Kiedy jest koniec roku szkolnego 2022? Uczniowie powinni być zadowoleni

Półmetek tegorocznych zmagań uczniów już za nimi. Okres ferii to bowiem w większości szkół także moment zakończenia I semestru, wystawiania ocen i pierwszych podsumowań. Teraz uczniowie będą zbierać już oceny na kolejne półrocze. Od września minęło kilka intensywnych miesięcy i mimo że do czerwca jeszcze dosyć daleko, to jednak wiele dzieci z niecierpliwością czeka już na wakacje. Jak się układa kalendarz roku szkolnego 2022? Kiedy jest koniec roku szkolnego 2022? Kiedy ósmoklasiści kończą rok szkolny?

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Koniec roku szkolnego 2021/2022 będzie w piątek 24 czerwca.
  • Ostatni dzień zajęć wypada w czwartek 23 czerwca, chociaż oceny zostaną wystawione nieco wcześniej.
  • Maturzyści tradycyjnie zakończą rok szkolny wcześniej - już 29 kwietnia.

Kiedy koniec roku szkolnego 2022?

Minione miesiące, począwszy od 1 września, były dla uczniów naprawdę intensywne i niezwykle męczące. Przede wszystkim dla części z nich z pewnością trudno było powrócić do zajęć w trybie stacjonarnym po wielu miesiącach nauki online. Poza tym, z powodu lekcji zdalnych wielu nauczycieli nie zdążyło zrealizować programu i dopiero teraz trzeba było nadrabiać zaległości. Uczniów czekały w związku z tym istne maratony sprawdzianów i kartkówek. Sytuację w placówkach dodatkowo wciąż komplikowała pandemia i ciągłe kwarantanny dzieci oraz nauka zdalna.

Nic zatem dziwnego, że z niecierpliwością czekają na koniec szkoły 2022 i odpoczynek. Dłuższe przerwy związane z Bożym Narodzeniem i feriami zimowymi już za nimi. Uczniów interesuje jednak przede wszystkim wiadomość, kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021/2022, a zatem kiedy rozpoczną się wakacje szkolne 2022. Data znana jest właściwie od momentu rozpoczęcia nauki – wyznacza się ją bowiem zgodnie z rozporządzeniem:

W szkołach […] zajęcia dydaktyczno-wychowawcze […] kończą w najbliższy piątek po dniu 20 czerwca.§ 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego

Sprawdź: Jaka średnia na czerwony pasek?

Którego jest koniec roku szkolnego 2022?

Zgodnie z przepisami zatem rok szkolny 2021/2022 skończy się w piątek 24 czerwca 2021, czyli w przedostatni tydzień i ostatni piątek czerwca. Oficjalnie ostatnim dniem zajęć będzie czwartek 23 czerwca, ale w praktyce wiadomo, że jest to już okres nieco luźniejszy z uwagi na to, że oceny są już wystawione.

Zobacz: Oceny z zachowania. Jakie są stopnie z zachowania w szkole?

Koniec roku maturzystów 2022

Koniec roku szkolnego dla maturzystów co roku wypada nieco wcześniej niż pozostałych uczniów, ponieważ już na początku maja rozpoczynają oni maraton egzaminacyjny. W tym roku maturzyści skończą szkołę 29 kwietnia.

W klasach albo semestrach programowo najwyższych liceów ogólnokształcących, branżowych szkół II stopnia i techników […] zajęcia dydaktyczno-wychowawcze kończą się w ostatni piątek kwietnia;§ 2 ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego

Sprawdź: Lektury z gwiazdką na maturze 2022. Które lektury są obowiązkowe?

Kiedy wakacje 2022 – kalendarz. Ile dni do wakacji?

Z każdym mijającym tygodnie, szczególnie gdy rozpoczną się już wiosenne miesiące, uczniowie z coraz większą niecierpliwością czekają na wakacje. Ile zatem dni zostało do upragnionych dwóch wolnych miesięcy? Licząc od 7 czerwca, w sumie do końca roku pozostało 17 dni. W tym czasie jednak na uczniów czeka jeszcze w sumie 6 dni wolnych (weekendy oraz Boże Ciało), a ponieważ 24 czerwca to już tylko oficjalne uroczystości, oznacza to, że będą się uczyć jeszcze tylko przez 10 dni. Wiadomo jednak, że te ostatnie zajęcia są z reguły nieco bardziej luźne.

Zakończenie roku przedszkolnego 2022

Uroczysty koniec roku przedszkolnego 2022 odbędzie się w tym samym terminie, co zakończenie nauki dla uczniów w szkołach podstawowych i średnich, czyli w piątek 24 czerwca. Jest to moment, kiedy oficjalnie żegna się przedszkolaków z najstarszych grup, a młodsze dzieci żegnają się ze swoimi nauczycielkami na czas wakacji.

Sprawdź: Do kiedy wystawianie ocen 2022. Do którego czerwca muszą być wystawione oceny?

Rodzice pytają, kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2022:

Kiedy zakończenie roku szkolnego 2022?

Koniec roku szkolnego wypada w piątek 24 czerwca 2022.

Koniec roku szkolnego 2022 maturzyści – kiedy?

Maturzyści kończą rok szkolny 29 kwietnia.

Kiedy 8 klasy kończą rok szkolny 2022?

Zakończenie roku szkolnego 2022 dla klas 8 odbędzie się w ten sam dzień, co w przypadku większości uczniów, tj. 24 czerwca. Oznacza to, że po egzaminie będą jeszcze uczęszczać na zajęcia – w przeciwieństwie do maturzystów.

Którego jest zakończenie roku szkolnego 2022?

Data zakończenia roku szkolnego 2022 to 24 czerwca.

Kiedy koniec roku dla maturzystów 2022?

Zakończenie roku szkolnego maturzystów wypada 29 kwietnia.

Źródła:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo