Ile dni do końca roku 2021? Odliczanie do Nowego Roku 2022

Czas biegnie błyskawicznie. Chociaż trudno w to uwierzyć, rok 2021 powoli zbliża się do końca. Już ponad 3/4 za nami, a do nowego roku zostało już tylko nieco ponad dwa miesiące. Powoli można rozpoczynać odliczanie do Sylwestra i Świąt Bożego Narodzenia. Za ile dni powitamy 2022 rok? Sprawdź, ile dni zostało do końca roku 2021.

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Do końca roku 2021 pozostało 70 dni.
  • W pracy spędzimy jeszcze 48 dni tego roku.
  • Zajęcia dydaktyczne w szkołach będą się odbywać do 23 grudnia, kiedy zacznie się przerwa świąteczna. W sumie uczniowie do końca roku 2021 będą się uczyć jeszcze przez 41 dni.

Ile dni do końca roku 2021?

Rok 2021 upłynął w błyskawicznym tempie. Szybszy upływ czasu był odczuwalny głównie ze względu na szalejącą pandemię i trudne pierwsze miesiące całkowitego lockdownu. Dużo przebywaliśmy w domu, przez co dni zlewały nam się w jedno i niektórzy mogą mieć problem z przypomnieniem sobie, jak dokładnie spędzili początkowy okres 2021 roku.

Zobacz: Dlaczego uczniowie nie odpoczną w dni wolne w listopadzie 2021? 

Pozostałe miesiące również zleciały bardzo szybko. Szczególnie te wakacyjne, które zawsze upływają błyskawicznie. Do końca roku pozostało już bardzo niewiele czasu. Część osób z pewnością myśli już o organizacji Świąt Bożego Narodzenia lub snuje plany na Sylwestra. 2021 skończy się dokładnie za 2 miesiące i 9 dni, czyli w sumie za 70 dni.

Odliczanie do Sylwestra 2021 – ile zostało dni do Nowego Roku?

Na przełomie jesieni i zimy większość osób zaczyna się zastanawiać, jak spędzi Sylwestra. Niektórzy planują wyjazdy zagraniczne, inni oficjalne przyjęcia w lokalach, a pozostali wolą bawić tego dnia w domu. Pandemia wpłynęła jednak również negatywnie na imprezy sylwestrowe, ponieważ sytuacja jest nieprzewidywalna i nie można mieć pewności, że nasze plany dojdą do skutku.

W tym roku Sylwester wypada w piątek. Zostało do niego 69 dni, chociaż zabawy sylwestrowe zaczną się później, tzn. za 69 dni i 19-20 godzin. Można więc już śmiało rozpoczynać wielkie odliczanie.

Sprawdź: Zwolnienie z WF (całoroczne lub jednorazowe): Co powinno zawierać? Kto może je wystawić?

Ile dni pracujących do końca roku 2021?

Koniec roku to także czas, kiedy można dłużej odpocząć od pracy i pobyć z rodziną. Wiele osób nie może się doczekać chwili przerwy świątecznej czy wolnego Nowego Roku. Dla zapracowanych z pewnością ważna okaże się informacja, ile dni pracujących zostało do końca roku 2021.

Przed zakończeniem roku czeka nas jeszcze 10 weekendów, czyli dla tych, których pracują od poniedziałku do piątku oznacza to 10 wolnych sobót i 10 niedziel, w sumie 20 dni. Poza tym do pracy nie pójdziemy także w święta: Wszystkich Świętych (1 listopada), Święto Niepodległości (11 listopada) oraz dwa dni Świąt Bożego Narodzenia (25 i 26 grudnia). Po odliczeniu wolnego do końca roku 2021 pozostaje 48 dni pracujących.

Ile dni szkolnych do końca roku 2021?

Dzieci i młodzież czekają na końcówkę z jeszcze większą niecierpliwością niż starsi. W tym okresie bowiem uczniowie wszystkich szkół oraz studenci rozpoczynają przerwę świąteczną, która trwa nieco ponad tydzień i obejmuje Boże Narodzenie oraz Sylwestra i Nowy Rok. Według kalendarza roku szkolnego 2021/2022, tej zimy ferie świąteczne rozpoczną się 23 grudnia, a na zajęcia uczniowie powrócą dopiero 2 stycznia 2022.

Sprawdź: Dni wolne od szkoły 2021/2022

Do rozpoczęcia przerwy pozostało kilka tygodni. W tym czasie szkoły będą zamknięte 1 listopada na Wszystkich Świętych oraz 11 listopada z okazji Święta Niepodległości. Odliczając także weekendy, okazuje się, że dni szkolnych do końca rok zostało 41.

Czas do końca roku szkolnego

Uczniowie wrócili do szkoły dopiero niecałe dwa miesiące temu, a już z utęsknieniem odliczają do wakacji. Niestety przed nimi jeszcze długie miesiące nauki. Rok szkolny 2021/2022 zakończy się dopiero 24 czerwca 2022. Do tego czasu pozostało w sumie 245 dni. Przez 149 z nich dzieci będą uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych, a pozostałe 96 to będą dni wolne (weekendy, święta, ferie itp.)

Sprawdź: Ile tygodni ma rok szkolny 2021/2022?

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo