Jak usunąć rysy z patelni? Nie musisz jej wyrzucać! Pół szklanki popularnej przyprawy rozwiąże problem

Czy można używać porysowanej patelni? Nie powinniśmy przyrządzać jedzenia na zadrapanej powłoce. Jednak, zamiast wyrzucać od razu naczynie do kosza, warto sięgnąć po prosty domowy trik, który pomoże nam się pozbyć rys.

Smażenie na zarysowanej patelni może być groźne dla naszego zdrowia. W przypadku mocno zdartej powłoki, naczynia nie da się już uratować. Łuszczące się lub odpadające kawałki powłoki to wyraźny sygnał do wymiany patelni. Nie należy z niej także korzystać, jeśli na dnie zaczynają pojawiać się ciemne przebarwienia. Na delikatne rysy może natomiast pomóc produkt, który większość z nas ma w kuchennej szafce.

Jak usunąć zarysowania z patelni? Domowe sposoby, które warto znać

Do usunięcia niewielkich rys z patelni potrzebna będzie… sól. Najpierw należy jednak umyć powłokę płynem do mycia naczyń, a następnie wytrzeć do sucha. Później na patelnię wsypujemy około pół szklanki soli i podgrzewamy przyprawę na małym ogniu do momentu, gdy zrobi się delikatnie brązowa. Zdejmujemy patelnię z palnika, wysypujemy sól i przecieramy lekko zwilżonym ręcznikiem papierowym. I tyle! Prosty trik sprawi, że patelnia będzie wyglądać jak nowa.

Porysowana patelnia. Jak tego uniknąć? Oto dwa najczęstsze błędy

Zgodnie ze znanym powiedzeniem, lepiej zapobiegać niż leczyć. Warto zatem pamiętać, że zarysowań możemy uniknąć w bardzo prosty sposób. Po pierwsze nie stosujmy metalowych szpatułek ani innych sztućców do mieszania. To jeden z najczęstszych błędów, który notorycznie powielany, zdziera powłokę z patelni. Metalowe akcesoria najlepiej zamienić na drewniane lub silikonowe.

Druga kwestia to odpowiednie mycie patelni. Należy stosować miękką stronę gąbki, a do wycierania na sucho używać papierowego ręcznika. Kategorycznie powinno się unikać szorowania patelni druciakiem lub szczotką.

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Ślub i wesele w niedzielę

Coraz częściej spotykam się wśród znajomych i nie tylko z przyjęciami weselnymi organizowanymi w niedzielę. Zaczęło mnie zastanawiać, czemu tak wzrosła ilość “niesobotnich” wesel i jakie są zalety oraz wady...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo