Dlaczego uczniowie nie odpoczną w dni wolne w listopadzie 2021? Rodzice oburzeni

W listopadzie na uczniów czekają pierwsze oficjalne dni wolne od zajęć w tym roku szkolnym. W poniedziałek 1 listopada dzieci pozostaną w domach ze względu na Wszystkich Świętych, a już kilkanaście dni później zajęcia nie odbędą się z powodu Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada. Mimo że uczniom szykują się dłuższe weekendy, to raczej nie mogą liczyć na chwilę spokoju. Sprawdź, dlaczego uczniowie nie odpoczną w dni wolne w listopadzie 2021.

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Rodzice alarmują, że dzieci są coraz bardziej przemęczone z powodu nadmiaru obowiązków i zajęć.
  • Z powodu nauczania zdalnego większość nauczycieli nie zdołała przerobić całości obowiązkowego materiału, w związku z czym teraz muszą się spieszyć, aby nadrobić zaległości.
  • Uczniowie spędzają w szkole po kilkanaście godzin dziennie, a drugie tyle poświęcają na naukę w domu lub podczas korepetycji.
  • Dni wolne w listopadzie 2021, czyli 1 i 11, nie będą zatem oznaczać odpoczynku, ale kolejny dzień pracy i nadrabiania zaległości.

Dni wolne w listopadzie 2021: uczniowie nie odpoczną

Pierwsze ustawowo wolne od pracy święto w tym roku szkolnym już wkrótce. Za nieco ponad tydzień jest 1 listopada, czyli Wszystkich Świętych. Tym razem wypada w poniedziałek, a więc zapowiada się dłuższy weekend. Kolejne dodatkowe wolne można zanotować w kalendarzu już kilkanaście dni później, dokładnie 11 listopada. Święto Niepodległości przypada w tym roku na czwartek, a zatem można się spodziewać, że wiele szkół będzie zamknięta także w piątek, zapewniając uczniom czterodniowy weekend.

Zobacz: Wielkie odliczanie do Halloween 2021: Kiedy jest Halloween w 2021?

Listopadowe przerwy od nauki to pierwszy moment od rozpoczęcia roku szkolnego, kiedy uczniowie mogą odrobinę odpocząć i złapać oddech przed dalszą pracą. Jak się jednak okazuje, ten rok jest wyjątkowy i większość dzieci nie może w tych dniach liczyć na relaks. Już od września rodzice zwracają uwagę, że program nauczania jest zbyt przeładowany i nauki jest zdecydowanie za dużo. Materiału jest mnóstwo, a czasu na jego opanowanie niewiele, przez co dzieciaki całe dnie spędzają nad książkami – najpierw w szkole, a potem drugie tyle w domu lub na korepetycjach. Nauczyciele również dostrzegają problem, ale podkreślają, że obecna sytuacja jest efektem zdalnego nauczania i braków z tego okresu.

Sprawdź: Lektury do egzaminu ósmoklasisty. Które lektury są obowiązkowe 2021/2022?

“Uczniowie są przeciążeni”

Rodzice niektórych uczniów są przerażeni i nie kryją oburzenia. Dzieci spędzają w szkole po kilkanaście godzin, a nauczyciele śpieszą się, aby przerobić wszystkie obowiązkowe zagadnienia. W związku z tym brakuje im czasu, żeby dokładnie omówić każdy temat czy indywidualnie podejść do niektórych uczniów. W efekcie spora część z nich spędza po szkole na nauce i odrabianiu lekcji znacznie więcej godzin niż dotychczas. Inni do wieczora uczą się na korepetycjach. Wszystko to, aby uporać się nawałem sprawdzianów i kartkówek.

Sprawdź: Ile kartkówek i sprawdzianów może być w tygodniu?

Uczniowie są wyraźnie przeciążeni i zbyt zmęczeni. Wszystko to dlatego, że muszą nadrabiać braki z zeszłego roku z okresu nauki zdalnej. Ze względu na lekcje online większość nauczycieli nie zdołała zrealizować całości materiału, który teraz trzeba nadrobić. Jakość zajęć przez internet również pozostawiała wiele do życzenia, stąd olbrzymie braki i nierówności w poziomie wiedzy uczniów. Wygląda więc na to, że dni wolne w listopadzie 2021 nie będą dla dzieci momentem odpoczynku, ale kolejnym dniem nadrabiania zaległości i nauki do klasówek.

Sprawdź też: Nowy przedmiot wkrótce w szkołach. Czarnek: “to będzie hit!”
Sprawdź też: Czy Librus jest płatny? Ile kosztują mobilne dodatki do Librusa?

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Ciekawe pomysły na zaręczyny

Zanim nastąpi sakramentalne „tak” przed ołtarzem, zawiązują się tak zwane zaręczyny. Chłopak prosi swoją dziewczynę o rękę wręczając jej pierścionek zaręczynowy. Jest to część tradycji oraz bardzo ważny moment w...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo