Twoje dziecko nie lubi się uczyć? Wypróbuj lekcje w wirtualnym świecie Minecraft

Znasz to? Zagonienie dziecka do nauki angielskiego to prawdziwy dramat i ciągłe targowanie się „Nauka słówek TYLKO 15 minut, ok?”. Jak to jest, że gdy Twoja pociecha gra w ulubione gry sytuacja się odwraca i słyszysz „JESZCZE 15 minut, ok?”. A gdyby tak połączyć te dwie rzeczy i uczyć języka w trakcie gry?

Angielski w świecie Minecraft

Jedną z ulubionych gier milionów dzieciaków na świecie jest Minecraft. Co więcej to nie chwilowa moda, a trwające od kilku lat zjawisko. Możliwość przeżywania przygód i budowania własnych światów wciąga bez reszty dzieci w różnym wieku. Nie sądzicie, że byłoby idealnie, gdyby można było połączyć czas spędzany przed ekranem komputera z nauką języka? Tym bardziej, że dla wielu uczniów zagłębianie się w tajniki angielskich słówek i gramatyki to droga przez mękę.
 

KLIKNIJ TUTAJ: ZAPISZ SIĘ NA DEMO I ODBIERZ DARMOWĄ LEKCJĘ ANGIELSKIEGO DLA DZIECKA
 
nauka angielskiego w Minecraft

Nauka poprzez zabawę

Chyba każdy z nas wie, jak wygląda nauka języka w szkole i na tradycyjnych kursach:

  • zakuwanie na pamięć słówek, z którymi właściwie nie wiadomo, co zrobić i jak je ze sobą połączyć;
  • lekcje w dużych klasach sprowadzają się do nauki pamięciowej, a nie używania języka w praktyce;
  • ciągłe odpytywanie i klasówki nie kojarzą się z niczym przyjemnym, a jedynie ze żmudną pracą.

To wszystko sprawia, że dla naszych dzieci nauka angielskiego niczym nie różni się od studiowania łaciny: wbijają do głowy kolejne frazy nie mając pojęcia czy kiedykolwiek użyją ich w rzeczywistości. A gdy już chcą ich użyć, nie wiedzą jak, bo nikt im tego nie pokazał.

 

KLIKNIJ TUTAJ: ZAPISZ SIĘ NA DEMO I ODBIERZ DARMOWĄ LEKCJĘ ANGIELSKIEGO DLA DZIECKA

 

Żeby dziecko chciało uczyć się języka, musi widzieć w tym sens – a ten dostrzega, gdy jest w stanie posługiwać się nim w praktyce, np. w grze. Co więcej potrzebuje pokazania, w jakich sytuacjach wykorzysta konkretne zwroty i że nie są to jedynie puste słowa w obcobrzmiącym języku, a mające swoje znaczenie wypowiedzi, które pozwolą mu się komunikować z innymi. Nauka poprzez zabawę, bez zbędnego stresu pozwala na zaprzyjaźnienie się z językiem angielskim i opanowanie go niejako „mimowolnie”.

 

Angielski w Minceraft

Metoda PIGT: jak to działa?

Metoda PIGT pozwala na zredukowanie do minimum stresu związanego z nauką języka obcego. Dzieci z łatwością przyswajają nowe słownictwo, ponieważ angażują się w prowadzenie “misji”. Jak taka nauka wygląda w praktyce?

Dzięki kilku etapom dziecko poznaje nowe słownictwo, ma okazję go użyć, a na koniec utrwala poprzez zabawę.

angielski z Minecraft

KLIKNIJ TUTAJ: ZAPISZ SIĘ NA DEMO I ODBIERZ DARMOWĄ LEKCJĘ ANGIELSKIEGO DLA DZIECKA

Chcecie spróbować?

Nie mam najmniejszych wątpliwości, że jeśli tak jak ja mieliście problem z zagonieniem dziecka do nauki języka angielskiego, na pewno od razu chcielibyście wypróbować kurs oparty na grze w Minecraft! Zachęcające jest już sama szansa na to, że po 5 minutach nauki nie będziecie słyszeć pytania „Ile jeszcze?”. Na szczęście teraz możecie sprawdzić to w praktyce – pierwszą lekcję możecie zrobić ZA DARMO! Co Wy na to? Zapewniam Was, że warto – dawno nie widziałam takiego zaangażowania moich dzieci w żadną grę! Co ważne

Chcesz wypróbować?
KLIKNIJ TUTAJ: ZAPISZ SIĘ NA DEMO I ODBIERZ DARMOWĄ LEKCJĘ ANGIELSKIEGO DLA DZIECKA
Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Ciekawe pomysły na zaręczyny

Zanim nastąpi sakramentalne „tak” przed ołtarzem, zawiązują się tak zwane zaręczyny. Chłopak prosi swoją dziewczynę o rękę wręczając jej pierścionek zaręczynowy. Jest to część tradycji oraz bardzo ważny moment w...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Menu weselne

Jakie menu wybrać na swoje wesele? Muszą to być potrawy, które trafią w gusta wszystkich gości. Bo przecież świeże i smaczne dania to już pół sukcesu udanego wesela (no może...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo