8 rocznica ślubu – Nazwa, Prezenty i Życzenia na ósmą rocznicę ślubu

8 rocznica ślubu! To naprawdę niesamowity wynik, który trzeba docenić. Należą wam się ogromne gratulacje. Na pewno włożyliście w swoje małżeństwo mnóstwo miłości i pracy, przeżyliście razem wiele pięknych wspomnień, ale również wyszliście obronną ręką z niejednej trudniejszej sytuacji. Nie ma więc powodu, dla którego mielibyście nie świętować tego dnia najlepiej, jak tylko to możliwe. Jeszcze tylko dwa lata do dziesięciolecia!

8 rocznica ślubu – znaczenie

8 rocznica ślubu to celebracja waszej coraz bardziej zażyłej więzi, przy jednoczesnym pielęgnowaniu swojej niezależności i różnorodności. Po tylu wspólnych latach nauczyliście się już zapewne, jak uzupełniać się nawzajem, wiecie również, jakie są wasze mocne i słabe strony. Znając się i żyjąc ze sobą od tylu lat tworzycie idealny zespół i niezastąpione połączenie, z którego powstaje silna, trwała więź.

Ósma rocznica ślubu – jak się nazywa

To właśnie do tej więzi nawiązują wszystkie nazwy ósmej rocznicy ślubu. A są ich aż trzy! Rocznica brązowa, spiżowa lub blaszana. Tak, jak miedź i cyna łączą się, aby razem stworzyć brąz czy spiż – tak samo wasze połączenie tworzy coś wspaniałego i niezastąpionego, czyli wasze małżeństwo.

Co więcej, dawniej wierzono, że brąz posiada moc leczenia. W tym wypadku jest więc również symbolem zdrowia w małżeństwie.

Prezent na 8 rocznicę ślubu (podajemy kilka propozycji)

Zastanawiasz się, czym obdarować męża czy żoną w ósmą rocznicę powiedzenia sobie „tak”? Oto kilka pomysłów.

Najbardziej tradycyjnym prezentem na spiżowe gody jest biżuteria. Tak jak każda inna, ósma rocznica ślubu także ma swoje kamienie – są to turmaliny oraz tanzanit. Jeśli więc planujesz obdarować swoją drugą połówkę czymś ze sklepu jubilerskiego, warto zwrócić uwagę właśnie na nie. Bez problemu znajdziemy kolczyki, naszyjniki, bransoletki i inne dodatki z tymi kamieniami.

Oczywiście, możemy też podejść dosłownie do tematu brązu. Istnieje wiele ozdób i gadżetów wykonanych właśnie z tego materiału, które będą idealnym prezentem na brązową rocznicę. Są to na przykład brązowe dzwonki wietrzne – ozdoba, która nigdy nie wychodzi z mody i której dźwięk zawsze działa uspokajająco. W sklepach i na internecie znajdziemy też brązowe kubki i czary do picia, co z kolei zawsze jest dobrym pomysłem, żeby wykazać się kreatywnością, ponieważ możemy na przykład zamówić wybrany przez siebie napis na tych naczyniach. Inne akcesoria domowe, które wykonuje się także z brązu, to między innymi: podpórki do książek, wazony, doniczki, talerze, miski, ramki na zdjęcia.

Do prezentu wykonanego z brązu można podejść więc zarówno romantycznie, jak i praktycznie. Romantycznym rozwiązaniem będą na przykład wspomniane już wcześniej spersonalizowane kubki lub czary, a oprócz tego brązowa ramka z waszym ulubionym wspólnym zdjęciem, doniczka z kwiatem, którego twoja druga połówka zawsze chciała wyhodować w waszym domu. Do bardziej praktycznych prezentów na pewno będą należeć za to podpórki do książek czy też talerze i miski.

Warto też wiedzieć, że podobnie, jak w przypadku kamieni, każda rocznica ma przypisane dla niej kwiaty. W przypadku stalowych godów są to lilak i powojnik. Nie są to niestety rośliny typowe dla bukietów, ale nic straconego. Można obdarować męża czy żonę na przykład doniczką z takim kwiatem. Dobrym pomysłem na rocznicowy prezent będą także kosmetyki na bazie liliaku lub powojnika czy na przykład świece i perfumy o ich zapachu.

Spiżowa rocznica ślubu – jakie to gody

Jak już wspominaliśmy, ósmą rocznicę ślubu możemy nazwać na wiele różnych sposobów. Brązowe gody, spiżowe gody, blaszane gody – każda z tych nazw będzie oznaczać, że minęło osiem lat, odkąd powiedzieliście sobie „tak”. „Rocznica” i „gody” to nazwy zamienne: to drugie określenie jest co prawda rzadziej używane w języku codziennym, ale wciąż powszechnie znane i rozumiane.

Ciekawym jest, że w Stanach Zjednoczonych na ósmą rocznicę ślubu mówi się także gliniana – ponieważ małżeństwo wciąż się kształtuje, z czasem coraz lepiej. Nazwą tą jednak przyjęło się w Polsce nazywać dziewiątą rocznicę.

8 rocznica ślubu – Życzenia na 8 rocznicę ślubu

Jeśli słowa nie są twoją najmocniejszą stroną, składanie życzeń rocznicowych może być nie lada wyzwaniem, przysparzającym sporo stresu. Podpowiadamy, jak się z nim uporać.

Jeśli chcesz złożyć piękne życzenia dla swojej małżonki czy swojego małżonka, pomyśl o rzeczach, które chcecie jeszcze razem przeżyć. Kiedy mijają kolejne lata, a wy jesteście już zdecydowanie bliżej do dziesiątej niż do pierwszej lub drugiej rocznicy ślubu, łatwo jest w chwili słabości zacząć myśleć, że przeżyliście już wszystkie najpiękniejsze i najważniejsze chwile razem. A przecież to nieprawda! W ramach życzeń możesz, na początku tylko dla siebie, spisać na kartce wszystkie rzeczy, które chcesz, żebyście jeszcze przeżyli we dwoje. Następnie opowiedz o nich w formie życzeń, wplatając wyrażenie uczuć do drugiej osoby. To będzie świetny powiew świeżości, przy którym oboje przypomnicie sobie, że czeka na was jeszcze mnóstwo niesamowitych chwil.

Zobacz również: Życzenia dla męża

Dodaj komentarz

1 komentarzy: 8 rocznica ślubu – Nazwa, Prezenty i Życzenia na ósmą rocznicę ślubu

 1. Brązowa rocznica to już coś. Z mężem na naszą 4 rocznice kupiliśmy sobie roombę. Taki jeden wspólny i konkretny prezent. Nie ma dnia żeby nie była na chodzie.

  Ślub cywilny, Suknie Ślubne

  Sukienka na ślub cywilny

  Sukienki na ślub cywilny nie muszą spełniać wymagań dress code'u. Najważniejsze, aby Panna Młoda czuła się w swojej sukni ślubnej dobrze! Poza tym musimy zadbać o to, by suknia na ślub cywilny podkreśliła atuty i ukryła niedoskonałości sylwetki. I najważniejsze: powinna być spełnieniem marzeń Panny Młodej.

  Czytaj dalej →
  Sukienki na wesele dla świadkowej

  Sukienka dla świadkowej

  Wybór sukienki dla świadkowej jest sporym wyzwaniem. Zwraca ona na siebie uwagę prawie tak samo jak Panna Młoda. Sukienka musi być więc elegancka i nietuzinkowa. Sukienka dla świadkowej Zostałaś poproszona...

  Czytaj dalej →
  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
  Logo