Przerwa świąteczna 2022 inna niż poprzednie. Kiedy się rozpocznie? Uczniowie zawiedzeni

Wielkimi krokami zbliża się szczególnie wyczekiwany przez wszystkich moment w roku, czyli okres Świąt Bożego Narodzenia. Na zimową przerwę czekają z utęsknieniem zwłaszcza dzieci, nie tylko ze względu na prezenty, ale także z powodu pierwszego dłuższego odpoczynku od nauki. Okazuje się, że tegoroczne ferie świąteczne Boże Narodzenie 2022 będą nieco inne niż te w poprzednich latach. Kalendarz niestety nie ułożył się w tym roku dla uczniów zbyt korzystnie. Od kiedy przerwa świąteczna w szkole 2022? Kiedy kończy się przerwa świąteczna 2022?

Kiedy zaczyna się przerwa świąteczna 2022 w szkole?

Ferie świąteczne 2022 to pierwsza dłuższa przerwa od nauki, która czeka uczniów w bieżącym roku szkolnym. Dlatego dzieci, zarówno starsze, jak i młodsze, już powoli rozpoczynają wielkie odliczanie do Bożego Narodzenia. Wkrótce zacznie się także przedświąteczna gorączka związana z przygotowaniami i zakupem prezentów.

Wigilia i Boże Narodzenie przypadają w tym roku na weekend, 24 grudnia to sobota a 25 grudnia to niedziela. W związku z tym szkolna przerwa świąteczna rozpocznie się w piątek 23 grudnia, tego dnia uczniowie nie pójdą już do szkoły. Ostatni raz w tym roku wezmą udział w zajęciach dzień wcześniej, czyli w czwartek 22 grudnia. 1 stycznia, czyli Nowy Rok, przypada na niedzielę, co oznacza, że szkoły otworzą się ponownie już w poniedziałek 2 stycznia i to właśnie wtedy dzieci wrócą do nauki.

Zobacz: Powody nieobecności w szkole. Co powinno zawierać usprawiedliwienie, aby nie zostało odrzucone?

Do kiedy trwa przerwa świąteczna w szkole?

Niestety tegoroczny kalendarz nie ułożył się zbyt korzystnie. Zimowa przerwa świąteczna będzie trwała tylko nieco ponad tydzień. Sylwester wypada bowiem w sobotę, a 1 stycznia, czyli Nowy Rok, w niedzielę. Dla uczniów oznacza to, że wracają do szkół i normalnych zajęć już w poniedziałek 2 stycznia.

Sprawdź: Dni wolne 2022/2023. Przed nami sporo długich weekendów. Uczniowie mogą być zadowoleni

Rodzice pytają, do kiedy jest przerwa świąteczna w szkole 2022:

Od kiedy do kiedy jest przerwa świąteczna 2022?

Ferie świąteczne Boże Narodzenie 2022 rozpoczną się 23 grudnia, w piątek. Ostatni dzień nauki w tym roku to czwartek, 22 grudnia.

Od kiedy przerwa świąteczna w szkołach 2022?

Przerwa świąteczna dla dzieci rozpocznie się w piątek 23 grudnia. Po raz ostatni w zajęciach dydaktycznych uczniowie wezmą udział dzień wcześniej, tj. w czwartek 22 grudnia.

Kiedy koniec przerwy świątecznej w szkole?

Uczniowie wrócą na lekcje w poniedziałek 2 stycznia.

Kiedy kończy się przerwa świąteczna?

Koniec przerwy świątecznej to 1 stycznia, uczniowie wrócą do szkół w poniedziałek 2 stycznia.

Kiedy dzieci wracają do szkoły po Świętach Bożego Narodzenia?

Przerwa świąteczna 2022 kończy się w niedzielę 1 stycznia, a uczniowie wracają do szkół w poniedziałek 2 stycznia.

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo