem co o tym myslec ale planujac dziewczynke prawdopodovnie wezme ten kalendarz pod uwage 🙂

  • U mnie się nie sprawdził

   • U mnie tez sie nie sprawdzic. Kalendarz mowil “chlopiec” a mam dziewczynke.

    • Miało być 2 chłopaków a mam 2 córki,gdyby patrzeć na wiek po roczniku a nie po latach skonczonych to wredy i owszem zgadzałoby się.

     • U mnie się sprawdził, zobaczymy czy i tym razem tak będzie

      • U mnie się sprawdził.

       • gdyby Chiński kalendarz płci dziecka działał nie mieliby autobusów aborcyjnych usuwających dziewczynki.

        • Przede wszystkim, gdyby działał, to równolatki, które zaszły w tym samym miesiącu, zawsze rodziłyby dzieci tej samej płci a tak nie jest.
         Dodam że moja córka byłaby wtedy chłopcem.

         • Miałam mieć według kalendarza 2 chłopaków, a mam 2 dziewczynki 🙂

          Planowanie ciąży, Bliźniaki

          Jak zajść w ciążę bliźniaczą?

          Planujesz w najbliższym czasie zostać mamą i zastanawiasz się jak zajść w ciążę bliźniaczą oraz czy w ogóle można zaplanować bliźniaki? Jeśli w pierwszej chwili igranie z Matką Naturą w...

          Czytaj dalej →
          Planowanie ciąży

          Dlaczego nie mogę zajść w ciążę?

          Jeśli staracie się o dziecko to brak ciąży mimo dni płodnych potrafi sfrustrować już na samym początku prób. Zaczynacie szukać przyczyn, przeszukiwać Internet, porównywać swoje doświadczenia do par, które doczekały...

          Czytaj dalej →
          Planowanie ciąży

          Szanse zajścia w ciążę po 30stce

          Jeśli kończysz niedługo trzydziesty rok życia i zastanawiasz się, jakie są Twoje szanse na zajście w ciążę, to rozwiejemy część mitów, które są powtarzane na temat późnego rodzicielstwa. Wbrew obiegowej...

          Czytaj dalej →
          Ciąża

          Szkoła rodzenia online

          Szkoła rodzenia to miejsce, w którym przyszli rodzice mogą uzyskać fachową wiedzę przekazywaną przez specjalistów. Dotyczy ona nie tylko przygotowania do samego porodu, ale również ostatnich tygodni ciąży i pierwszych miesięcy...

          Czytaj dalej →
          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
          Logo
          Enable registration in settings - general