Ile pieniędzy dać na 18 urodziny 2021?

Ile dać na 18 urodziny? Osiągnięcie pełnoletności to niezwykły czas w życiu każdego młodego człowieka. Wielu z nas miało zapewne nieraz dylemat, ile powinniśmy przeznaczyć na prezent dla solenizanta obchodzącego swoje osiemnaste urodziny. Czy lepiej kupić prezent, czy może dać pieniądze w kopercie? Inną kwotę przeznaczy znajomy, inną ciotka czy wujek, a jeszcze inną rodzic chrzestny.

Ile dać na 18 urodziny?

Jaką kwotę przeznaczyć na prezent dla solenizanta obchodzącego osiemnastkę? Ile dać na 18? Tak jak na każde niejednoznaczne pytanie i tutaj najwłaściwszą odpowiedzią będzie – to zależy. Przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę takie czynniki jak oczekiwania, pasje oraz cele osoby obchodzącej urodziny. Jeśli sami nie mamy pomysłu, warto podpytać jej najbliższych, na przykład rodziców czy przyjaciół.

Istotnym czynnikiem będzie również stopień naszej zażyłości czy pokrewieństwa, a także zwyczaje panujące w danej rodzinie. Innego prezentu oczekuje się od opiekunów czy rodziców chrzestnych, a innego od kolegi ze szkolnej ławki. Ostatnim, ale nie mniej istotnym aspektem całej sytuacji jest nasz budżet. Wiadomo, że są sprawy ważne i ważniejsze. Jeśli borykamy się z problemami finansowymi lub mamy inne, istotniejsze i niezależne od nas wydatki, to skrajną nieodpowiedzialnością wydawałoby się przeznaczenie znacznej części naszej pensji na prezent. Tym bardziej, jeśli z solenizantem czy solenizantką łączy nas istotna więź, to z pewnością zrozumie on sytuację, w której dostanie skromniejszy upominek, ale taki „od serca”. Pamiętajmy, że pieniądze na 18 urodziny to nie wszystko. Liczy się sam gest.

Zobacz też: Co kupić na 18 urodziny? Wybieramy najlepszy prezent na 18!

Ile daje chrzestny na 18 urodziny? Ile na 18 urodziny od chrzestnej?

Kwoty są bardzo różne i jak było wspomniane wcześniej zależeć będą od stopnia zażyłości, obyczajów i norm panujących w danej rodzinie oraz naszego budżetu. Nie ma jednej, konkretnej kwoty, którą podaje się jako idealną czy odpowiednią. To ile kasy na 18 przeznaczy ojciec czy matka chrzestna zależy wyłącznie od nich samych. Nawet jeśli nasz budżet jest niewielki, to możemy postarać się spełnić, chociażby niewielkie marzenie solenizanta. Często niewielkie, ale posiadający sentymentalną wartość prezent sprawi większą radość niż koperta wypchana po brzegi pieniędzmi. Nie można konkretnie określić, ile powinno dać się na osiemnastkę.

Kwoty są bardzo zróżnicowane i sięgają od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Prezent na 18 urodziny dla chrześniaka powinien być przede wszystkim szczery oraz dopasowany do jego pasji, planów oraz oczekiwań. Jeśli obawiamy się, że nasz podarek będzie zbyt skromny i chcielibyśmy zaprezentować solenizantowi coś bardziej wystawnego, to zawsze warto rozważyć złożenie się z innymi członkami rodziny. Często to rodzice lub prawni opiekunowie fundują imprezę dla swoich dzieci. Być może złożenie się z nimi na tę uroczystość byłoby dobrym rozwiązaniem.

Zobacz również: Życzenia na 18 urodziny od chrzestnej i chrzestnego – zestawienie najciekawszych propozycji

Ile dziadkowie dają na 18 urodziny?

Tak samo jak w przypadku rodziców chrzestnych oraz wszystkich innych osób planujących zakup prezentu dla osoby świętującej swoją pełnoletność – nie istnieje żaden wyznacznik tego, ile powinniśmy wydać na prezent dla solenizanta.

Pamiętajmy, że nie liczą się pieniądze, a to, aby prezent był szczery i spełniał potrzeby osoby obdarowywanej. Mały i skromny, ale praktyczny upominek, który będzie miał do tego dla młodej osoby wartość sentymentalną, z pewnością zostanie lepiej zapamiętany niż plik banknotów. Jeśli koniecznie chcemy wręczyć solenizantowi pieniądze, warto skonsultować się z jego rodzicami lub opiekunami. Być może wspólne otwarcie konta oszczędnościowego dla młodej osoby, lub dołożenie się na kurs na prawo jazdy, na który odkłada, będzie lepszym rozwiązaniem niż dawanie gotówki. Nie ma jednej zasady na to ile dać na 18.

Zobacz również: Życzenia na 18-stkę

Rodzice często pytają:

Ile się daje na 18 urodziny?

Wszystko zależy od stopnia pokrewieństwa, zażyłości oraz zwyczajów i norm panujących w danej rodzinie. Nie istnieje żadna zasada określająca, ile powinno się przeznaczyć na prezent. Z pewnością mały, a szczery i mający dla solenizanta wartość sentymentalną upominek będzie dla niego wart więcej niż koperta wypchana pieniędzmi, która przy okazji zrujnuje nasz budżet.

Ile dać na 18 urodziny siostrzeńcowi?

To zależy od naszego budżetu. Weźmy pod uwagę nasze konieczne wydatki oraz to, ile jesteśmy w stanie przeznaczyć na prezent. Pamiętajmy, żeby chęć zrobienia przyjemności solenizantowi czy zaimponowania innym członkom rodziny nie przysłoniła nam zdrowego rozsądku.

Ile dać na 18 urodziny koleżance?

Wiele zależy od stopnia zażyłości. Jednak pamiętajmy, że liczy się gest. Jeśli nasz budżet jest mocno okrojony, to lepiej niż pieniądze wręczyć mały upominek, który będzie miał dla naszej przyjaciółki wartość sentymentalną.

Dodaj komentarz

Urodziny, Przepisy Kulinarne

Menu na urodziny dziecka

Przyjęcia urodzinowe dla dzieci na stałe wpisały się w kalendarz imprez rodzinnych. Zaproszonym gościom spokój ducha burzy wizja kupienia odpowiedniego prezentu, który zachwyci solenizanta, a z kolei głowy jego rodziców...

Czytaj dalej →
Życzenia, Urodziny

Życzenia na 18-stkę

Poważne i z morałem czy może jednak zabawne? Życzenia na 18 urodziny na pewno muszą być wyjątkowe! Podpowiadamy, co napisać na urodzinowej kartce, żeby solenizant czuł się ważny i wiedział,...

Czytaj dalej →
Życzenia, Poród, Urodziny

Gratulacje i życzenia z okazji narodzin dziecka

Powitaliście w Waszej rodzinie nowego jej członka lub powiększyła się rodzina przyjaciół czy znajomych? To idealny moment na gratulacje z okazji narodzin dziecka. Powinny one pokazać świeżo upieczonym rodzicom, że szczerze...

Czytaj dalej →
Wcześniak

Kiedy dziecko jest wcześniakiem?

O porodzie przedwczesnym mówi się wówczas, kiedy dziecko przyszło na świat przed 37. tygodniem ciąży. Poza tym, w okresie, w którym się urodziło, wyróżnia się kilka stanów wcześniactwa. Poród, który...

Czytaj dalej →
Zabawki

LEGO DC Super Hero Girls ma moc!

Jakiś czas temu na naszym Instagramie pokazaliśmy krótki materiał o tym, jak otrzymaliśmy zestaw klocków od LEGO. Zawsze przy fajnych paczkach w redakcji pojawia się walka o to, kto będzie...

Czytaj dalej →
Ciąża tydzień po tygodniu

10 tydzień ciąży

Jak wygląda dziecko w 10 tygodniu ciąży? Jakich objawów i dolegliwości możesz się spodziewać zbliżając się do końca trzeciego trymestru? Zapoznaj się z naszym poradnikiem, a dziesiąty tydzień ciąży nie...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general