800 plus – od kiedy wniosek? Podwyżka już niedługo? Kaczyński wskazuje konkretny termin

Zapowiedź podwyżki świadczenia 500 plus, która padła z ust prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, wywołała ogromne poruszenie. Informacje o możliwej waloryzacji pojawiały się już od dawna ze względu na rosnącą inflację, ale dopiero teraz sprawa zaczyna nabierać realnych kształtów. Okazuje się, że 800 plus może zostać wprowadzone nawet wcześniej niż zapowiadano. Czy będzie 800 plus od 1 czerwca? 800 plus od kiedy wniosek 2023?

800 plus – od kiedy wniosek?

Na ostatniej konwencji programowej PiS Jarosław Kaczyński złożył poważną deklarację, na którą czekały miliony Polaków. Prezes partii rządzącej zapowiedział, że od nowego roku dodatek 500 plus zostanie podwyższony do 800 zł miesięcznie na dziecko. Rodzice mieliby więc otrzymywać aż 300 zł więcej, przy jednoczesnym zachowaniu dotychczasowych zasad przyznawania świadczenia.

Słowa Kaczyńskiego wywołały prawdziwą burzę. Spora część Polaków zareagowała na tę obietnicę bardzo entuzjastycznie, tym bardziej, że podwyżkę świadczenia postulowano od miesięcy ze względu na wysoki poziom inflacji. Nie brakuje jednak osób sceptycznie nastawionych do tego pomysłu, szczególnie wśród ekonomistów, którzy obawiają się, że taki działania mogą jeszcze bardziej podwyższyć inflację.

Według zapowiedzi wyższe świadczenie miałoby wejść w życie dopiero od 1 stycznia 2024 roku. Ostatnie wypowiedzi prezesa mogą jednak sugerować, że nastąpi to nieco wcześniej. Na razie rodzice nie muszą składać żadnych dodatkowych wniosków. Jeśli chcą otrzymywać dodatek na dzieci, wystarczy, że dostarczą wniosek o 500 plus na nowy okres świadczeniowy (który startuje od 1 czerwca br.).

Zobacz: Dofinansowanie do przedszkola. 400 zł przysługuje rodzicom najmłodszych dzieci, ale są pewne warunki

800+ od kiedy? Ważna deklaracja dla rodziców

Jarosław Kaczyński zapytany w minioną środę o złożone deklaracje potwierdził, że obóz rządzący już rozpoczął pracę nad wprowadzeniem podwyżki. Jak wynika z jego słów, ustawa w tej sprawie może zostać uchwalona jeszcze przed końcem bieżącej kadencji Sejmu. To samo dotyczy kwestii obiecanych darmowych leków dla seniorów oraz dzieci.

Mogę też powiedzieć, że trwają prace dotyczące leków tak, żeby przed zakończeniem kadencji, przynajmniej w wielkiej części, te sprawy zostały już uchwalone i wprowadzone w życie. prezes PiS Jarosław Kaczyński

Sprawdź: Nowy bon turystyczny od czerwca 2023 będzie wynosił aż 1000 zł na dziecko?

Rodzice pytają wniosek 800+

Będzie 800 plus od czerwca?

800 plus nie zostanie podwyższone od czerwca. Jeśli podwyżka wejdzie w życie, to dopiero od 1 stycznia 2024.

800 plus kiedy składać wniosek?

Na razie nie ma potrzeby ani nawet możliwości składania wniosku o 800 plus. Rodzice powinni jednak złożyć wniosek o 500 plus, ponieważ 1 czerwca rozpoczyna się nowy okres świadczeniowy.

Dodaj komentarz

♥️ Dzień Matki ♥️, Newsy

Dzień Matki w Polsce i na świecie

Dzień Matki coraz bliżej. To wyjątkowe święto, które pozwala na uhonorowanie mam, podziękowanie im za ich nieustanną troskę i pracę. Kiedy wypada Dzień Matki w Polsce, a kiedy w innych...

Czytaj dalej →
Newsy

Pierwszy dzień zimy

Kiedy jest pierwszy dzień zimy? To pytanie zadaje sobie wiele osób i pomimo tego, że sprawdzamy to co roku, w przyszłym znowu wyleci nam ta data z głowy i będziemy...

Czytaj dalej →
Zakupy dla niemowląt, Nauka chodzenia

Pchacz czy chodzik?

Pchacz czy chodzik, czyli czy i czym wspomagać naukę chodzenia u dzieci? Pomysł na ten wpis pojawił się po przeczytaniu komentarzy, które dziś pojawiły się na naszym Instagramie. Chodziło o...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general