Opis wiewiórki. Jak napisać krótki opis?

Wiewiórka to urocze, malutkie zwierzątko, które można spotkać w miejskich parkach. Często można je podziwiać podczas spacerów, kiedy energicznie i sprawnie wspinają się po drzewach. Wiewiórki budzą zachwyt i zainteresowanie szczególnie wśród młodszych dzieci. Jak dokładnie wygląda to zwierzę i czym się charakteryzuje? Zobacz, jak napisać opis wiewiórki.

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Tworzenie opisu to umiejętność, która może się przydać dziecku podczas pisania opowiadania na egzaminie ósmoklasisty.
  • Opis wiewiórki powinien zawierać informacje o jej wyglądzie, cechy charakterystyczne i znaki szczególne oraz miejsce występowania.
  • Wiewiórka to niewielki gryzoń, wyróżniający się rudą barwą sierści oraz długim, puszystym ogonem. Zamieszkuje głównie tereny leśne i żywi się m.in. orzechami.

Jak napisać opis wiewiórki?

Opis to z reguły krótki tekst, który ma na celu przedstawienie najważniejszych cech jakiejś postaci, zwierzęcia, miejsca, krajobrazu, przedmiotu czy nawet uczuć i przeżyć. Nauczyciele bardzo często zadają stworzenie opisu jako ćwiczenie domowe, ponieważ ta umiejętność może się przydać uczniom podczas pisania opowiadania na egzaminie ósmoklasisty.

Poprawnie stworzony opis powinien zawierać kilka niezbędnych elementów. Przede wszystkim fragmenty wyglądu, cechy charakterystyczne i wyróżniające, a także sposób zachowania i różne znaki szczególne. W przypadku opisu zwierzęcia warto dodać, jakie miejsca zamieszkuje, gdzie najczęściej można najczęściej można je spotkać oraz ewentualnie czym się odżywia.

Charakterystyka wiewiórki

Krótki opis wiewiórki powinien również zawierać najważniejsze informacje dotyczące jej wyglądu (wielkość, kolor sierści), cech szczególnych oraz sposób poruszania. Warto dodać także informację o rasie i miejscu występowania. Opis można uzupełnić osobistym akcentem, czyli np. naszym stosunkiem do zwierzątka (czy ją lubimy, czy nam się podoba).

Wiewiórka to niewielkie zwierzę, zaliczające się do gryzoni. Długość jej ciała osiąga maksymalnie 20-24 cm i waży nie więcej niż 200-300 gramów. Spośród innych gryzoni wyróżnia się puszystym futerkiem o wyjątkowym rudo-brązowym kolorze. W okresie jesienno-zimowym sierść staje się znacznie bardziej gęsta i ciemniejsza. Cechami szczególnymi wiewiórki, oprócz drobnej budowy, są także długi i puchaty ogon oraz charakterystyczne “pędzelki” na końcach uszu. Sierść. na brzuchu oraz klatce piersiowej ma w kolorze białym. Wiewiórki zamieszkują głównie tereny leśne, ale można je spotkać także w większych miejskich parkach. Żywią się przede wszystkim nasionami drzew iglastych oraz orzechami, dlatego też są wyposażone w bardzo mocne zęby – siekacze, którymi są w stanie bez problemu przegryźć skorupki. Może jeść także żołędzie, grzyby, jagody oraz owady. Porusza się bardzo szybko i energicznie, za pomocą ostrych pazurków sprawnie i zwinnie wspina się po drzewach. Na zimę gromadzi zapasy, dlatego jesienią warto rozsypać w lokalnych parkach trochę orzechów. Wiewiórka to bardzo urocze zwierzątko, które budzi sympatię i nie szkodzi człowiekowi. Jest bardzo piękna, szczególnie zachwyca rude futro oraz długi, wyjątkowy ogon.

Dodaj komentarz

Ślub cywilny, Suknie Ślubne

Sukienka na ślub cywilny

Sukienki na ślub cywilny nie muszą spełniać wymagań dress code'u. Najważniejsze, aby Panna Młoda czuła się w swojej sukni ślubnej dobrze! Poza tym musimy zadbać o to, by suknia na ślub cywilny podkreśliła atuty i ukryła niedoskonałości sylwetki. I najważniejsze: powinna być spełnieniem marzeń Panny Młodej.

Czytaj dalej →
Niemowlę, Pielęgnacja niemowląt

Test pieluszek jednorazowych

Dada, Pampers, Baby Dream, Toujours? Wpis o wyprawce noworodka oraz ten z porównaniem Dady i Pampersa sprawił, że zacząłem przeglądać różne testy pieluszek. Bliżej mi do praktyka niż teoretyka. Postanowiłem...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo