Ile trwa egzamin ósmoklasisty z polskiego? Nie wszyscy uczniowie mają tyle samo czasu na pisanie

Nadszedł najważniejszy i najbardziej stresujący czas dla wszystkich uczniów ostatnich klas. We wtorkowy poranek przystąpili do pierwszego egzaminu – z języka polskiego. Na rozwiązanie zadań mają określoną ilość czasu, chociaż w szczególnych przypadkach mógł on zostać przedłużony. Ile trwa egzamin ósmoklasisty z polskiego? Kiedy będą wyniki?

Ile trwa egzamin ósmoklasisty z polskiego?

Egzaminy ósmoklasisty to pierwsze tak ważne i tak stresujące wyzwanie dla uczniów. Testy sprawdzą ich wiedzę z okresu edukacji w szkole podstawowej, a wyniki tych zmagań zadecydują o tym, do jakiej szkoły średniej pójdą od września. We wtorek 14 maja o godzinie 9:00 rozpoczęli egzaminacyjny maraton – na pierwszy ogień tradycyjnie poszedł język polski.

Egzamin z języka polskiego trwa najdłużej ze wszystkich – 120 minut. Niektórym uczniom przysługują specjalne dostosowania warunków zdawania testów i mają wydłużony czas – do 180 minut. Dotyczy to uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się, np. dysleksją, dysgrafią czy dysortografią. Z dodatkowego czasu mogą skorzystać także osoby niedowidzące i niewidome, niedosłyszące i niesłyszące oraz uczniowie z różnego rodzaju zaburzeniami o charakterze neurologicznym (np. zespół Aspergera). O specjalne warunki można się starać wyłącznie na podstawie orzeczeń lekarzy i specjalistów.

Zobacz: Jakie lektury były na egzaminie ósmoklasisty w poprzednich latach? Niektóre pojawiły się już kilka razy, a niektóre nigdy! Czy jutro będzie zmiana?

Ile trwają egzaminy ósmoklasisty? Kiedy uczniowie poznają wyniki?

Egzaminy ósmoklasisty potrwają w sumie trzy dni – od 14 do 16 maja. Pierwszego dnia uczniowie zmierzą się z językiem polskim, we wtorek z matematyką, a w czwartek z językiem obcym. Wszystkie przedmioty rozpoczynają się o godzinie 9:00.

Egzamin z matematyki trwa 100 minut (wydłużony czas – 150 minut), a egzamin z języka angielskiego 90 minut (wydłużony czas – 135 minut).

Sprawdź też:

Pielęgnacja niemowląt

Pieluchy jednorazowe: Dada czy Pampers?

Pod wpisem związanym z wyprawką umieszczonym na Facebooku wywołała się ciekawa dyskusja na temat pieluch. Pieluchy jednorazowe: Dada czy Pampers? Iskrą zapalną dyskusji był fragment: Na polecenie znajomych korzystamy z Bierdonkowych...

Czytaj dalej →
Fryzury Ślubne

Fryzura ślubna

Fryzura ślubna stanowi dopełnienie stylizacji ślubnej. Podpowiemy, jak ją wybrać… Fryzura ślubna to bardzo ważny element stylizacji. Musi nie tylko pasować do sukni, całej koncepcji wystroju, ale wpisać się w...

Czytaj dalej →
Suknie Ślubne

Suknia ślubna

Suknia ślubna: wymarzona, wyśniona, albo wręcz przeciwnie – wielki znak zapytania. Podpowiadamy, jaki fason sukni ślubnej będzie najlepszy i na co zwrócić uwagę podczas przymiarek. Decyzja dotycząca wyboru sukni ślubnej jest jedną...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo