Ferie świąteczne 2021 inne niż poprzednie. Przerwa nigdy nie były tak długa

Wielkimi krokami zbliża się szczególnie wyczekiwany przez wszystkich moment w roku, czyli okres Świąt Bożego Narodzenia. Na zimową przerwę czekają z utęsknieniem zwłaszcza dzieci, nie tylko ze względu na prezenty, ale także z powodu pierwszego dłuższego odpoczynku w roku szkolnym. Okazuje się, że przerwa świąteczna 2021 będzie dłuższa niż zwykle i dzięki temu jeszcze bardziej atrakcyjna dla uczniów. Ile potrwają ferie świąteczne 2021?

Ferie świąteczne 2021: kiedy zaczyna się przerwa świąteczna 2021?

Ferie świąteczne 2021 to pierwsza dłuższa przerwa od nauki, która czeka uczniów w bieżącym roku szkolnym. Dlatego dzieci, zarówno starsze, jak i młodsze, już powoli rozpoczynają wielkie odliczanie do Bożego Narodzenia. Wkrótce zacznie się także przedświąteczna gorączka związana z przygotowaniami i zakupem prezentów. Na razie nie wiadomo dokładnie, jak będą wyglądały tegoroczne święta. Ze względu na gwałtownie zmieniającą się sytuację epidemiczną, pojawiają się obawy, że znów może czekać nas lockdown i ograniczenia spotkań z bliskimi.

Jedno jest jednak pewne – ferie bożonarodzeniowe 2021 będą dla uczniów wyjątkowo korzystne, ponieważ potrwają dłużej niż poprzednie. Powodem jest rozkład dni w kalendarzu. 1 stycznia 2022 wypada w sobotę, a zatem uczniowie wrócą do zajęć dopiero w poniedziałek 3 stycznia.

Zobacz: Dni wolne od szkoły 2021/2022: Jak wygląda kalendarz tego roku szkolnego?

Wyjątkowo długa przerwa świąteczna 2021. Kiedy jest przerwa świąteczna?

Zimowa przerwa świąteczna 2021 rozpocznie się w czwartek 23 grudnia. Ostatni raz w tym roku uczniowie wezmą udział w zajęciach dzień wcześniej, czyli w środę 22 grudnia. 1 stycznia 2022 przypadnie na sobotę, co oznacza, że szkoły otworzą się ponownie dopiero 3 stycznia w poniedziałek i to właśnie wtedy dzieci wrócą do nauki. Wygląda więc na to, że uczniowie mogą być naprawdę zadowoleni, ponieważ wolne potrwa prawie 2 tygodnie – w domu spędzą w sumie aż 11 dni.

Przerwa świąteczna Boże Narodzenie 2021: ile do przerwy świątecznej?

Przerwa świąteczna 2021 w szkole rozpocznie się w czwartek 23 grudnia, co oznacza, że uczniowie przez cały grudzień będą uczestniczyć w zajęciach tylko przez 16 dni. Do rozpoczęcia przerwy pozostały – wraz z weekendami – trzy tygodnie.

Sprawdź: Nie stój w kolejkach! Kup świąteczne prezenty online z dostawą

Rodzice pytają, kiedy są ferie świąteczne 2021:

Od kiedy ferie świąteczne 2021?

Ferie świąteczne 2021 rozpoczną się 23 grudnia, w czwartek. Ostatni dzień nauki w tym roku to środa, 22 grudnia.

Od kiedy zaczyna się przerwa świąteczna?

Przerwa świąteczna w szkole 2021 rozpocznie się w czwartek 23 grudnia. Po raz ostatni w zajęciach dydaktycznych uczniowie wezmą udział dzień wcześniej, tj. w środę 22 grudnia.

Kiedy ferie świąteczne 2021?

Ferie świąteczne 2021 potrwają od czwartku 23 grudnia do niedzieli 2 stycznia (włącznie). Uczniowie wrócą na lekcje w poniedziałek 3 stycznia.

Sprawdź też: Kiedy są ferie zimowe 2022: Jak zaplanować zimowe wyjazdy?
Sprawdź też: Ferie zimowe 2022 Wielkopolska. Kiedy są ferie w wielkopolskim 2022?
Sprawdź też: Ferie 2022 mazowieckie. Kiedy są ferie zimowe w mazowieckim 2022?

Dodaj komentarz

Zdrowie rodziców, Zdrowie dziecka, Newsy

Jakie są objawy zatrucia grzybami?

Jesień to okres szalonego grzybobrania. Warto jednak przed wyjazdem do lasu dowiedzieć się, jakie są objawy zatrucia grzybami, żeby spożywanie własnoręcznie zebranych plonów, nie skończyło się w szpitalu. Jakie są...

Czytaj dalej →
Newsy

Jaka będzie zima 2017/2018?

Chociaż nadal trwa jesień, a ostatnie jej dni w całej Polsce należały do tych słynnych złotych dni jesiennych, coraz częściej myślimy o zimie. A gdy o niej myślimy, tradycyjnie nasuwa...

Czytaj dalej →
Karmienie niemowląt

Jak przejść z piersi na butelkę?

Karmienie piersią to piękny okres w życiu każdej kobiety. W tym czasie między mamą a maluchem rodzi się wyjątkowa więź, poczucie wspólnoty i bliskości. Naturalne mleko jest też najlepszym pokarmem...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general