Ksiądz egzorcysta otrzyma 170 tys. złotych od ministra edukacji na prowadzenie telefonu zaufania dla uczniów

Minister edukacji zdecydował, że nowo utworzoną linią telefonu zaufania zajmie się fundacja, na której czele stoi ksiądz egzorcysta. Instytucja otrzyma w związku z tym od resortu Czarnka dofinansowanie w wysokości 170 tys. złotych. Działający niezmiennie od 2008 roku całodobowy telefon zaufania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę od dawna nie może liczyć na tak dużą państwową pomoc.

Ministerstwo edukacji otworzyło niedawno nową linię telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży. Jak wynika z zapowiedzi ma działać całodobowo i bezpłatnie na terenie całego kraju. Przede wszystkim jednak resort zapewnił, że dzwoniąc tam, będzie można uzyskać profesjonalną pomoc wykwalifikowanych specjalistów, m.in. psychologów i pedagogów.

Według informacji oko.press do prowadzenia linii została wybrana fundacja “Auxilium”, prowadzona przez ks. Józefa Partykę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, który naukowo zajmuje się m.in. opętaniami.

Rok temu wygłosił on w tarnowskim seminarium wykład pt. „Kryteria diagnozy i rozeznania opętania. Ujęcie psychologiczne”.oko.press

Dofinansowanie bez oficjalnego konkursu

Okazuje się, że fundacja księdza Partyki została wybrana na podstawie dość niejasnych kryteriów, bez wzięcia udziału w oficjalnym konkursie. Według doniesień z MEiN jest to rozwiązanie tymczasowe, “Auxilium” ma prowadzić telefon zaufania tylko do końca października, do czasu rozstrzygnięcia konkursu. Zaskakujące jest jednak to, że za dwa miesiące działalności ma otrzymać od resortu aż 170 tys. złotych.

Sprawdź też: Czy matura z religii będzie obowiązkowa?

Co jeszcze wiadomo o fundacji “Auxilium”? Powstała w 2019 i działała dotychczas głównie na terenie diecezji tarnowskiej, gdzie prowadzi poradnię i telefon zaufania “Arka”. Resort edukacji bardzo pozytywnie wypowiada się o doświadczeniu i profesjonalnych kwalifikacjach kadry fundacji, wśród której znajdują się nie tylko psychologowie i pedagodzy, ale także księża, egzorcyści i specjaliści od naprotechnologii.

Tymczasem Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę prowadzi telefon zaufania dla dzieci i młodzieży nieprzerwanie od 2008 roku, całodobowo i bezpłatnie. W 2015 roku została pozbawiona dofinansowania od państwa. Dopiero w 2020 i 2021 otrzymała niewielką pomoc, w wysokości 130 tys. złotych rocznie. “Auxilium” na niecałe dwa miesiące działalności ma do dyspozycji 170 tys.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo