Twoje dziecko nie lubi się uczyć? Wypróbuj lekcje w wirtualnym świecie Minecraft

Znasz to? Zagonienie dziecka do nauki angielskiego to prawdziwy dramat i ciągłe targowanie się „Nauka słówek TYLKO 15 minut, ok?”. Jak to jest, że gdy Twoja pociecha gra w ulubione gry sytuacja się odwraca i słyszysz „JESZCZE 15 minut, ok?”. A gdyby tak połączyć te dwie rzeczy i uczyć języka w trakcie gry?

Angielski w świecie Minecraft

Jedną z ulubionych gier milionów dzieciaków na świecie jest Minecraft. Co więcej to nie chwilowa moda, a trwające od kilku lat zjawisko. Możliwość przeżywania przygód i budowania własnych światów wciąga bez reszty dzieci w różnym wieku. Nie sądzicie, że byłoby idealnie, gdyby można było połączyć czas spędzany przed ekranem komputera z nauką języka? Tym bardziej, że dla wielu uczniów zagłębianie się w tajniki angielskich słówek i gramatyki to droga przez mękę.
 

KLIKNIJ TUTAJ: ZAPISZ SIĘ NA DEMO I ODBIERZ DARMOWĄ LEKCJĘ ANGIELSKIEGO DLA DZIECKA
 
nauka angielskiego w Minecraft

Nauka poprzez zabawę

Chyba każdy z nas wie, jak wygląda nauka języka w szkole i na tradycyjnych kursach:

  • zakuwanie na pamięć słówek, z którymi właściwie nie wiadomo, co zrobić i jak je ze sobą połączyć;
  • lekcje w dużych klasach sprowadzają się do nauki pamięciowej, a nie używania języka w praktyce;
  • ciągłe odpytywanie i klasówki nie kojarzą się z niczym przyjemnym, a jedynie ze żmudną pracą.

To wszystko sprawia, że dla naszych dzieci nauka angielskiego niczym nie różni się od studiowania łaciny: wbijają do głowy kolejne frazy nie mając pojęcia czy kiedykolwiek użyją ich w rzeczywistości. A gdy już chcą ich użyć, nie wiedzą jak, bo nikt im tego nie pokazał.

 

KLIKNIJ TUTAJ: ZAPISZ SIĘ NA DEMO I ODBIERZ DARMOWĄ LEKCJĘ ANGIELSKIEGO DLA DZIECKA

 

Żeby dziecko chciało uczyć się języka, musi widzieć w tym sens – a ten dostrzega, gdy jest w stanie posługiwać się nim w praktyce, np. w grze. Co więcej potrzebuje pokazania, w jakich sytuacjach wykorzysta konkretne zwroty i że nie są to jedynie puste słowa w obcobrzmiącym języku, a mające swoje znaczenie wypowiedzi, które pozwolą mu się komunikować z innymi. Nauka poprzez zabawę, bez zbędnego stresu pozwala na zaprzyjaźnienie się z językiem angielskim i opanowanie go niejako „mimowolnie”.

 

Angielski w Minceraft

Metoda PIGT: jak to działa?

Metoda PIGT pozwala na zredukowanie do minimum stresu związanego z nauką języka obcego. Dzieci z łatwością przyswajają nowe słownictwo, ponieważ angażują się w prowadzenie “misji”. Jak taka nauka wygląda w praktyce?

Dzięki kilku etapom dziecko poznaje nowe słownictwo, ma okazję go użyć, a na koniec utrwala poprzez zabawę.

angielski z Minecraft

KLIKNIJ TUTAJ: ZAPISZ SIĘ NA DEMO I ODBIERZ DARMOWĄ LEKCJĘ ANGIELSKIEGO DLA DZIECKA

Chcecie spróbować?

Nie mam najmniejszych wątpliwości, że jeśli tak jak ja mieliście problem z zagonieniem dziecka do nauki języka angielskiego, na pewno od razu chcielibyście wypróbować kurs oparty na grze w Minecraft! Zachęcające jest już sama szansa na to, że po 5 minutach nauki nie będziecie słyszeć pytania „Ile jeszcze?”. Na szczęście teraz możecie sprawdzić to w praktyce – pierwszą lekcję możecie zrobić ZA DARMO! Co Wy na to? Zapewniam Was, że warto – dawno nie widziałam takiego zaangażowania moich dzieci w żadną grę! Co ważne

Chcesz wypróbować?
KLIKNIJ TUTAJ: ZAPISZ SIĘ NA DEMO I ODBIERZ DARMOWĄ LEKCJĘ ANGIELSKIEGO DLA DZIECKA
Dodaj komentarz

Edukacja i psychologia

Jak zabezpieczyć komputer dziecka?

Dla większości dzieci obsługa telefonu to przysłowiowa bułka z masłem. Niewielkie problemy sprawia im również użytkowanie komputera. Ale czy na pewno w świecie nowych technologii na nasze szkraby nie czekają...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo