Kim są dzieci Putina? Ile dzieci ma Putin? Jego życie prywatne owiane jest tajemnicą

Brutalna i bezpodstawna agresja zbrojna Rosji na Ukrainę wstrząsnęła nie tylko Polakami, ale także całą Europą. Z różnych zakątków świata do Kijowa docierają głosy wyrażające solidarność z ofiarami tej bestialskiej napaści. Z relacji wynika, że rosyjska armia dopuszcza się zbrodni wojennych – atakuje szpitale, szkoły, przedszkola i mieszkania cywilne. W obliczu takiego okrucieństwa nie dziwi fakt, że ludzi zastanawiają się, czy sam Putin ma rodzinę, która mogłaby potępić jego działania i wczuć w dramat narodu ukraińskiego. Władimir Putin – czy i ile ma dzieci? Kim są dzieci Putina?

Czy Putin ma dzieci?

Władimir Putin bardzo pilnie i skrupulatnie strzeże informacji o swoim życiu prywatnym. Niewiele wiadomo o jego rodzinie, chociaż w sieci krąży wiele plotek – żadna z nich nie została jednak nigdy potwierdzona. Jak sam zdecydowanie podkreślał w 2015 roku, “nigdy nie dyskutuję o kwestiach związanych z moją rodziną. Nie jest zaangażowana w biznes ani politykę”.

Oficjalnie wiemy jedynie tyle, że Putin ożenił się w 1983 roku ze studentką romanistyki Ludmiłą Szkriebniewą, która pracowała jako stewardessa. Miał wówczas 31 lat. Ich małżeństwo przetrwało 20 lat i zakończyło się w 2013 roku. Para doczekała się – według powszechnie krążących informacji – dwóch córek, Marii i Kateriny. Niewiele jest znanych szczegółów z ich życia, chociaż Putin jeszcze kilka lat temu nie krył dumy ze swoich pociech, podkreślając ich wybitne wykształcenie i umiejętności.

Sprawdź: Jak pomóc dzieciom z Ukrainy? Sprawdź, gdzie i jak skutecznie wspierać potrzebujących

Ile dzieci ma Władimir Putin?

Według oficjalnych informacji prezydent Rosji ma zatem tylko dwie córki. Starsza z nich, Maria urodziła się w 1985 roku, a młodsza rok później. Obie kobiety zmieniły jednak tożsamość i nie da się ich odnaleźć pod nazwiskiem ojca. Nie wiadomo też nawet dokładnie, jak wyglądają.

Wśród dziennikarzy i w sieci krąży jednak mnóstwo plotek i niepotwierdzonych informacji mówiących, że nieoficjalnie Putin może być ojcem jeszcze kilkorga dzieci. Jak donoszą niektóre media, prezydent po rozwodzie związał się z rosyjską gimnastyczką artystyczną Aliną Kabajewą. Swego czasu prasa dowodziła, że para może mieć nawet trójkę potomków – dwóch synów i córkę. Plotki dotyczące ich romansu potwierdzać miały nieliczne, ale wymowne zdjęcia. Zostały one jednak wykonane podczas oficjalnych spotkań, dlatego nie mogą stanowić wiarygodnego dowodu.

Jeszcze inne źródła podają, że jeszcze w latach 90., czyli w czasie trwania małżeństwa, Putin nawiązał romans z Swietłaną Kriwonogi. Związek owiany był całkowitą tajemnicą, nie tylko ze względu na to, że prezydent był żonaty, ale także dlatego, że jego wybranka pracowała jako sprzątaczka. On sam w tym czasie był szefem Federalnej Służby Bezpieczeństwa. Owocem tej relacji miała być córka o imieniu Luiza. Informacje te jednak nigdy nie znalazły potwierdzenia.

Zobacz: Dzieci z domu dziecka na Ukrainie w dramatycznej sytuacji! Jak można im pomóc?

Kim są dzieci Putina?

Niewiele jest wiarygodnych informacji dotyczących dzieci Putina. Z tego co wiadomo, córka Putina – Maria – studiowała medycynę na Petersburskim Uniwersytecie Państwowym. Z czasem wyprowadziła się do Holandii, gdzie wyszła za mąż za biznesmena Jorrita Faassena. Zięć Putina miał przez lata pracować na wysokim stanowisku w Gazpromie. Prezydent Rosji doczekał się ponoć także wnuka, ale o chłopcu zupełnie nic nie wiadomo.

Młodsza córka, Katerina, również zmieniła nazwisko i nie znajdziemy jej pod personaliami ojca. Według danych, do których udało się dotrzeć dziennikarzom, kobieta przez lata pracowała na Moskiewskim Uniwersytecie Państwowym. Wyszła za mąż za Kiryła Szałamowa, ale z plotek wynika, że małżeństwo nie przetrwało.

Według nieoficjalnych doniesień aktualnie obie córki Władimira Putina pracują w instytucjach państwowych związanych z nauką.

Dodaj komentarz

Niemowlę, Karmienie niemowląt

Czy piwo Karmi wpływa na laktację?

Piwo Karmi i bardziej obfita laktacja Pierwszą rzeczą jaką usłyszałem od mojej mamy gdy ta dowiedziała się o tym blogu było: Koniecznie napisz o odgazowanym Karmi, które wpływa na laktację....

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo