Przerwa świąteczna 2022 inna niż poprzednie. Kiedy się rozpocznie? Uczniowie zawiedzeni

Wielkimi krokami zbliża się szczególnie wyczekiwany przez wszystkich moment w roku, czyli okres Świąt Bożego Narodzenia. Na zimową przerwę czekają z utęsknieniem zwłaszcza dzieci, nie tylko ze względu na prezenty, ale także z powodu pierwszego dłuższego odpoczynku od nauki. Okazuje się, że tegoroczne ferie świąteczne będą nieco inne niż te w poprzednich latach. Kalendarz niestety nie ułożył się w tym roku dla uczniów zbyt korzystnie. Od kiedy przerwa świąteczna w szkole 2022?

Kiedy zaczyna się przerwa świąteczna 2022 w szkole?

Ferie świąteczne 2022 to pierwsza dłuższa przerwa od nauki, która czeka uczniów w bieżącym roku szkolnym. Dlatego dzieci, zarówno starsze, jak i młodsze, już powoli rozpoczynają wielkie odliczanie do Bożego Narodzenia. Wkrótce zacznie się także przedświąteczna gorączka związana z przygotowaniami i zakupem prezentów.

Wigilia i Boże Narodzenie przypadają w tym roku na weekend, 24 grudnia to sobota a 25 grudnia to niedziela. W związku z tym szkolna przerwa świąteczna rozpocznie się w piątek 23 grudnia, tego dnia uczniowie nie pójdą już do szkoły. Ostatni raz w tym roku wezmą udział w zajęciach dzień wcześniej, czyli w czwartek 22 grudnia. 1 stycznia, czyli Nowy Rok, przypada na niedzielę, co oznacza, że szkoły otworzą się ponownie już w poniedziałek 2 stycznia i to właśnie wtedy dzieci wrócą do nauki.

Zobacz: Powody nieobecności w szkole. Co powinno zawierać usprawiedliwienie, aby nie zostało odrzucone?

Do kiedy jest przerwa świąteczna?

Niestety tegoroczny kalendarz nie ułożył się zbyt korzystnie. Zimowa przerwa świąteczna będzie trwała tylko nieco ponad tydzień. Sylwester wypada bowiem w sobotę, a 1 stycznia, czyli Nowy Rok, w niedzielę. Dla uczniów oznacza to, że wracają do szkół i normalnych zajęć już w poniedziałek 2 stycznia.

Sprawdź: Dni wolne 2022/2023. Przed nami sporo długich weekendów. Uczniowie mogą być zadowoleni

Rodzice pytają, kiedy przerwa świąteczna 2022:

Kiedy jest przerwa świąteczna 2022?

Ferie świąteczne 2022 rozpoczną się 23 grudnia, w piątek. Ostatni dzień nauki w tym roku to czwartek, 22 grudnia.

Od kiedy przerwa świąteczna w szkołach 2022?

Przerwa świąteczna dla dzieci rozpocznie się w piątek 23 grudnia. Po raz ostatni w zajęciach dydaktycznych uczniowie wezmą udział dzień wcześniej, tj. w czwartek 22 grudnia.

Kiedy ferie świąteczne 2022?

Ferie świąteczne 2022 potrwają od piątku 23 grudnia do niedzieli 1 stycznia. Uczniowie wrócą na lekcje w poniedziałek 2 stycznia.

Od kiedy dzieci mają przerwę świąteczną?

Od 23 grudnia do 1 stycznia.

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo