Wałbrzych. Wyprawka dla dziecka w prezencie! Rodzice muszą spełnić jeden warunek

W Wałbrzychu ruszają uroczyste obchody roku księżnej Daisy von Pless. Z tej okazji lokalne instytucje kultury mają zaplanowane szczególne wydarzenia. Pamiątki i wspomnienia o księżnej będą towarzyszyć również różnym atrakcjom odbywającym się zamku Książ. Muzeum zamkowe oferuje również wyjątkową propozycję dla świeżo upieczonych rodziców. Muszą jednak spełnić jeden ważny warunek! Wałbrzych: dla kogo wyprawka dla dziecka w prezencie?

Rok Księżnej Daisy w Wałbrzychu

Niedawno Rada Miejska Wałbrzycha podjęła uchwałę o ogłoszeniu roku 2023 Rokiem Księżnej Daisy von Pless. Z taką inicjatywą skierowali się do władz miasta komisja kultury, Zamek Książ oraz Fundacja Księżnej Daisy von Pless. Wszystko to ze względu na przypadającą na ten rok 150. rocznicą urodzin arystokratki oraz 80. rocznica jej śmierci w Wałbrzychu. Była to jedna z najbardziej znany i najsłynniejszych mieszkanek miasta w historii.

Z okazji ustanowienia najbliższych 12 miesięcy rokiem księżnej, na terenie miasta oraz w lokalnych instytucjach kultury organizowane będą specjalne wydarzenia na cześć księżnej. Celem jest oczywiście przypomnienie tej zasłużonej mieszkanki oraz jej losów. Podobne imprezy tematyczne odbędą się także w górnośląskiej Pszczynie, czyli mieście partnerskim Wałbrzycha.

Wydarzenia zainaugurowano uroczyście podczas spotkania na zamku Książ. Zapowiedziano również inne projekty, w tym m.in. konkursy i inicjatywy, które pojawią się w lokalnych szkołach. Uroczysty patronat nad wszystkimi atrakcjami objęła nawet Ambasada Brytyjska. W związku z obchodami w Wałbrzychu ma się odbyć wyjątkowy bal w stylu księżnej Daisy, a także spotkania, podczas których specjaliści – Magdalena Woch i Mateusz Mykytyszyn – opowiedzą nieco więcej o jej niezwykłej biografii.

Na naszą prośbę rok Daisy w Wałbrzychu objęła swoim patronatem Ambasada Brytyjska. To bardzo dobra wiadomość i docenienie przez Jej Ekscelencję, Panią Ambasador Annę Clunes aktywności mieszkańców w poznawaniu własnej historii i upamiętnieniu pozytywnych bohaterów z przeszłości. Mieliśmy premierę pamiętników księżnej, a podczas tegorocznego Festiwalu Kwiatów tematem przewodnim będzie sekretny ogród księżnej Daisy. Duch księżnej pojawi się także podczas nowych edycji nocnego zwiedzania zamku. Przewidujemy też Paradę Stokrotek we współpracy z Muzeum Porcelany. W czerwcu w Książu będzie koncert na 150. urodziny księżnej i wtedy postaramy się otworzyć jej apartamenty, jeśli wykonawcy zdążą w terminie – jeśli nie, na pewno będą udostępnione w tym roku. Od 2 lat bardzo mocno pracujemy nad ich rekonstrukcją i udało nam się zdobyć oryginalne elementy wystrojuAnna Żabska, prezes zamku Książ

Zobacz: Wydłużenie wakacji na 3 miesiące i podział na regiony. Rząd planuje prawdziwą rewolucję? Minister komentuje

Wałbrzych: wyprawka dla dziecka w prezencie

Specjalną niespodziankę dla świeżo upieczonych rodziców z Wałbrzycha przygotowała dyrekcja zamku Książ. Zgodnie z zapowiedzią pierwsze 15 dziewczynek, które przyjdą na świat w tym roku i otrzymają imię Daisy, dostaną w prezencie wyprawkę oraz dożywotni bezpłatny bilet wstępu do zamku Książ.

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo