Ile do końca szkoły? Do wakacji jeszcze daleko, ale uczniów czeka sporo wolnego

Rok szkolny dopiero się rozpoczyna, ale większość uczniów już myśli o kolejnych wakacjach. Powrót do nauki bywa naprawdę bardzo trudny i stresujący, dlatego odliczanie do nadchodzących świąt czy dni wolnych może być w pewien sposób pocieszające. Wiadomo, że czas płynie bardzo szybko, a więc i kolejny rok w szkole zleci nim uczniowie zdążą się obejrzeć. Po drodze jednak czeka ich niemało wysiłku. Ile do końca szkoły 2022/2023? Ile dni pozostało do wakacji 2023, nie licząc weekendów i świąt?

Ile do końca szkoły?

Rok szkolny 2022/2023 rozpoczął się zgodnie z planem 1 września. Przed uczniami teraz 10 długich miesięcy zmagań z nauką i wszystkim szkolnymi obowiązkami. Ponieważ jednak do dobrego szybko się przyzwyczajamy, niezwykle trudno jest zamienić wakacyjny odpoczynek i zabawę na poranne wstawanie i codzienne odrabianie lekcji. Nic więc dziwnego, że już 1 września niektórzy rozpoczynają odliczanie do= kolejnych wakacji. Droga do nich jest jednak jeszcze całkiem długa, chociaż nieco przyjemniejsza niż w ubiegłych latach.

Zakończenie roku szkolnego wypada 23 czerwca 2023 roku czyli – licząc od 1 września – za 295 dni. Tegoroczny kalendarz ułożył się jednak dla uczniów na tyle korzystnie, że będą mieli naprawdę sporo wolnego, głównie za sprawą dłuższych weekendów.

  • 1 listopada (wtorek) – Wszystkich Świętych, 
  • 11 listopada (piątek) – Święto Niepodległości, 
  • 6 stycznia (piątek) – Trzech Króli, 
  • 1, 3 maja (poniedziałek-środa) – majówka, 
  • 8 czerwca (czwartek) – Boże Ciało. 

Zobacz: “Godziny czarnkowe” już od września w szkołach, ale to nie koniec nowości. Co jeszcze się zmieni?

Ile dni do wakacji 2023? Bez weekendów i świąt

Niestety kalendarz jest nieubłagany i przed uczniami jeszcze dużo wysiłku i wyzwań. Rok szkolny zakończy się za 295 dni, w piątek 23 czerwca. Liczba ta wydaje się ogromna, ale pamiętajmy, że w tej puli znajdują się również wszystkie święta, ferie, długie i zwykłe weekendy. Przed wakacjami uczniów czeka jeszcze aż 110 dni wolnych, co oznacza, że na nauce spędzą “tylko” 185 dni.

Zdecydowanie szybciej wakacje rozpoczną się dla tegorocznych maturzystów, którzy rok szkolny zakończą za 239 dni, a nie licząc weekendów i świąt, będzie to 171 dni. Zakończenie roku szkolnego dla maturzystów 2023 przypada na 28 kwietnia.

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo